ترختور

اخبار و مقالات باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتور سازی تبریز

تمامی هفت بازی آینده تراکتور سازی با پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی دراستان و همت شبکه 3 سیما  بصورت زنده پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی ، با توجه به خیل عظیم هوادران تراکتورسازی در اقسا نقاط کشور و در خواستهای پیا پی باشگاه تراکتورسازی مبنی بر پخش زنده مسابقات تیم تراکتور خوشبختانه با این قضیه موافقت شد و من بعد تمامی بازیهای تراکتور از شبکه 3 بصورت زنده برای علاقمندان و هواداران این تیم پخش خواهد شد.

به همین سبب باشگاه تراکتورسازی مراتب تشکر و قدردانی خود را از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مدیریت شبکه 3 اعلام می نماید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم اسفند 1388ساعت 16:48  توسط مهدی شیرازی فر  | 

باشگاه تراکتورسازی تبریز طی نامه ای از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ خواست تا داور مسابقه تراکتورسازی و سپاهان را تغییر دهند.

به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی ، در این نامه با اشاره به قضاوت ضعیف  یداله جهانبازی در بازی رفت مقابل ملوان که موجب شد تیم فوتبال تراکتورسازی از سه امتیاز بازی محروم شود صراحتا خواسته شده است تا به جای وی یک داور با تجربه کافی قضاوت بازی حساس تراکتور و سپاهان که در حضور یکصد هزار نفر برگزار می شود را برعهده بگیرد.

گفتنی است : در بازی رفت تیمهای ملوان بندر انزلی و تراکتورسازی تبریز یداله جهانبازی داور این مسابقه به علت اشتباهات فاحش و عملکرد ضعیف  موجب تغییر نتیجه در بازی شد و به همین دلیل از قضاوت محروم گردید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم اسفند 1388ساعت 16:47  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مدیر روابط عمومی باشگاه تراکتورسازی گفت: در یک حرکت فرهنگی کتاب خبرچین معرکه گیر بین هواداران تیم تراکتورسازی توضیع شد.

مهدی شیرازی فر افزود: کتاب خبر چین معرکه گیر به نوشته میر حسن محمودپور بعد از بازی با ملوان و فولاد گستر بین هواداران تراکتورسازی پخش شد.

وی تاکید کرد: بیشترین قشر هواداران تراکتورسازی را افرادی باسواد و فرهیخته تشکیل می دهند چرا که ما بارها و بارها شاهد فرهنگ بالای هواداران خود در ورزشگاه بوده ایم.

شیرازی فر ادامه داد: آقای محمودپور یکی از هواداران تراکتورسازی است که بدلیل علاقه وافر خود به تیم تراکتور  تصمیم گرفت 1300 نسخه از کتاب خود را که به چاپ سوم نیز رسیده بود را در یک حرکت فرهنگی بین هواداران پخش نماید.

وی با اشاره به سطح بالای فرهنگ هوادران تراکتورسازی تصریح کرد: هوادران تراکتور نه تنها در ایران که در بین هوادران سایر ملل دنیا نیز نمونه هستند آنها در بازیهای گذشته خود نشان داده اند که از منش بالایی برخوردارند و جان تازه ای به پیکره فوتبال کشور بخشیده اند.

شیرازی فر در ادامه اظهار داشت: سامانه پیامک« 10004444» هم اکنون فعال می باشد و هواداران می توانند با یک sms  به این شماره عضو کانون هواداران تراکتورسازی شده و از خدمات باشگاه در آینده نزدیک بهره مند گردند.

وی هدف اصلی باشگاه را ایجاد شور نشاط اجتماعی در بین تمامی اقشار جامعه اعلام کرد  و افزود: با درایت مدیرعامل محترم باشگاه بحمدالله این هدف تاکنون محقق گردیده و باشگاه در تلاش است با مساعدت مسئولین استان و با حرکتهای فرهنگی نقش بزرگی در این راستا ایفا نماید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم بهمن 1388ساعت 16:23  توسط مهدی شیرازی فر  | 

"فراز کمالوند" پس از قبول شکست مقابل تيم سايپا، در مصاحبه مطبوعاتي در جمع خبرنگاران، افزود: تماشاگران همه چيز تراکتورسازي هستند و اين شکست را جبران خواهيم کرد.

وي اضافه کرد: کاري که تماشاگران پس از اتمام بازي کردند در تمام دنيا کم سابقه است و قول مي دهم در بازي هاي بعدي، اين لطف تماشاگران را جبران نمايم.
کمالوند در مورد بازي اظهار داشت: نبود يار همطراز در تيم و فاصله کم بين ديدارهاي هفته نهم و دهم، مشکلاتي را در اين ديدار براي تيم ايجاد کرد.
وي خاطر نشان کرد: دراين ديدار به دليل نبودن يار همطراز در تيم، از مهرداد پولادي که مصدوم بود نيز در دقايق پاياني استفاده کرديم که شايد بتواند با استفاده از تجربه خود، نتيجه بازي را تغيير دهد.
کمالوند در خصوص داروي بازي ، افزود: داوري اين ديدار اشتباهات کمي داشت اما در ديدارهاي قبلي ، اشتباهات داوري حداقل هشت امتياز از تيم ما را گرفته است.
وي با اعلام اينکه هواداران خيالشان از بابت ماندن تراکتورسازي در گردونه رقابت هاي ليگ برتر، راحت باشد، اضافه کرد: ما درليگ برتر به دنبال کسب جايگاه خوب هستيم و در مورد بازيکنان خارجي تيم نيز به غير از "پيمنتا" از هيچکدام راضي نيستم و بايد فکري اساسي در مورد آنها بکنم.
وي در پايان اظهار داشت: اگر خواهان اين هستيم که تيم در کورس قهرماني حضور يابد بايد ۲۰ بازيکن همطراز جذب تيم شود.

ديدار تيم هاي تراکتورسازي تبريز و سايپا کرج از هفته دهم رقابت هاي ليگ برتر، با نتيجه دو بر يک به نفع سايپا خاتمه يافت.

 گفتني است تماشاگران حاضر در ورزشگاه يادگار امام ره تبريز پس از تمام شدن بازي و به رغم باخت تيم محبوبشان، به مدت دو دقيقه ايستاده تيم تراکتورسازي را تشويق کردند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم مهر 1388ساعت 18:16  توسط مهدی شیرازی فر  | 

سرمربی تیم فوتبال سایپا درمصاحبه مطبوعاتي در جمع خبرنگاران گفت: من دست تک تک تماشاگران تبریزی را می بوسم.

به گزارش سرخاب ،محمد مایلی کهن با اشاره به تشويق بي امان تماشاگران و هواداران تبريزي ، افزود: نظير اين تماشاگران در هيچ کجاي دنيا ديده نشده و با اينکه تيم شان باخت اما با تشويق بازيکنان ، مايه دلگرمي آنان شدند .

وی ادامه داد: اينگونه تماشاگران شايستگي توجه و تقدير شاياني بوده و ما با شناخت کامل از اين تماشاگران در تبريز حاضر شديم.
مایلی کهن خاطر نشان کرد: تشويق هاي تماشاگران تبريزي همگي متين ، منطقي و در چارچوب قانون بود و بايد فوتبال کشور را به اين سمت که تماشاگران تبريزي ان را باني آن مي باشند، هدايت کنيم.

سرمربی سایپا در مورد ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز، اظهار داشت: 12 سال قبل که براي انجام ديدار تيم ملي با کنيا به اين ورزشگاه آمده بودم ، ناتمام بود و اکنون با گذشت اين مدت طولاني، همچنان ناقص و ناتمام است.
وي افزود: بايد براي تکميل اين ورزشگاه ، پول تزريق شود تا امکان ه بهره برداري کامل از آن ميسرشده و تا همگان از فوتبال لذت ببرند.

مایلی کهن در خصوص تیم تراکتورسازی نیز افزود: تراکتورسازی تیم خوبی است و تا به خال هم دور از انتظار ظاهر شده است این تیم به اندازه کافی وقت برای ریکاوری نداشت

وي مشکل تراکتورسازي را جواني و کم تجربگي تيم عنوان کرد و افزود: از آنجاييکه تراکتورسازي دير چيده شده و نتوانسته آنچنانکه بايد يارگيري کند ، با مشکل نبود يار مواجه است.
مايلي کهن خاطر نشان کرد: اين تيم براي اينکه بتواند در رقابت ها حضوري قوي داشته باشد بايد چند بازيکن قوي جذب تيم کند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم مهر 1388ساعت 18:16  توسط مهدی شیرازی فر  | 

سرمربي سابق تيم فوتبال ماشين سازي تبريز با بيان اينكه من تراكتورسازي را دوست دارم، گفت: بر دو باخت  دو روي فوتبال است كه بايد انرا پذيرفت همچنانكه تماشاگران تبريزي اين موضوع را با تمام وجود خود حس كرده و حتي در پايان بازي اقدام به تشويق تراكتور كردند كه برايم بسيار لذت بخش و غرور آفرين بود.

غلامرضاباغ آبادي اضافه كرد: تماشاگران تبريزي همچون گذشته بار ديگر فرهنگ و شعور بالاي خود را در بازي با سايپا به نمايش گذاشتند .

مربي تبريزي تيم فوتبال سايپاي كرج گفت: من به خاطر هواداران تراكتور و احترام به آنها بر خلاف اغلب بازي هاي تيم سايپا ، لب خط نيامده و بر روي نيمكت بازي را مشاهده كردم.

وی تصريح كرد: تبريز و آذربايجان هميشه براي من عزيز است و احترام فرد فرد تماشاگران را نيز براي خودم وظيفه مي دانم چرا كه من هر چه دارم از لطف و محبت فوتبال دوستان تبريزي است.

وي با بيان اينكه از برد تيم سايپا مقابل تراكتورسازي خوشحال است، در عين حال تاكيد كرد: اين خوشحالي به هيچ عنوان نمي تواند همانند برد در برابر ساير تيم باشد چرا كه كسب سه امتياز در خانه حريف آنهم در زادگا خودم زياد خوشحال كننده نيست.

باغ آبادي اضافه كرد: امروز فوتبال حرفه اي شده و چون تمامي مسايل فني و كار با توپ تيم سايپا با من است طبيعتا" من نيز مي خواهم زحماتم را نتيجه بخش ببينم.

وي در خصوص بازي تيم هاي تراكتورسازي و سايپا ، گفت: اين بازي يكي از سخت ترين و مشكل ترين بازي هاي ما بود و در نيمه نخست و به ويژه در 20 دقيقه ابتدايي  به شدت تحت فشار بوديم كه با صبر و حوصله موفق شديم خود را از اين وضعيت بيرون آورده و كم كم بر بازي مسلط شويم.

باغ آبادي با بيان اينكه تيم سايپا در برابر تراكتور سعي داشت بازي را اداره كند، تصريح كرد: به همين خاطر بود كه ما بي گدار به آب نزديم و تنها از سه يا چهار حمله خود توانستيم دو بار دروازه تراكتور را باز كنيم و با كسب سه امتياز از تبريز برويم.

وي اضافه كرد: هم اكنون تمامي رقابت هاي ليگ برتر  سخت و دشوار شده و همه از نقاط ضعف و قوت ديگران كاملا" آگاه هستند چرا كه تمامي بازي ها توسط رقبا مورد آناليز قرار مي گيرد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم مهر 1388ساعت 18:14  توسط مهدی شیرازی فر  | 

سایت هواداران تراکتورسازی با حمایت هواداران تراکتورسازی اقدام به تهیه طوماری به صدا و سیما کرده است که هواداران با امضای آن از صدا و سیما میخواهند بازیهای تیم پرطرفدار تراکتورسازی را به صورت زنده پخش نمایند. هواداران عزیز برای امضای این طومار میتوانند به آدرس زیر مراجعه کنند:
امضای طومار

از سایر سایت ها و وبلاگ ها درخواست میشود با قراردادن این مطلب و لینک نامه در سایت و یا وبلاگ خود هواداران را در راستای حمایت از تیم و پخش زنده بازی ها یاری نمایند
http://www.tractorfans.com/irib-show-tractor-plays

بدليل اينكه اين طومار به مراجع رسمي كشور ارائه خواهد شد از تمامي امضاكنندگان خواهش ميكنيم با نام واقعي خود امضا كنند.

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم مهر 1388ساعت 17:40  توسط مهدی شیرازی فر  | 

ورود تیم تراکتورسازی بعد از 8 سال به لیگ برتر شور و شعف و هیجان خاصی به آن بخشیده و تنور رقابتها را داغ تر از سالهای قبل نموده و به عبارتی لیگ را پرتماشاگرتر نموده است. به دلیل استقبال محدود از بازیهای لیگ برتر بغیر از تهران در سایر شهرستانها حضور تراکتورسازی غنیمتی بزرگ است که در صورت مدیریت و برنامه ریزی مناسب، از پتانسیل نامحدود اجتماعی و فرهنگی آن می توان حداکثر فایده را برده و همچنین مزایای فراوان اقتصادی آن را نیز در خدمت رشد و بهره وری فوتبال کشور قرار داد. هواداران تراکتورسازی صرفاً محدود به استانهای آذربایجانی نبوده بلکه به دلیل پراکندگی آذربایجانیان و مناطق ترک نشین در سرتاسر ایران زمین و همچنین سایر نقاط جهان استقبال پرحرارتی از این تیم شده است پرواضح است که به دلیل قدمت این تیم در فوتبال کشور هواداران این تیم منحصر به ترک زبانان نبوده بلکه در بین بیشتر مردم این سرزمین پرگهر نیز جایگاه خاصی داشته و علاقمندان فوتبال در سرتاسر کشور خاطرات فراموش ناشدنی زیادی از بازیهای این تیم قدیمی و ریشه دار در حافظه خود دارند.
گذشت چند هفته از لیگ برتر و استقبال فوق العاده از بازیهای تراکتورسازی در شهر تبریز و حضور حداقل 60000 نفر بطور متوسط در ورزشگاه یادگار امام (ره) و همچنین استقبال مناسب از بازیهای آن در سایر ورزشگاههای کشور رفته رفته همه مردم ایران را به این باور رسانید که تراکتورسازی هم سطح با تیمهای استقلال و پرسپولیس یکی از پرهوادارترین تیمهای فوتبال کشور بوده و اگر حمل بر اغراق نباشد می توان عنوان پرهوادارترین تیم کشور را نیز بر روی آن نهاد.
در سالهای گذشته سازمان صدا و سیما به دلیل جذابیت بازیهای تیمهای استقلال و پرسپولیس برای بیشتر علاقمندان فوتبال کشور در اکثر مواقع منحصراً اقدام به پوشش تلویزیونی مسابقات این تیمها نموده است ولی در فصل کنونی به دلیل استقبال کم نظیر از بازیهای تراکتورسازی سطح انتظارات از این سازمان نیز تغییر نموده است و به دلیل سهیم بودن همه مردم کشور در امکانات این سازمان ملی سایر تیمها نیز توقع اتخاذ رویه ای عادلانه تر و منصفانه تر از آن داشته و انتظار بر این دارند که این رسانه کشوری با توزیع بهینه امکانات خود بین همه مردم و مناطق کشور در راستای تمرکززدایی از مرکز گامهای لازم را برداشته و به درخواستهای مخاطبان پرشمار خود پاسخ مناسبی دهد.
به دلیل استقبال گسترده از بازیهای تیم تراکتورسازی پخش زنده مسابقات این تیم می تواند منافع زیادی را هم نصیب سازمان صدا و سیما و هم فوتبال کشور بنماید برای مثال استفاده از پتانسیل گسترده کسب درآمد از طریق تبلیغات تلویزیونی و غیره عواید سرشاری را می تواند برای سازمان صدا و سیما به ارمغان آورده و همچنین امکان جذب حامیان مالی مناسب را برای این تیم و سایر تیمها فراهم نموده و بار سنگین هزینه از بودجه عمومی کشور برای فوتبال را از دوش دولت بردارد.
سازمان صدا و سیما جهت نشان دادن احترام و ارزش گذاری به خواسته هواداران تیمها لازم است که با فراهم آوردن امکان دستیابی به درک درست از میزان طرفداران آنها و چند و چون استقبال از بازیهای آنها به صورت مناسب به پاسخگویی به درخواستهای هواداران فوتبال کشور بنماید بعنوان یک پیشنهاد این سازمان می تواند از امکاناتی مانند برگزاری مسابقه  SMS (پیام کوتاه) در برنامه پربیننده نود و یا سایر شیوه های عملی دیگر در رابطه با اینکه علاقمندان فوتبال تمایل به پخش بازیهای کدام تیم یا تیمها دارند اقدام به نظر سنجی و مخاطب سنجی نموده و در این زمینه به واقعیت عینی دست یابد.
در حال حاضر فقط شبکه استانی آذربایجان شرقی (سهند) بازیهای تیم تراکتورسازی را پوشش می دهد که این امر بهیچ وجه پاسخگوی خیل عظیم هواداران این تیم در سرتاسر کشور و جهان نبوده و باعث محروم گشتن بیشتر طرفداران آن از تماشای بازیهای آن گردیده است.
ما امضاء کنندگان این متن از سازمان صدا و سیمای کشور می خواهیم که جهت عمل به رسالت ملی خود و احترام به خواسته هواداران میلیونی تیم تراکتورسازی نسبت به پخش زنده بازیهای آن اقدام نماید. بدیهی است که اقدام شایسته این سازمان در راستای پخش بازیهای این تیم باعث تعامل بیشتر بینندگان تلویزیونی با این رسانه ملی شده و استقبال افزونتر آنان از سایر برنامه های آن را نیز در پی خواهد داشت.
جمعی از هواداران تیم تراکتورسازی

http://www.tractorfans.com/irib-show-tractor-plays

 

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم مهر 1388ساعت 17:39  توسط مهدی شیرازی فر  | 

یکی از مهم ترین و تاریخ سازترین مردان ورزش ایران بدون هیچ تردیدی مرحوم حسین صدقیانی معروف به حسین افندی ( در بین اهالی فوتبال به خاطر آذری بودن ) است . مردی که او را پدر فوتبال ایران می دانند . او را باید اولین لژیونر تاریخ ایران دانست . افندی در سال ۱۳۰۰ عضو باشگاه فنر باغچه ترکیه بود و بعد به شارلروای بلژیک رفت . وی اولین مردی بود که در فوتبال ایران گیوه ها را از پا در آورد و کفش فوتبال به پای خود کرد . افندی در سال ۱۲۸۲ شمسی در تبریز به دنیا آمد پدرش حاج رسول از بزرگان تبریز بود. دوران کودکی او با مشروطه تبریز هم زمان بود و او از همان کودکی به ترکیه رفت. دوران کودکی او به دوران کودکی شهریار بزرگ شباهت دارد . فوتبال را با پیراهن باشگاه فنر باغچه آغاز کرد . یک تبریزی زمانی در باشگاه فنر باغچه ترکیه بازی می کرد که هنوز چلتوپ و الک دولک بازی های میدانی ورزش ایران بود و هنوز توپ فوتبال ندیده بودند.

صدقیانی در سال ۱۳۰۳ به ایران آمد عضو باشگاه فردوسی شد بعد در سال ۱۳۰۵ با منتخب تهران به باکو رفتند و سه دیدار دوستانه برگزار کردند بعد از بازگشت در حالی که ۲۳ سال داشت برای ادامه فوتبال باردیگر به اروپا رفت . حسین افندی طی سالهای ۱۹۳۱ تا ۱۹۳۳ سه سال با تیم شارلروای بلژیک بازی کرد و در سال ۱۹۳۲ عنوان آقای گلی این مسابقات را به خود اختصاص داد . وی در حضور آلبرت اول پادشاه بلژیک و ۶۰ هزار تماشاگر در بازی فینال، سه گل به تیم بروکسل زد و تیم رویال – شارل روآ اسپورتنیگ کلوب را به قهرمانی باشگاههای بلژیک رساند. در سال ۱۳۱۵ شمسی در سن ۳۳ سالگی تماشاگر بازی المپیک ۱۹۳۶ برلین با حضور هیتلر و جسی اوونس بود . سپس برای همیشه به ایران آمد و مربی شد.افندی در سال ۱۳۵۲ در سن ۷۰ سالگی سرپرست تیم های فوتبال ایران شد و در جام جهانی ۱۹۷۸ در آرژانتین به عنوان یک بزرگ و پدر معنوی در کنار تیم بود و در سال ۱۳۶۱ در ۷۹ سالگی به رحمت خدا رحمت اما دوستدارانش هیچ گاه خاطره این عزیز را از ذهن خود پاک نخواهند کرد . روح اش شاد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم مهر 1388ساعت 9:12  توسط مهدی شیرازی فر  | 

در دهه ۵۰ دکتر کوشافر استاد علوم تربیتی دانشگاه تبریز یک مدرسه فوتبال در این شهر تأسیس کرد که تا ۲۰ سال نیروی جوان و بومی فوتبال را به نحو احسن تأمین نمود و در حالی که «مجید ناظمی» و «رحیم مه نمای اقدم» به تیم ملی دعوت شدند و استخوانبندی تیم ملی نوجوانان ایران را ستاره های مدرسه دکتر کوشافر که در آن «یاگودیچ» هم نقشی داشت تشکیل می دادند». قبل از سال ۱۳۲۷ ه.ش. مسابقات فوتبال در تبریز به صورت پراکنده در بین جوانان این شهر برگزار می شد ولی بعد از عضویت فدراسیون فوتبال ایران در فیفا، مسابقات به طور منسجم برگزار گردید و رفته رفته رقابت بین تیم های شهرستانی آغاز شد. در مسابقات دوستانه ای که در تبریز برگزار می شد یک چیز بیش از اندازه می توانست جلب توجه هر کس را بنماید و آن مسأله جا انداختن ضربات پنالتی در حین بازی بود، زیرا در تبریز زدن ضربه پنالتی یک نوع نامردی محسوب می شد و کسر شأن داشت. از سال ۱۳۲۷ تا ۱۳۳۴ مسابقات به صورت پراکنده و بدون نظم خاصی در جریان بود. در سال ۱۳۳۴ تبریز تیم قدری را در اختیار داشت که در بسیاری از مسابقات با بهره‌گیری از بازیکنانی مجرب از جمله «قارلوGarlo » دروازه بان رومانیایی توانست اکثر مسابقات را به نفع خود سازد.سال ۱۳۳۵ (آغاز مسابقات منسجم قهرمانی کشور)چنانکه توضیح داده شد تا این سال مسابقات بین محلات و در موارد معدودی نیز بین شهرها بدون نظارت فدراسیون انجام می گرفت. ولی از سال ۱۳۳۵ اولین مسابقات قهرمانی کشور بین تیم های اصفهان، تهران، تبریز، مشهد وآبادان برگزار شد. در این مسابقات که در کرمان برگزار گردید تیم تبریز به خاطر پنالتی که به سود تیم مقابل گرفته شد از ادامه بازی ها کناره گیری کرد.

سال ۱۳۳۶مسابقات در شهر اصفهان برگزار گردید و تیم منتخب تبریز توانست قهرمان این دوره از رقابت ها شود. اسامی تعدادی از بازیکنان تیم تبریز که در سال ۱۳۳۶ در این تیم عضویت داشتند عبارتند از : اکبر شوقی، کاظم تقی زاده، علی قنادی، فتاح عظیمی، اردوبادی، بیوک صباغ و دروازه بانان «اردوبادی و خانلو».
سال ۱۳۳۷در اواخر سال ۱۳۳۶ در اثر وقوع زلزله، مسابقات سال ۱۳۳۷ لغو گردید و بودجه این بازی ها به منظور کمک به زلزله زدگان واریز گردید.
سال ۱۳۳۸این دوره از مسابقات در شهر تبریز برگزار گردید که مراحل مقدماتی آن به صورت منطقه ای انجام گرفت. در این مسابقات چهار تیم برتر کشور از شهرهای تبریز، اصفهان، تهران و منتخبی از خوزستان شرکت داشتند که در پایان با قهرمانی تیم تبریز به پایان رسید.
▪ نتایج مسابقات :
ـ تبریز ۲ ــ خوزستان ۱
ـ تبریز ۱ ــ اصفهان ۱
ـ تبریز ۱ ــ تهران صفر
● خاطره فینال سال ۱۳۳۸
در این مسابقات که به صورت امتیازی برگزار می شد در مسابقه فینال بین تیم های تبریز و تهران که تا دقیقه ۸۷ بازی بدون گل بود و مسئولین هم بازی را تقریباً پایان یافته تلقی می کردند از بلند گوی استادیوم خواستار حضور مربی تیم اصفهان جهت اخذ کاپ قهرمانی شدند، زیرا در صورت تساوی این بازی، تبریز با یک امتیاز کمتر نایب قهرمان می شد ولی در همین لحظه آقای «ائلدار صادق زاده» بازیکن مجرب تبریزی گل سرنوشت ساز را در دقیقه ۸۹ بازی، وارد دروازه تهران کرد و کاپ قهرمانی نصیب منتخب تبریز شد.
سال ۱۳۳۹این دوره از مسابقات به صورت باشگاهی در ساری برگزار گردید که شش تیم نهایی این رقابت ها را تیم های زیر تشکیل داده بودند:
▪ تاج تبریز
▪ شاهین آبادان، کاپیتان تیم : مرحوم دهداری
▪ دیهیم تهران، کاپیتان تیم : حسن حبیبی
▪ فرهنگ کرمان
▪ نماینده قزوین
▪ نماینده ساری
در این مسابقات تبریز به مقام پنجم رسید و شاهین آبادان اول شد.
ـ سال ۱۳۴۰این دور از مسابقات در شهر مقدس مشهد برگزار گردید که تیم تبریز به علت نبود بودجه در مسابقات شرکت نکرد.
ـ سال ۱۳۴۱مسابقات در شهر اصفهان برگزار گردید که تبریز در فینال بعد از دارایی تهران به مقام دوم دست یافت.
ـ سال ۱۳۴۲برای اولین بار به صورت المپیک در تمام رشته ها برگزار گردید که استان آذربایجان شرقی در مجموع به مقام سوم رسید.
ـ سال ۱۳۴۳تبریز بعد از تهران به مقام دوم رسید و محل مسابقات در شهر مشهد بود.
ـ سال ۱۳۴۴ این دوره از مسابقات در اهواز برگزار گردید که تیم های تهران و کهکیلویه و بویراحمد و تبریز به ترتیب اول، دوم و سوم شدند.
ـ سال ۱۳۴۵در این سال مسابقه انجام نگرفت.
ـ سال ۱۳۴۶در فروردین سال ۱۳۴۶ در شهر کرمان، تیم تبریز به مقام دوم دست یافت.
ـ سال ۱۳۴۷از این سال به بعد مسابقات به صورت باشگاهی برگزار گردید تا اینکه بعد از انقلاب اسلامی به مدت ۵ سال مسابقات به صورت بین استانی انجام گرفت که در طول این پنج سال تیم آذربایجان شرقی یک با نایب قهرمان ایران گردید. و از سال ۱۳۶۶ مسابقات دوباره به صورت باشگاهی برگزار گردید.
● تعدادی از قدیم ترین تیم های تبریز
آذر، سیمرغ، آهن، شهاب، ظفر، شایان، نصرت (دوچی)، جوانان سرخاب.
برترین تیم ها عبارت بود از دو تیم آذر و سیمرغ که معمولاً اکثر بازیکنان منتخب استان از آن ها گلچین می شد. در بین این بازیکنان زبده کسانی بودند که با بازی های عالی خود در سطح کشوری معروف شدند.اولین کسی که از تبریز به تیم ملی راه یافت و در سال ۱۹۵۴ در بازی های آسیایی شرکت کرد «داوود ارغوانی» بود که از بهترین بازیکنان تیم ملی محسوب می شد.از معروف ترین بازیکنانی که به تیم ملی راه یافته اند می توان از :بیوک جدی کار، داوود ارغوانی، حبیب دایی اوغلی، بیوک صباغ، حسین خداپرست نام برد. قبل از سال های ۱۳۵۷ و در سال های اخیر بازیکنانی همچون: احد شیخ لاری، کریم باقری ، دین محمدی و… نیز به اردوی تیم ملی دعوت شده اند.نتایج بعضی از مسابقات دوستانه تیم منتخب تبریز در سال های دور بدین شرح است:
ـ راه آهن ترکیه صفر ــ منتخب تبریز صفر (سال ۱۳۳۶)
ـ نفتچی باکو ۶ ــ منتخب تبریز صفر (سال ۱۳۳۶)
ـ دینامو تفلیس ۶ ــ منتخب تبریز صفر (سال ۱۳۳۷)
ـ روسلوف شوروی صفر ــ منتخب تبریز صفر (سال ۱۳۴۲)
نوشته از ایوب نیکنام لاله و فریبرز ذوقی
۲ – کیهان ورزشی – شماره ۱۹۹۱ – سال سی و هشتم – ۱۶ خرداد ۱۳۷۲
۳ – در یکی از بازی هایی که بین تیم ملی ایران و منتخب تبریز برگزار شده بود، وقتی که سعید صدری، شوخ ترین داور تاریخ فوتبال ایران برای تبریزی ها پنالتی گرفت مدافع تبریزی توپ را به بغل گرفت و گفت : «کیشی! تبریز ده پنالتی اولماز. نامرد اولما !» ترجمه : مرد! در تبریز پنالتی وجود ندارد. نامرد نباش !
۴ – در این دوره ایران به چهار منطقه تقسیم گردید، که منطقه غرب کشور شامل آذربایجان شرقی، غربی، کرمانشاه و همدان بود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم مهر 1388ساعت 9:12  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مديرعامل باشگاه فرهنگي و ورزشي تراكتورسازي تبريزبا اشاره به بازي هاي زيبا و با طراوت و استقبال بسيار عظيم تماشاگران از تيم فوتبال اين باشگاه در رقابت هاي ليگ برتر، تصريح كرد: متاسفانه بايد اذعان كرد كه شنيدن صداي پاي تراكتور در ليگ برتر فوتبال كشور براي عده اي سخت است.

ناصر شفق در جمع  خبرنگاران، تصريح كرد: جاي تاسف است كه برخي ها در روزنامه ها و رسانه هاي مركز تحمل اينكه تيم به غير از پرسپوليس و استقلال بتواند بيش از 90 هزار نفر را به ورزشگاه بكشاند را ندارند چرا كه اين مورد را تهديدي جدي براي دو تيم پايتخت تلقي مي كنند در حالي كه اين مورد نه تهديد بلكه يك فرصت ايده آل براي كل فوتبال ايران است.

وي با بيان اينكه تراكتورسازي در ادامه رقابت هاي ليگ برتر با قدرت بيشتر و كسب نتايج بهتر ظاهر خواهد شد، تصريح كرد: من با جرات هر چه تمامتر اعلام مي كنم كه تراكتورسازي در سال هاي آينده معادلات ليگ برتر كشور را بر هم خواهد زد و اين صدا هم اكنون پشت گوش تيم هاي پرسپوليس و استقلال است.

 شفق ، حضور بيش از 90 هزار نفري در بازي تراكتور و استقلال را حضوري حماسي و به ياد ماندني براي هواداران تيم تراكتور عنوان كرد و گفت: متاسفانه اين حضور بي نظير توسط برخي از رسانه ها و افراد سياه نمايي شد و به جاي اينكه اين حضور به عنوان فرصتي جديد  براي ليگ برتر به شمار آورده شود، تهديد اعلام شد و تلاش هايي صورت گرفت تا تيم تراكتور از نعمت هوادارانش در بازي هاي بعدي محروم شود.

 

وي ادامه داد: امروز در حالي كه تيم هاي آبي و قرمز تهران تنها در صورت رويارويي با يكديگر مي توانند حدود 100 هزار تماشاگر به ورزشگاه بكشانند ، تيم تراكتور در يك بازي شايد معمولي همين رقم را مي تواند به خود اختصاص دهد آن هم در شرايطي كه همه حاضران در ورزشگاه تنها از تراكتور حمايت مي كنند.

 

شفق اضافه كرد: تيم تراكتور نه يك نام بلكه هويت هر آذري زبان در ايران و جهان است و اين تيم براي آنها پرچم هويتي است كه مايه غرور و فخر مي تواند باشد كه بر همين اساس است كه تراكتور نه تنها در تبريز بلكه حتي در شهرهاي ديگر ايران نيز هوادار دارد و تاكنون در هر بازي خارج از خانه تراكتور احساس غربت نكرده است.

 

وي،  با ابراز رضايت از كادر فني و بازيكنان تيم تراكتور، گفت: با توجه به مشكلات مالي تيم من از تك تك آنها تشكر مي كنم كه با تلاش هاي بي شائبه براي موفقيت و سربلندي تيم تراكتور از جان مايه گذاشته و كوشش مي كنند.

 

مديرعامل باشگاه فرهنگي و ورزشي تراكتورسازي با اشاره به مشكلات مالي اين باشگاه، تصريح كرد: متاسفانه اين مشكلات گريبان تيم ما را گرفته ولي با مساعدت و كمك هاي « بيگي» استاندار محترم و «فرهنگي» نماينده مردم تبريز در مجلس شوراي اسلامي تاحدودي اين مشكلات در چند روز گذشته كاهش يافته كه بايد از اين بزرگواران تشكر كرد.

 

شفق افزود: مشكلات مالي باشگاه در هفته هاي گذشته به حدي رسيده بود كه جاسم كرار به دليل عدم دريافت پول خود حتي در تمرينات نيز حاضر نمي شد كه خوشبختانه با پرداخت بخشي از قرارداد او ، وي از مصدوميت مالي ! نجات يافت و اكنون در تمرينات به  طور مرتب حاضر مي شود.

 

وي  با تاكيد بر اينكه تيم تراكتورسازي متعلق به تمام مردم آذربايجان است، گفت: همه بايد براي اوج گيري فوتبال اين خطه تلاش كنيم كه در اين مسير كمك هاي هواداران، مقامات استاني، نمايندگان مجلس و از همه مهمتر رسانه هاي گروهي لازم و اجباري  است.

 

شفق اضافه كرد: باشگاه در نظر دارد جلسات منظم و هم انديشي  با اصحاب رسانه به صورت ماهانه برگزار كند تا از اين طريق به راه كارهاي بهتر و مناسب تري براي عمل به وظايف باشگاه در قبال ورزش استان برسيم.

 

وي ، افزايش برگزاري آيين هاي باشگاه در مناسبت هاي مختلف، ايجاد شركت سرمايه گذاري باشگاه، ايجاد فروشگاه هاي عرضه محصولات ورزشي باشگاه در سطح شهر، رايزني با شوراي اسلامي و شهرداري تبريز براي اختصاص يك پارك و يا فرهنگ سرا براي هواداران و توزيع كارت هاي الكترونيكي با مبالغ مختلف در ميان مردم را از برنامه هاي باشگاه تراكتورسازي  در سال جاري عنوان كرد.

 

مديرعامل باشگاه فرهنگي و ورزشي تراكتورسازي تبريز گفت: اين باشگاه با كمك مردم و علاقمندان در يك برنامه سه ساله قادر خواهد بود به مقام قهرماني ليگ برتر باشگاه هاي كشور دست يابد كه اين موضوع يكي از برنامه هاي اصلي باشگاه مي باشد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم مهر 1388ساعت 9:11  توسط مهدی شیرازی فر  | 

شعار های ابتدای بازی :

یاشاســـــــین آذربایــــــــجان

یاشاسین تراختور

تکرار نام بازیکنان : و یاشاسین و دعوت و تشویق تیم

 

شعارهای حین بازی:

آقنان ، قرمز رنگیمیز *** قهرنانلیق هدفیمیز
قرمزی ، بیاض رنگیمیز *** قهرمانلیق حقیمیز

یر ده دییر تراختور گوی ده دییر تراختور
یر ده دییر تراختور گوی ده دییر تراختور

یا یا شا شا شا شا تراختوروم چوخ یاشا
یا یا شا شا شا شا تراختوروم چوخ یاشا

 

داغلاری سوکر  *** تراختور

 

 

تراختور قهرمان اولار…اله بیلیر کی بو حقی دی…. اوشاقلارین زحمتی دی …تراختور قهرمان اولار…

آذربایجان دیارمیز******** تراختور افتخار میز

شعار های هنگام گلزنی و یا برنده بودن :

یل یاتار طوفان یاتار یاتماز تراختور بایراقی
بوگون هوا بولوددی * < تیم حریف> اویوبدی

 

تشویق هنگام گل خوردن:

تراختور چک قاباغا
تراختور گل ایستیروخ

حمله حمله حمله …تراختور کوبنده

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم مهر 1388ساعت 9:11  توسط مهدی شیرازی فر  | 

فراز کمالوند متولد پنجم دیماه 1355-(5/10/55) در شهر خرم آباد لرستان است.وی فوتبال را از همان آغاز نوجوانی به صورت حرفه ای در تیم پیام تهران آغاز کرد. اما از بد روزگار به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه ستون فقرات خیلی زود فوتبال را در سن 19 سالگی کنار گذاشت و با دنیای بازیگری فوتبال خداحافظی کرد .

این حادثه تلخ باعث نشد او دلسرد شده و به یکباره فوتبال را کنار بگذارد و خیلی زود به  عرصه مربیگری روی آورد.

وی از سال 75 با مربیگری در تیم نوجوانان پاس کار مربیگری را رسما آغاز کرد و به ترتیب سرمربی تیم نوجوانان، جوانان و امیدهای پاس را برعهده گرفت و همچنین با حفظ سمت مدیریت مدارس فوتبال پاس را نیز بر عهده دار شد.

در سال 1380 پس از پنج سال مربیگری در تیم های پایه ای پاس اولین تجربه را در تیم بزرگسالان استقلال اهواز به عنوان دستیار فیروز کریمی آغاز کرد که موفق شد همراه با این تیم  باقهرمانی در لیگ دسته اول به لیگ برتر صعود نماید.

کمالوند در سال 1381 باز هم به عنوان دستیار فیروز کریمی در لیگ برتر مربیگری تیم ابومسلم خراسان را برعهده گرفت. وی پس از آن کار خود را با سمت مربیگری در تیم های لیگی آغاز کردکه در سال 1382 و 1383 دو فصل پیاپی سرمربیگری تیم برق تهران را در لیگ دسته اول قبول کرد.

این نابغه جوان در سال 1384 سرمربیگری تیم پیام ارتباطات خراسان شد .یکسال بعد و در سال 1385 سرمربی تیم شیرین فراز کرمانشاه را برعهده گرفت و موفق شد این تیم گمنام را در میان ناباوری همگان به لیگ برتر رهنمون کندو نظر تمامی اصحاب فوتبال را به خود جلب نماید.

وی در ادامه مربیگری خود در سال 1386 به تیم فصل اولی آلومینیوم اراک پیوست و در نیم فصل دوم همان سال سرمربی تیم سرخ پوشان دلوار شد.

سال87 برای فراز کمالوند و فوتبال آذربایجان سال بیاد ماندنی بود فراز توانست طلسم هشت ساله عدم صعود تراکتورسازی به لیگ برتر را بشکند و با کسب رتبه نخست در گروه خود به طور مستقیم  و به همراه تیم تراکتورسازی راهی لیگ برتر گردد. وی با این کار سومین صعود به همراه تیمهای استقلال اهواز ، شیرین فراز کرمانشاه و تراکتورسازی تبریز را به لیگ برتر جشن گرفت و محبوبیتی خاص در بین جوانان آذربایجان بدست آورد.

فراز کمالوند مربی جوان اما کارکشته دراین چند سال مربیگری بازیکنان زیادی را تحویل فوتبال کشور داد که از آنها می توان به داود حقی، مجتبی جباری، خسرو حیدری، وحید طالبلو، محمد نصرتی، هادی شکوری، میثم منیعی، رضا مامانی، مرتضی اسدی و... اشاره کرد.

وی در حال حاضر مدرک مربیگری درجه A کنفدراسیون فوتبال آسیاست که این مدرک در حال حاضر بالاترین مدرک در فوتبال آسیا محسوب می شود.

كمالوند با تقدير و تشكر از تماشاگران آذربايجاني، می گوید: تراكتور متعلق به 30 ميليون ترك زبان است و بايد اعتراف كنم كه بهترين بازيكن تيم ما در اين ميدان تماشاگراني بودند كه در طول 90 دقيقه يكصدا تيم خود را تشويق كردند.

وي می افزود: متاسفانه تيم ما در هر بازي عليرغم اينكه بازي زيبا و نمايش خوبي را ارايه مي‌دهد اما، نتيجه لازم را نمي‌گيرد كه بايد در اين زمينه شبانه روزي كار كنيم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم مهر 1388ساعت 9:10  توسط مهدی شیرازی فر  | 

تـراخـتور كلمه‌اي اســــت كـــه امـــروزه نمي‌توان در محفلي بود و آن را نشنيد. خواسته يا ناخواسته صعود تراكتور سازي به ليگ برتر يكي از اتفاقات بزرگ ورزش و حتي اجتماعي شهر تبريز و آذربايجان در سال گذشته بود.مردم از هــر طيـف از حضـور تيمي كه در ورزش استان ريشه دوانده است خوشحال بودند و بر خود مي‌باليدند. در اين ميان هر كس به نوعي احساسات و حتي دين خود را به اين تيم پر طرفدار ادا مي‌كردند. خبرنگاران كه در سرما و گرما براي تهيه گزارش و خبر، مسئولين استان براي حل مشكلات استاديوم و كارخانجات بزرگ براي مسئله مالي اما به تازگي مارشي توسط يكي از هنرمندان تبريزي سر زبانها افتاده و هر روز شاهد بلوتوث شدن آن در ميان هواداران و آحاد مردم هستيم.بنا به اطلاع ما و اخبار منتشر شده اين مارش امروز پيش از به صورت زنده براي تماشاگران حاضر در ورزشگاه 70 هزار نفري يادگار امام اجرا مي‌شود و قرار است با آموزشهايي پيش از آن حركات موزوني به تماشاگران آموزش داده شود تا همه به صورت يكپارچه آن را همراه با موسيقي اجرا نمايند .

 به همين خاطر کرنر لازم دانست براي اطلاع بيشتر از اين برنامه با آقاي اصغر صفي پور مصاحبه‌اي كوتاه انجام دهد كه در زير مي‌آيد:

*‌آقاي صفي پور كمي از خودتان براي ما بگوييد.

من 20 سال است كه در زمينه هنر فعاليت مي‌كنم كه بسياري از كارهايم در صدا و سيماي استان و سراسري اجرا شده است آلبومي‌هم با نام «شيرينديل» به بازار ارائه كرده‌ام.

*چطور شد كه به فكر اجراي اين مارش ترغيب شديد؟

تراكتورسازي يكي از محبوب ترين تيمهاي كشور است و در ميان مردم تبريز و آذربايجان از محبوبيت بخصوصي برخوردار است من هم جزئي از همين مردم هستم كه به عنوان يك هوادار تراكتور را دوست دارم و همانند ديگر هواداران هر كاري از دستم برآيد در كمك به اين تيم انجام مي‌دهم.

*‌پس اين اجرا يك نوع اداي دين به تيم محبوبتان است؟

بله . براي حضور قدرتمندانه يك تيم آن هم به صورت حرفه‌اي در سطح اول فوتبال كشور فاكتورهاي زيادي لازم است. تامين هزينه‌هاي مادي يك دغدغه است كه مديران باشگاه به همراه مسئولين استاني و كارخانجات بزرگ بايد در حل اين مسايل كوشش كنند اما من هم بنا به فعاليت خودم در زمينه هنر بايد كاري مي‌كردم ساخت و اجراي مارش كمترين كاري بود كه مي‌توانستم براي تيم شهرم انجام دهم.

*‌به عقيده شما كار فرهنگي نيز دركنار امور اجرايي براي ورزش و باشگاه‌ها نياز است؟

صد در صد، ببينيد جوانهاي امروز پر از انرژي و نشاط هستند و جوان بايد اين انرژي را به نوعي تخليه نمايد، ورزش و مكانهاي ورزشي بهترين جا براي تخليه اين انرژي هستند اما به چه نوعي؟ خوب اينجا فرهنگ و فرهنگ سازي بايد به ميدان بيايد و به اين حركت سو و جهت بدهد.

*‌چگونه شد كه جرقه اين فكر (مارش) در ذهن شما زده شد؟

البته اين موضوع سالها بود كه ذهن من را به خود معطوف كرده بود كه بلافاصله بعد از صعود تراكتورسازي به ليگ برتر اين كار را به جد در برنامه گذاشتم و اجرا كردم.

*‌شايد اين فكر به نظر خوانندگان خطور كند كه بيشتر هنرمندان ورزشكار نيستند.آيا شما حتي يك بار هم كه شده فوتبال بازي كرديد؟

مــن در ســالهـاي نـه چندان دور فوتباليست بودم و بـا هـمـيـن آقاي نكونام كه كاپيتان تيم ملي است در يك تيم بازي مي‌كردم البته جواد خيلي از من كوچكتر است و اوج فوتبال او همراه بود با كنار گـذاشـتـن فـوتـبـال تـوسط من.من علاقه بسيار زيادي به فوتبال داشتم و دارم. البته آلبومي‌ كه با نام شيرينديل كار كرده‌ام به نام مربي مرحوم هر دويمان است.

*‌خوب در خصوص مارش صحبت كنيم، شعر مارش از كدام شاعر است؟

شعر مارش از خودم است و آهنگ و تنظيم آن از دوست بزرگوارم بهمن ميرزازاده است كه از همين جا از او هم تشكر مي‌كنم كه زحمت زيادي در اين خصوص متحمل شد.

*آهنگ اين مارش پاپ است يا آذربايجاني؟

 در حقيقت تلفيقي از اين دو است. تلفيقي كه سعي كرديم به موسيقي اصيل خودمان لطمه نزند و به نوعي حماسي تر شود.

*‌و در كدام دستگاه؟

اين مارش در دستگاه ماهور ارائه شده است.

*‌آيا به نوعي از طرف باشگاه يا نهاد ديگري در خصوص مارش سفارش گرفته ايد يا اصلا اين كار سفارشي است؟

خير ابدا. عرض كردم كه فقط از روي علاقه‌اي كه داشتم به اين كار دست زدم.

*براي اجراي اين مارش در استاديوم نياز به مجوزهايي است اين مجوزها را گرفته ايد؟

بله تمامي‌مجوزهاي لازم براي اجرا اخذ شده است حتي با رييس هيئت فوتبال و مدير عامل باشگاه وقائم مقام آن هماهنگي‌هاي لازم انجام گرفته است.

*‌اين حركت فرهنگي در ديگر باشگاه‌ها نيز اتفاق افتاده يا خير؟

خير. اما به تازگي با خبر شدم باشگاه پيروزي و سپاهان براي اين كار سفارش 40 ميليوني به يكي از هنرمندان كشورمان داده‌اند.

*‌شما از باشگاه چقدر دريافت كرده‌ايد؟

)مي‌خندد.) هيچي!

*‌در آينده هم دريافت نخواهيد كرد؟

هنوز كه وضعيت مالي باشگاه به گونه‌اي است كه هر كس در هر كجا و هر كاري كه باشد بايد به باشگاه كمك كند. آينده را هم خدا مي‌داند.

*‌احساس شما از صعود تيم شهرتان و موفقيت آن در كشور چگونه است؟

صعود تيم شهرم باعث غرور و سربلندي من و هموطنانم است احساس خيلي خوشايندي دارم و از آقاي شفق و كمالوند متشكرم كه چنين احساس خوبي را نصيب هواداران تيم تراكتورسازي كردند.

*‌و سخن آخر

روي صحبتم با هواداران و به خصوص كساني است كه براي تشويق به استاديوم مي‌آيند. بحثي نيست كه تماشاگران ما از برترين و بهترين تماشاگران ايران هستند اما ما نبايد نقطه ضعفي از خود نشان دهيم بازي بردو باخت دارد طبيعي است كه با باخت تراكتورسازي ناراحت شويم اما اعتراض به داور و تيم حريف هم بايد به صورت قانوني باشد. ما بايد نشان بدهيم كه استحقاق برخورداري از ورزشگاه 120 هزار نفري را نيز داريم و تماشاگران ما نه فقط در ايران بلكه بايد در دنيا نمونه باشند و با هواداران تيمهاي بزرگ دنيا مقايسه شوند هر اشتباهی که از بازیکنان به طور غیر عمد سر می زند باید با تشویق روحیه از دست رفته خود را باز یابد نصرتی از بازیکنان بزرگ ایران است و برماست که با تشویقهای پی در پی نگذاریم  اشتباه سهوی او در بازیهای آینده او تاثیر بگذارد او باغیرترین و بالیاقت ترین کاپیتان ایران است. در ضمن ویژه نامه کرنر که شروع خوبی داشته است می تواند پل رابط خوبی میان ما هنرمندان و شما خوانندگان باشد هواداران می توانند با تهیه کرنر از معلومات خوبی در باره تیمشان برخوردار شده و فرهنگ صحیح تشویق را آموزش ببینند.

 صفی پور برای هواداران پیغامی نیز به زبان شیرین تورکی می گذارد که اصرار دارد حتما در مصاحبه بیاید:« گلین یاخجی هوادار اولاخ»

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم مهر 1388ساعت 9:9  توسط مهدی شیرازی فر  | 

طی هفته های گذشته تراکتور سازی خود را به عنوان پر تماشاگر ترین تیم لیگ برتر معرفی کرده و حضور هواداران پر تعداد این تیم حتی در بازی های خارج از خانه نشانه محبوبیت این تیم در اقصی نقاط کشو بوده و اکنون بر همه مسلم شده است که تراکتور سازی صرفا محبوب و متعلق به تبریز نیست. بلکه اکنون قطب جدیدی در فوتبال کشور بوجود آمده و نظام دو قطبی سرخابی پایتخت را به چالش کشیده است و به عبارتی لیگ برتر گمشده خود را بازیافته و دوست و دشمن حضور تراکتور در لیگ برتر را غنیمت و موهبتی می دانند که در سکوت و رکود سرد حاکم بر فوتبال ایران که ناشی از عدم صعود تیم ملی به جام جهانی می باشد شور و حال و حرارتی بخشیده و موجبات آشتی هواداران با ورزشگاه گردیده است.حضوری که قطعا منافع مادی زیادی را نصیب فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ خواهد کرد.

شاید پخش زنده بازی های این تیم محبوب کمترین کاری باشد که می توان جهت تشکر از این خدمت بزرگ تراکتور سازی و هواداران آن به فوتبال ایران داشت.لذا هواداران تراکتورسازی بی صبرانه و مشتاقانه منتظر روز جمعه و پخش سراسری بازی این تیم برابر فولاد خوزستان می باشند. اگر تنها پر هوادار بودن تراکتور سازی و فولاد خوزستان را در نظر بگیریم دیگر دلیلی برای پخش بازی تیمهای بی هوادار و بی ریشه مانند استیل آذین سوگلی صدا و سیما نخواهد بود.در حالی که این تنها دلیل نیست. شاید از بعد ملی نیز نمایش حضور انبوه هواداران تراکتور در ورزشگاه موجب افزایش انگیزه حضور در هواداران سایر تیمها گردیده و منافع زیادی در باب فنی و اقتصادی برای فوتبال کشور خواهد داشت.

لذا امیدواریم برنامه فوتبال برتر با بررسی شرایط حاکم توجه کافی به پخش زنده بازی های تراکتور سازی داشته باشد و شاید این هفته که بازی تراکتور همزمانی با سوگلی های سرخابی ندارد بهترین فرصت باشد.

خاطر نشان می شود در پی مطرح شدن چنین مطلبی در سایت هواداران تراکتور سازی در هفته های گذشته و به گفته پیمان یوسفی مجری برنامه فوتبال برتر تماس های زیادی از طرف هواداران تراکتور سازی با این برنامه مبنی بر پخش زنده بازی های تراکتور صورت گرفته و نامبرده نیز وعده داده که در فرصت مناسب حتما اقدام خواهد شد.حال هواداران منتظر روز جمعه هستند تا شاهد وفای به قول برنامه یاد شده باشند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم مهر 1388ساعت 9:9  توسط مهدی شیرازی فر  | 

شماره اول کرنر برای بازی استقلال ارائه شد همه می دانیم که استارت کار همیشه سخت بوده و با مشکلاتی بسیاری همراه است مشکلاتی که گاه موجب می شود ناخواسته برخی مطالب و اطلاعات ناصحیح از زیر دست سردبیر خارج شود که از این بابت عضر خواسته و امیدواریم خوانندگان عزیز از سر تقصیرات بنده بگذرند.

در ضمن یک تشکر جانانه هم از مردم عزیز و خوانندگان کرنر دارم که بعد از چاپ هر جاکه دیده اند ما را مورد لطف خود قرار داده و به تعریف و تمجید از نشریه پرداخته اند. انشاء الله که بتوانیم با کمک همین مردم فهیم و ورزش دوست رفته رفته بر کیفیت نشریه بیفزاییم.

شماره دوم را در حالی تقدیم می نماییم که سعی شده است حدالامکان دقت لازم انجام گیرد و نشریه ای در حد و قواره های قابل قبول ارائه گردد.

و اما در مورد تیم محبوب تراکتورسازی باید عرض کنم این تیم به انجام بازیهای خوب و زیبا ادامه می دهد اما شانس و بد اقبالی دست از سر این تیم بر نمی دارد انگار تیمهای رقیب تراکتور را جادو کرده اند که هم گل نخورند و هم داور ناخواسته به نفع آنها سوت بزند البته  الله و اعلم.

بازی استقلال هم گذشت و تیم پرطرفدار پایتخت در تبریز بدون تماشاگر استادیوم یادگار امام را ترک کرد و زنگ خطری شد برای دیگر تیم پر طرفدار پایتخت.

حضور بیش از 90هزار تماشاگر در ساعات واپسین شب نوید حضور گسترده و پرشور هواداران را در بازیهای بعدی می داد چرا که در روز روشن و یک روز تعطیل مردم رغبت بیشتری برای تماشا کردن بازی خواهند داشت. امیدواریم که اینچنین باشد.

بعد از بازی استقلال می شد شوکه شدن بسیاری از رسانه ها و مطبوعات را شاهد بود چرا که با این کار رکورد تماشاگر در لیگ برتر امسال شکسته شد هوادارانی که به تنهایی 30 درصد تماشاگران کل کشور را تشکیل می دادند و این چیزی نبود که بشود کتمان کرد پس تراکتورسازی نه به عنوان سومین تیم پر طرفدار بلکه به عنوان اولین و پر هوادارترین تیم ایران شناخته شد تیمی که  به همراه این همه هوادار می تواند روزهای خوشی را در آینده نه چندان دور رقم بزند.

اما برخلاف انتظار ها برخی چشم دیدن این همه هوادار را نداشتند و نمی توانستند شاهد شکسته شدن غرور کاذب تیمهای پایتخت باشند پس هجمه های منفی تبلیغات بر علیه هواداران شروع شد و گزارش و خبر مخرب پشت سر هم بر علیه تراکتورسازی منعکس شد و در هر بازی به بهانه ای نادرست  سعی در محروم کردن تماشاگران نمودند که خوشبختانه موفق نشدند اما از تبعات این چنین حرکاتی می شود به جریمه 20 میلیون تومانی اشاره کرد که در وضعیت بد مالی باشگاه  ضربه ای دیگر بر پیکره این تیم وارد شد.

هواداران و تماشاگران عزیز، ما نیز به نوبه خود از هواداران تراکتورسازی هستیم، هر کس در هر مقامی که هست باید در جهت اعتلای این تیم که اعتلای ورزش استان و منطقه است تلاش کند. من خبرنگار ، مسئولین استان، مدیریت باشگاه، کادر فنی و بالاخره هواداری که در گرما و سرما برای تشویق تیمش به ورزشگاه می آید همه و همه باید هوشیار باشیم و آب در آسیاب دشمن نریزیم نباید بهانه ای هر چند کوچک به دست دشمنان تراکتورسازی بدهیم پرتاب شیئی همانند تیری به سمت تیم محبوبمان خواهد بود پس عزیزان نگذاریم این تیم پر آوازه با چنین اعمالی دچار مشکل شود.

امیدوارم نشاط و شادابی خاصی که بعد از صعود تراکتورسازی به شهر و استان بخشیده شده است با قهرمانی این تیم درلیگ این شور و شوق صد چندان گردد.

نکته دیگری که باید در همین جا اشاره شود این است که تراکتورسازی منحصر به شهر تبریز و آذربایجان نیست تراکتورسازی متعلق به تمام ترک زبانان کشور و حتی دنیاست در بازی استقلال هواداران شعارهایی را فریاد می زدند که منحصر به شهر تبریز بود، مثل «تبریزین افتخاری ترختور».دو نفر میانسال  که در ورزشگاه حضور داشتند و از ارومیه آمده بودند به این مسئله اعتراض کردند چرا که تیم مال آنها نیز هست . پس در شعارها نیز باید دقت کنیم تا موجب دلسردی هواداران سایر نقاط کشور نشویم.

 شاد باشید همراه تیمتان پیروز

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم مهر 1388ساعت 9:8  توسط مهدی شیرازی فر  | 

کانون هواداران باشگاه تراکتورسازی با انتشار بیانیه ای اشتباهات فاحش داوران بازی را که با عدم دقت خود، چندین پنالتی را از تیم تراکتورسازی گرفته اند محکوم کرد.

بنا به بیانیه این کانون تعداد زیادی از هواداران ابراز ناراحتی خود را از این اشتباهات اعلام کرده و اظهار داشته اند ما هواداران میلیونی تراکتورسازی از تقصیرات داوران نخواهیم گذشت.

دراین بیانیه آمده است چگونه است که جزئی ترین حرکات تمشاگران و هواداران زیر ذربین قرار گرفته است و تیم به سادگی آب خوردن 200 میلیون ریال جریمه می شود اما از اینچنین اشتباهات فاحش بسیار ساده گذشت می شود و با یک جمله که اشتباهات در داوری امری طبیعی است صورت مسئله را پاک می کنند.

هواداران ضمن تاکید بر رسیدگی به مسائل داوری که موجب از دست رفتن چندین امتیاز از تیم تراکتورسازی شده است برخورد شدید کمیته داوران را با خاتیان خواستار شده اند و نسبت به تکرار اینگونه اشتباهات هشدار دادند.

خاطر نشان می شود: بطور متوسط به اذعان کارشناسان در هر بازی یک پنالتی به نفع تراکتورسازی باید گرفته می شد که توسط داوران بازی با اغماض این پنالتی ها به نفع تراکتورسازی گرفته نشده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم مهر 1388ساعت 9:8  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مهرداد پولادی یکی از خرید های خوب این فصل باشگاه تراکتورسازی است وی که سال قبل در باشگاه استقلال توپ می زد امسال در بازیهای تراکتور از بازیکنان تاثیر گذار تیم محسوب می شود.

وی متولد 7/12/1365 شهر کرج است که فوتبال خود را از استقلال کرج شروع کرده و بترتیب در باشگاههای مقاومت کرج ، پیکان، استقلال توپ زده است.

فوتبال از چند سالگی شروع کردید؟

-         از 11 سالگی و از مدارس فوتبال شروع کردم

سطح تحصیلات؟

-         دیپلم برق صنعتی

ادامه خواهی داد؟

-         با توجه به بازی در تیم ملی می توانم بدون کنکور وارد دانشگاه شوم

در کدام مقطع؟

-         عضو تیم ملی جوانان، امید و زیر 23 سال بودم

چطور شد که به تراکتور آمدی؟

 

-         بعد از صحبتهایی که با استقلال داشتم و به توافق نرسیدیم و به تیم تراکتورسازی آمدم

چرا تراکتور؟

-          چون تیم تراکتورسازی تیم پر تماشاگری است و جدا شدن از تیم پر هوادار و پیوستن به تیم بدون هوادار لیگی خیلی سختبود به همین خاطر به تیم خوب و پر تماشاگر تراکتور آمدم و با تمام توان در خدمت تیم محبوبم خواهم بود.

از نتایجی که کسب کردید راضی هستی؟

-         از نتایج راضی نیستم چون با پتانیسلی که در تیم وجود دارد و و بازی هایی خوبی که انجام دادیم باید تمامی بازیها را با برد خارج می شدیم.

چرا نتایج دلخواه حاصل نشده است؟

-         عمده ترین مسئله کم تجربگی بازیکنانی است که  استرس باعث می شود بازیکنان در ضربات آخر دقت کافی را نداشته باشند.

جایگاه اصلی تیم کجای جدول باید می بود؟

-         با این بازیهایی که انجام دادیم خوب بالطبع باید تیم اول جدول بودیم.

وضعیت کنونی تیم چگونه است؟

         -   خدا را شکر تیم خوبی داریم بازیکنان در شرایط فیزیکی خوبی قرار دارند و کلا تیم آمادهای داریم                                                                                   این تیم بعد از 8 سال به لیگ برتر آمده و نیاز به حمایتهای مسئولین دارد.

 

قویترین تیم لیگ کدام تیم است؟

-         نمی شود گفت کدام تیم قویتر است اما به نظر من اگر بچه ها به خود باروری برسند ما توان بالایی داریم و می توانیم قویترین تیم لیگ باشیم.

در چه پستی بازی کرده ای؟

-         بیشتر پستها را بازی کرده ام هافبک چپ، فوروارد، هافبک دفاعی و دفاع چپ

در تراکتورسازی گدام پست؟

-         به لحاظ اینکه سیستم بازی تراکتورسازی 3-3-4 است در پست هافبک وسط متمایل به چپ را بازی می کنم.

پای تخصصیت؟

-         چپ پا هستم.

 

کدام پست را بیشتر دوست داری؟

-         دوست دارم فوروارد بازی کنم

-          

بازی کدام تیمهای طراز اول دنیار را می پسندی؟

-         منچستر و بارسلونا

کدام مربی ؟

-         الکس فرگوسن

کدام بازیکن؟

-         در حال حاضر مسی

الگوی ورزشیت؟

-         علی دایی الگوی خوبی برای بازیکنان فوتبال می تواند باشد.

فوتبال را مدیون چه کسانی هستی؟

-         اول از همه حمایتهای خانواده ام بود که در همه حال حامیم بودند و همچنین مربیانی که تابه حال زحمات فراوانی برایم کشیده اند.

آرزوی ورزشیت؟

-         اولین آرزویم سلامتیاست بعد قهرمانی تراکتورسازی درلیگ برتر و دعوت به تیم ملی کشورمان.

نظرت در خصوص تیم ملی؟

-         تیم ملی جام جهانی را از دست داد و فوتبال ما به همین خاطر متضرر شد.

  نظرت در مورد هواداران تراکتورسازی؟

-         تيم فوتبال تراكتورسازي هواداران بي شماري در سطح کشور دارد این هواداران برای ما  سنگ تمام گذاشتند جا دارد از حضور پر شور آنها تشکر کنم چرا که آنها بهترین تماشاگران لیگ هستند كه همين مسئله وظيفه ما را سنگين تر مي كند تا با تمام توان به ميدان برويم.

فکر می کردی تراکتورسازی چنین هوادارنی داسته باشد؟

-         شنیده بودم این تیم پر طرفدار است و هوادران متعصبی دارم اما انتظار نداشتم تیمی چون استقلال در این شهر بدون هوادار باشد تیمی که در کلیه شهرها بمانند میزبان بوده هوادرانش بیشتر از تیم حریف است.

و سخن آخر

                -از تمام هواداران تشکر میکنم که تیم خود را تشویق می کنند و از زحمات استاندار و مسئولین شهر تبریز کمال تشکر را دارم امیدوارم حمایتها تداوم داشته باشد .

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم مهر 1388ساعت 9:7  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مدير عامل باشگاه ترايكتورسازي تبريز در گفتگو با فارس گفت:برخي از روزنامه ها و رسانه ها تحمل موفقيت تيم تراكتورسازي را ندارند چرا كه نمي خواهند قبول كنند تيمي به غير از پرسپوليس و استقلال توان آوردن بيش از 90 هزار هوادار را به ورزشگاه داشته باشد.
ناصر شفق افزود: آنها اين مورد را تهديدي جدي براي دو تيم پايتخت تلقي مي كنند در حالي كه اين مورد تهديد نيست بلكه يك فرصت ايده آل براي كل فوتبال كشور است.
وي با بيان اينكه تراكتورسازي در ادامه رقابت هاي ليگ برتر با قدرت بيشتر و كسب نتايج بهتر ظاهر خواهد شد، تصريح كرد: من با جرات هر چه تمامتر اعلام مي كنم كه تراكتورسازي در سال هاي آينده معادلات ليگ برتر كشور را بر هم خواهد شد و اين صدا هم اكنون پشت گوش تيم هاي پرسپوليس و استقلال است.
 مدير عامل باشگاه تراكتورسازي با اشاره به اين مطلب كه تيم ما امسال استحقاق قرار گرفتن در ميان شش تيم برتر را دارد اظهار داشت: با بازي هاي خوبي كه تيم از خود نشان داده است تراكتورسازي توان بدست آوردن جايگاههاي بالاتري نيز هست.
 شفق اضافه كرد: تيم تراكتور نه يك نام بلكه هويت هر آذري زبان در ايران و جهان است و اين تيم براي آنها همچون پرچم هويتي است كه برايشان مايه غرور و فخر مي باشد كه بر همين اساس است كه تراكتور نه تنها در تبريز بلكه حتي در شهرهاي ديگر ايران نيز هوادار دارد و  اين تيم تاكنون در خارج از خانه به لحاظ هوادار احساس غربت نكرده است.
وي ادامه داد غيرت تبريزيها و آذربايجانيها اجازه نمي دهد تيم ديگري جز تراكتور را تشويق نمايند به همين خاطر تيمهاي ديگر در تبريز غريب و بي هوادار هستند.
شفق اضافه كرد: ما امروز مطبوعات را همسو با خود مي دانيم و مسافر يك كشتي هستيم بخاطر همين موضوع باشگاه در نظر دارد جلسات منظم و هم انديشي  با اصحاب رسانه به صورت ماهانه برگزار كند تا از اين طريق به راه كارهاي بهتر و مناسب تري براي عمل به وظايف باشگاه در قبال ورزش استان برسيم.
+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام شهریور 1388ساعت 21:31  توسط مهدی شیرازی فر  | 

خبرگزاري فارس: رئيس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: با توجه به بررسي هاي به عمل آمده محروميت تماشاگران تبريز منتفي است.

مجتبي شريفي در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس در تبريز افزود: هيچ رايي در خصوص محروميت تماشاگران تبريز از سوي كميته انضباطي صادر نشده بود.

وي ادامه داد: در گزارش ناظر فدراسيون و داوري كه گزارش تندي هم است مطالبي آورده شده بود كه اعلام كرديم در صورت بروز چنين حركاتي از طرف تماشاگران تبريزي اين مورد مي‌تواند از مصاديق محروميت باشد.
شريفي تصريح كرد: در اين مورد از مديرعامل تراكتورسازي كه اصرار داشت گزارش ناظر فدراسيون اشتباه است مستنداتي خواستيم تا موضوع را بررسي كنيم.

وي اظهار داشت: ما همچنين منتظر گزارش ناظر انظباتي بازي بوديم كه بلافاصله بعد از ارائه گزارش متوجه شديم كه كاملا خلاف ادعاي ناظر فدراسيون هيچ تخلفي از طرف تماشاگران تبريزي انجام نگرفته است.

رئيس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال تاكيد كرد: بنا به گزارش ناظر انظباتي هيچ محروميتي شامل حال تماشاگران تبريز نمي شود.

وي خطاب به تماشاگران تبريزي كه از زمان اعلام گزارش ناظربازي در نگراني به سر مي بردند گفت: با توجه به مستندات موجود هيچ محروميتي در كار نيست و اميدوارم ايشان بازيهاي آينده جزو تماشاگران ممتاز ليگ برتر باشند.
+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم شهریور 1388ساعت 19:41  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی اعلام کرد: به رای صادره از طرف کمیته انظباتی اعتراض کرده ایم

ناصر شفق افزود: به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد مثل آب خوردن حق تیم و هواداران را پایمال کنند.

وی ادامه داد: برای ناظر بازی که گزارش غلط و نادرست داده است تقاظای محرومیت کرده ایک که دیگر در موارد دیگر تکرار نشود. حق تیم پر طرفداری مثل تراکتورسازی ضایع نشود.

شفق از هواداران خواست تا آرامش خود را حفظ کنند زیراکه رای صادره قابل بازگشت است و مدیریت باشگاه اجازه پایمال شدن حق باشگاه و هواداران را نخواهد داد.

وی تاکید کرد: تیم تراکتورسازی روند رو به رشد خود را طی می کند و امیدواریم کمیته انظباطی باسعه صدر این مورد را بررسی کرده تا هواداران پرشور تراکتورسازی از فدراسیون فوتبال رنجیده نشوند.

مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی اعلام کرد: با بازی روانی که تیم تراکتورسازی انجام داده است هیچ تیمی در تبریز نخواهد توانست در برابر این تیم مقاومت کند و امیدواریم روز بروز این رویه بهبود یابد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم شهریور 1388ساعت 22:52  توسط مهدی شیرازی فر  | 

بالاخره پس از كش و قوسهاي زياد تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز از طرف كميته فني به يك جلسه بازي بدون حضور تماشاگران و بيست ميليون ريال جريمه نقدي محكوم شد.

اين جريمه به دنبال حضور پرشور هواداران تراكتورسازي در بازي خانگي بود كه باعث رعب و وحشت تيمهاي حريف شده بود.

جو ورزشگاه در تبريز به حدي سنگين است كه سرمربي راه آهن اين تماشاگران را ستوده و آرزوي داشتن چنين تماشاگراني را داشت.

همچنين تيم ذوب آهن اصفهان به سختي و خوش شانسي تمام از تبريز يك امتياز دشت كرد.

اين حركت مشكوك متاسفانه اين ادعا را قوت مي بخشد كه دستهاي پشت پرده از ترس هواداران فهيم تراكتورسازي و جو سنگين استاديوم دست به چنين كار احمقانه اي زده اند.

همه حاضران در ورزشگاه ۷۰ هزار نفري از ادعاي ناظر بازي ميني بر توهين به تيم حريف هنوز هم متعجب هستند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم شهریور 1388ساعت 19:19  توسط مهدی شیرازی فر  | 

قائم مقام باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی گفت: با تهیه 20 هزار پیراهن قرمز رنگ تراکتورسازی در بازی استقلال، استادیوم 70 هزار نفری یادگار امام (ره) یکسرسرخ پوش می شود.

علی غفوری افزود: با توجه به شور و حالی که در هواداران تراکتورسازی تبریز سراغ داریم  استادیوم 70 هزار نفری در روز برگزاری مسابقه بین تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران مملو از جمعیت می شود.

وی افزود: تخمین اینکه چه تعداد هوادار به ورزشگاه خواهند آمد بسیار مشکل است زیراکه هنوز صندلی های استادیوم نصب نشده و احتمال دارد افراد خیلی بیشتری از گنجایش استاندارد ورزشگاه به تماشا و تشویق تیم مورد علاقه خود بیایند.

غفوری همچمین از سفارش بالونهای بادی تشویقی برای این بازی خبر داد و افزود: امیدواریم  به تعداد چهل هزار نسخه از این بالونها برای بازی آماده شود تا هواداران بوسیله آن یکصدا و بدون حاشیه 90 دقیقه تراکتورسازی را تشویق نمایند.

وی از تماشاگران تراکتورسازی بعنوان یکی از بافرهنگ ترین و مودب ترین تماشاگران لیگ یاد کرد و تاکید کرد: هواداران ما بدون توجه به حاشیه های موجود و بدور از هر هیاهوی مخربی در بازی استقلال نشان خواهند داد که برترین تماشاگران لیگ برتر هستند چرا که ایشان نمره قبولی خود را در سال گذشته در لیگ یک و در ورزشگاه اختصاصی که فاصله تماشاگر از بازیکن همچون لیگ برتر انگلیس بسیار کم بود گرفته اند.

قائم مقام باشگاه همچنین در خصوص مشکلات مالی باشگاه افزود: با همت صاحبان صنایع و مسئولین ارشد استان و خیل هواداران امیدواریم با قدرت بکار خود ادامه داده و تیم تراکتورسازی را بعنوان پدیده لیگ برتر و شهر تبریز را بعنوان سومین قطب فوتبال کشور معرفی نماییم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم شهریور 1388ساعت 13:23  توسط مهدی شیرازی فر  | 

سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز گفت: با توجه به هماهنگي ايجاد شده در بين بازيکنان، هيچ تيمي در برابر ما احساس راحتي نخواهد کرد.

"فراز کمالوند" اظهار داشت: بازيکنان تيم ، رفته رفته به حد آمادگي و هماهنگي مطلوب نزديک تر مي شوند و در هفته هاي آتي نشان خواهيم داد که تراکتورسازي براي ماندن در ليگ برتر، پاي در اين رقابت ها نگذاشته بلکه براي کسب عنوان در ليگ حضور دارد.
وي با اشاره به وقفه 10 روزه در برگزاري مسابقات ليگ، اضافه کرد: براي اينکه بازيکنان در اين مدت از مرز آمادگي بدني دور نشوند ، کادر فني تيم تصميم به برگزاري چند ديدار دوستانه با تيم هاي استان گرفته که از نظر بنده نيز برگزاري اين ديدار ها مي تواند براي تيم مفيد واقع شود.
کمالوند با ابراز رضايت از عملکرد بازيکنان خارجي تيم ، گفت: من و کادر فني از عملکرد بازيکنان خارجي به خدمت گرفته شده به خصوص کرار جاسم محمد، بازيکن عراقي تيم راضي هستيم و آنها نيز توانسته اند در مدت کوتاهي با بازيکنان تيم هماهنگ شوند.
وي در خصوص وضعيت بازيکنان تيم در بازي هفته پنجم مقابل پيکان قزوين ، افزود: بازيکنان تيم از وضعيت روحي و جسمي خوبي برخوردارند و اين وضعيت رفته رفته بهتر نيز خواهد شد.
تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز از هفته پنجم رقابت هاي ليگ برتر ، روز دوشنبه شانزدهم شهريور ماه جاري در ورزشگاه شهيد رجايي قزوين ميهمان تيم پيکان اين شهر خواهد بود.
هر دو تيم هم اکنون با هفت امتياز از چهار بازي رده هاي ششم و هفتم جدول رده بندي را در اختيار دارند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم شهریور 1388ساعت 13:22  توسط مهدی شیرازی فر  | 

ناصر شفق مديرعامل باشگاه تراكتورسازي تبريز در مور وضعیت نیکبخت تصريح كرد: باشگاه ما به نيكبخت علاقه‌مند است. اين بازيكن طي مدتي كه در تمرينات حضور داشته زحمات زيادي كشيده است. وي در پاسخ به اين سئوال كه آيا از باشگاه استقلال به خاطر مذاكره با نيكبخت دلخور نيستيد تاكيد كرد: من به اين سئوال پاسخ نمي‌دهم. كاري به مسائل حاشيه‌اي ندارم. اما بهتر است يك نكته را روشن كنم. تراكتورسازي به نيكبخت علاقه‌مند است و ما قصد داريم اين بازيكن را حفظ كنيم. بنابراين منتظر هستيم محروميت اين بازيكن تمام شود. البته اميدوارم اين محروميت خيلي زودتر بخشيده شود اما تاكيد مي‌كنم كه او بازيكن تراكتورسازي است و جايي نمي‌رود.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم شهریور 1388ساعت 13:22  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مدير کل تربيت بدني آذربايجان شرقي از اقدام اين اداره کل براي برطرف کردن مشکلات خبرنگاران در ورود به ورزشگاه ها خبر داد.

"غلامحسين فخاري" اظهار داشت: مشکلاتي که براي خبرنگاران در هنگام ورود به ورزشگاه يادگار امام ره تبريز در بازي تيم هاي تراکتورسازي و راه آهن پيش آمده بود ، تا بازي تراکتوربا استقلال مرتفع مي شود.
وي قول داد پس از بازي با استقلال تهران در هفته ششم، جلسه اي با حضور خبرنگاران در اتاق مصاحبه ورزشگاه برگزار کند و در آن جلسه علاوه بر بررسي راه کارهاي کاستن مشکلات خبرنگاران در ورود به ورزشگاه ها، دستاوردهاي ورزشي استان و همچنين مسايل ورزشگاه يادگار امام ره تبريز نيز مورد بحث و گفت و گو قرار گيرند.
گفتني است در بازي هفته چهارم تيم تراکتورسازي تبريز و راه آهن شهر ري در ورزشگاه يادگار امام ره تبريز که با نتيجه دو بر يک به نفع تيم ميزبان خاتمه پذيرفت ، خبرنگاران در ورود به ورزشگاه با موانع مختلفي روبرو شدند و به همين دليل بيشتر آنها پس از اتمام نيمه اول به ورزشگاه راه داده شدند.
فخاري همچنين با اشاره به حضور 60 هزار نفري تماشاگران تبريزي در ديدار تراکتورسازي با راه آهن ، گفت: شهر تبريز بهترين و با اخلاق ترين تماشاگران ايران را دارد و گزارشات غلط در مورد اين تماشاگران به فدراسيون مبني بر فحاشي آنان نسبت به تيم حريف، ظلم بزرگي در حق آنهاست.
وي گفت: بنده از ابتداي اين ديدار در ورزشگاه حضور داشتم و نه تنها تماشاگران به تيم حريف توهين نکردند بلکه تا دقايق پاياني که تيم محبوبشان عقب بود به تشويق آن پرداختند.
وي اضافه کرد: فيلم اين بازي موجود است و با بررسي آن از سوي فدراسيون، کذب بودن اينگونه گزارشات در مورد تماشاگران تبريزي نمايان خواهد شد.
فخاري در پايان اظهار داشت: بايد سعي کنيم هر گونه حواشي را از تيم فوتبال تراکتورسازي دور کنيم و جلوي کساني را که مي خواهند براي تيم حاشيه سازي کنند بگيريم چرا که اين تيم لياقت حضور در رده هاي بالاي جدول را دارد.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم شهریور 1388ساعت 13:21  توسط مهدی شیرازی فر  | 

نتاسفانه بعد از برگزاری دو بازی در لیگ برتر هنوز مسئولان استان و نیروی انتظامی به وظایف خود در قبال خبر نگاران واقف نبوده و با اعمال ناشایست خود خشم این قشر زحمتکش را بر انگیختند.  دو مقاله از طرف دو سایت رسمی کشور که به این حاشیه ها اشاره می کند. که در زیر  آورده شده است.

ایرنا:

ديدار دو تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز و راه آهن شهرري از هفته چهارم رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي ايران در ورزشگاه يادگار امام ره تبريز که با برد دو بر يک تيم ميزبان خاتمه يافت ، به رغم جذابيت هاي آن ، حاشيه هاي زيادي داشت.

در هنگام ورود به ورزشگاه نيز خبرنگاران با مشکلات زيادي از جمله عدم هماهنگي نيروهاي انتظامي و حراست تربيت بدني مواجه شدند ، به طوري که نيروي انتظامي از آنان کارت تردد و حراست اداره کل تربيت بدني نيز کارت ورود به ميدان مي خواست و هر کارتي که از سوي خبرنگارن براي ورود به ورزشگاه ارايه مي شد از سوي نيروهاي حراست و انتظامي مورد قبول واقع نمي شد ، حتي کارتي که از سوي خود آنان صادر شده بود.

با اصرار فراوان ، عکاس ايرنا براي گرفتن عکس از بازي و حواشي آن ، موفق به ورود به دور زمين چمن شد ، اما با دخالت مسوول حراست تربيت بدني آذربايجان شرقي، وي را از محوطه اخراج کردند و اين درحالي بود که اکيپ خبري صدا و سيما ، بدون داشتن هر گونه کارتي و تنها با نشان دادن دوربين خود، به دور زمين مسابقه وارد شدند.

اهالي مطبوعات حاضر در ورزشگاه مي گفتند که بهتر بود مسوولان برگزاري اين ديدار به جاي درگيري با خبرنگاران و ممانعت از ورود آنان به ورزشگاه، فکري براي رفع اين مشکلات مي کردند و به حقوق تماشاگراني که از شهرهاي همجوار تبريز و حتي از استان هاي آذربايجان غربي، اردبيل و زنجان به عنوان ميهمان در ورزشگاه حضور داشتند ، احترام قايل مي شدند.

با توجه به اينکه مشکل جايگاه خبرنگاران چندين بار از طرف آنها به مسوولان گوشزد شده بود ، اما همچنان و به دلايل نامشخص نه تنها جايگاه به اصطلاح خبرنگاران در ورزشگاه يادگار امام ( ره ) ساماندهي نمي شود ، بلکه روز به روز بر مشکلات آن افزوده مي شود.
**** نيروي انتظامي که در ورود خبرنگاران به ورزشگاه کنترل شديدي انجام مي داد ، نه تنها اين کار را در جلوگيري از ورود تماشاگران به جايگاه خبرنگاران ، انجام نمي داد ، بلکه به درخواست خبرنگاران براي خالي کردن اين جايگاه از تماشاگران نيز، اعتنايي نداشت.
**** فاصله زياد جايگاه خبرنگاران از زمين مسابقه ، نرسيدن ليست اسامي بازيکنان دو تيم به دست خبرنگاران ، عدم دسترسي به اتاق مصاحبه و نبود حفاظ در دور اين جايگاه از مشکلاتي بود که بارها در خبرگزاري ها و نشريات و حتي در صدا و سيما درج شده اما تاکنون براي رفع آن، هيچ اقدامي نشده است.
**** پس از اتمام بازي و طبق روال بازي هاي ليگ برتر ، خبرنگاران براي انجام مصاحبه با سرمربي دو تيم به طرف اتاق مصاحبه که در قسمت تحتاني جايگاه تماشاگران قرار دارد حرکت کردند که با ممانعت نيروهاي انتظامي ، از اين کار صرف نظر کرده و با بيان اينکه اتاق مصاحبه بايد در دسترس خبرنگاران باشد و نيروهاي امنيتي و حراستي امکان دسترسي آسان به ان را براي خبرنگاران فراهم نمايند، متفقا تصميم به عدم انجام مصاحبه با سرمربيان دو تيم گرفتند.
حال اين سوال براي خبرنگاران رسانه هاي اراتباط جمعي به عنوان نمايندگان افکار عمومي مطرح مي شود که راستي چرا مسوولان و حتي کارمندان برخي ادارات که در برگزاري اين ديدارها نقش دارند ، بهترين امکانات را تنها براي خود فراهم مي کنند، و از توجه به خيل عظيم تماشاگران که با پاي پياده و پيمودن کوه ودشت در تاريکي به ورزشگاه مي آيند، چشم پوشي مي کنند؟
چرا مسوول حراست اداره کل تربيت بدني آذربايجان شرقي که بايد هماهنگي هاي لازم براي ورود خبرنگاران به ورزشگاه را به منظور پوشش خبري هر چه بهتر بازي با هماهنگي و تعامل با نيروهاي انتظامي انجام دهد ، خود به مانعي در اين راه تبديل مي شود؟
چرا وي خارج از حيطه وظايف خود و در حضور مدير کل تربيت بدني استان به خبرنگاران توهين کند و به عکاس ايرنا بگويد" از اين به بعد تو را به ورزشگاه راه نخواهم داد" ، مگر ورزشگاه ارث پدري کسي است و يا خداي نکرده خطايي از سوي عکاس ايرنا سر زده است.
به نظر مي رسد که " چرا؟ " هاي حوزه ورزش آذربايجان شرقي به ويژه در تعامل با خبرنگاران رسانه ها که از جان و سرمايه خود براي پوشش خبري رويدادهاي ورزرشي مايه گذاشته و انگيزه اي جز خدمت به مردم ، نظام و کشور در حوزه تخصصي خود ندارند ، تمامي نداشته باشد.
حال با تجربه بازي تراکتورسازي تبريز و راه آهن شهر ري ، بار ديگر اين سوال ذهن همکاران رسانه اي استان را به خود مشغول کرده که آيا مسوولان اداره کل تربيت بدني و فرماندهي انتظامي استان براي رفع اين مشکلات ريال قدمي برخواهند داشت و يا آنان بايد در بازي تراکتورسازي مقابل استقلال تهران در ورزشگاه يادگار امام ( ره ) نيز بايد منتظر
برخوردهاي ناشايست متوليان ورزش با خود باشند؟

 

در برگزاري اين ديدار که با حضور نزديک به 60 هزار تماشاگر و در زير نور ورزشگاه برگزار شد، نواقصي که احتمال بروزشان از قبل توسط رسانه ها به مسوولان گوشزد شده بود ، همچنان وجود داشت.
استقبال فوتبال دوستان تبريزي به ويژه طرفداران تراکتورسازي به عنوان محبوب ترين تيم شهرستاني کشور از اين بازي به حدي بود که همکاران ايرنا با وجود حرکت از دو ساعت قبل از شروع بازي به ورزشگاه يادگار امام ( ه ) به دليل ازدحام بي سابقه جمعيت و ترافيک چند کيلومتري ناشي از آن موفق به حضور در نيمه نخست بازي نشدند.
قبلا از سوي مسوولان تربيت بدني استان اعلام شده بود که علاوه بر تعريض جاده منتهي به اين ورزشگاه ، تدابير لازم براي تامين روشنايي آن نيز انجام شده و ورزشگاه براي برگزاري اين ديدار کاملا آماده است ، اما در زمان برگزاري بازي نه از تعريض آن خبري بود و نه کاشت از تيرهاي برق در مسير منتهي به ورزشگاه.
بيشتر تماشاگران که با خودروهاي شخصي براي ديدن اين ديدار عازم محل ورزشگاه بودند با ديدن ترافيک شديد ، اقدام به پارک خودروي خود در کنار جاده تاريک نموده و با پاي پياده ، مسير سه کيلومتري به ورزشگاه را طي کردند که هر لحظه امکان آسيب ديدن آنها و خودروهايشان وجود داشت.
حضور تماشاگران پياده در وسط جاده و عدم هماهنگي پليس راهنمايي و رانندگي در يکطرفه کردن اين جاده بر شدت ترافيک افزود ، به حدي که بيش از 30 هزارنفر از تماشاگران به همراه خبرنگاران پس از اتمام نيمه اول به ورزشگاه محل مسابقه رسيدند.


ایسنا:

تحريم كنفرانس خبري توسط خبرنگاران تبريزي

ديدار تيم هاي فوتبال تراكتورسازي و راه آهن از هفته چهارم ليگ برتر باشگاه هاي كشور همچون بازي قبلي تيم تبريزي در ورزشگاه يادگار امام (ره) حاشيه هاي فراواني داشت كه مهمترين نكته آن تحريم كنفرانس خبري توسط خبرنگاران بود.

 

در حالي كه طبق قوانين سازمان ليگ برتر و همچنين فيفا، پس از پايان هر بازي بايد امكانات و تمهيدات لازم براي حضور خبرنگاران رسانه هاي گروهي براي كنفرانس خبري مربيان فراهم شود، متاسفانه اين امكان با گذشت دو بازي از ليگ برتر در ورزشگاه   يادگار امام تبريز فراهم نشده و مسئولان نيز به اين موضوع كاملا" بي اعتنايي نشان مي دهند.

 

در بازي شامگاه گذشته نيز مسئولان حراست تربيت بدني آذربايجان شرقي و همچنين نيروهاي انتظامي مستقر در ورزشگاه  برخوردهاي بسيار زننده و زشت با خبرنگاران داشته و حتي جايگاه خبرنگاران نيز در ورزشگاه يادگار امام به اشغال كامل تماشاگران در آمده بود و ماموران انتظامي نيز در اعتراض خبرنگاران هيچ واكنشي از خود نشان نداند كه به همين دليل خبرنگاران حاضر در ورزشگاه كنفرانس خبري مربيان دو تيم را تحريم كرده و در محل مصاحبه حاضر نشدند.

 

نكته قابل توجه و تامل در اين بازي عدم پذيرش كارت خبرنگاراني از سوي حراست تربيت بدني استان بود كه توسط خود اين اداره كل صادر شده بود كه به همين علت بسياري از خبرنگاران با تاخير وارد ورزشگاه شدند.

 

با توجه به استقبال بيش از حد تماشاگران از بازي هاي خانگي تراكتورسازي و همچنين جايگاه اين تيم پرهوادار در ميان هموطنان در اقصي نقاط كشور انتظار مي رود مسئولان برگزاري بازي هاي ليگ برتر در ورزشگاه يادگار امام نسبت به برخوردهاي خود با خبرنگاران  تجديد نظر كرده و شرايط مناسب تري را براي پوشش اين بازي ها براي روزنامه نگاران فراهم سازند.

 

از ديگر نكات حاشيه اي قابل توجه در بازي تراكتورسازي و راه آهن مي توان به قطعي برق دو پروژكتور ورزشگاه از دقيقه 36 نيمه اول اشاره كرد كه قطعي 10 دقيقه اي بازي را به دنبال داشت ، اين درحالي است كه مسئول تربيت بدني شهرستان تبريز از عدم امكان قطع برق در ورزشگاه خبر داده بود!

 

در حالي كه مسئولان تربيت بدني استان از آماده سازي كامل جاده دسترسي به ورزشگاه خبر داده بودند اما اين موضع به هيچ وجه صحت نداشت و به دليل تنگ بودن و خاكي بودن بخشي از جاده ، ترافيك سنگيني بر ان حاكم شده و  بسياري از  تماشاگران از نيمه دوم موفق به حضور در ورزشگاه شدند.

 

پس از پايان بازي بسياري از تماشاگران در سطح شهر تبريز تا پاسي از شب با به صدا درآوردن بوق خودروهاي خود از برد شيرين تيم شهر خود به شادي و شعف پرداختند.

 

سرويس دهي شركت واحد اتوبوسراني تبريز براي انتقال تماشاگران از سطح شهر به ورزشگاه يادگار امام (ره) از ساعت 19 شروع شده بود و بي وقفه اين امر تا ساعت برگزاري بازي ادامه داشت اما پس از پايان بازي تعداد بسيار قليلي از اتوبوس ها براي انتقال تماشاگران در ورزشگاه حاضر بودند كه اين امر سبب شد تعدادي از تماشاگران مسافت طولاني را با پاي پياده طي كنند.

 

فارس:

 

توقف 9 دقيقه‌اي بازي و ورود تماشاگران تا دقايق پاياني

ديدار تيم‌هاي فوتبال تراكتورسازي و راه‌آهن در دقيقه 26 بازي به دليل قطع پروژكتورها متوقف شد.

 

در دقيقه 26 بازي به دليل قطع دو پروژكتور ورزشگاه يادگار امام، به مدت 9 دقيقه تا وصل مجدد برق اين ديدار متوقف شد. اين بازي از دقيقه 35 دوباره به جريان افتاد.
خبرنگاران تبريزي به دليل اين كه در بازي تراكتورسازي با ذوب آهن با ممانعت حراست تربيت بدني براي حضور در سالن نشست خبري براي مصاحبه با مربيان روبرو شدند ديروز حضور در نشست خبري را تحريم كردند. هر چند كه ديروز هم حراست تربيت بدني از حضور خبرنگاران در اين نشست ممانعت به عمل آورد.
 65 هزار تماشاگر تبريزي از اين ديدار استقبال كرده بودند كه تا دقيقه 90 دست از تشويق تيم تراكتورسازي برنداشتند. تماشاگران تبريزي در جريان اين ديدار تا دقايق پاياني براي تماشاي بازي وارد ورزشگاه مي‌شدند كه اين اتفاق تعجب سرمربي هلندي را در بر داشت.

 به دليل مسافت طولاني ورزشگاه تا شهر و با وجودي كه اين بازي از ساعت 21:30 آغاز شد اما 25 هزار هوادار تبريزي با تاخير توانستند خود را به ورزشگاه برسانند. البته اين مشكل در راه برگشت هم وجود داشت و 65 هزار هوادار اكثرا پياده به سمت شهر حركت كردند و تا نيمه هاي شب به دليل پيروزي اين تيم به شادي پرداختند.

هواداران تراكتورسازي به دليل رضايت از عملكرد تيم خود در چهار هفته به شدت فراز كمالوند را مورد تشويق قرار دادند.

جاسم كرار كه در دقيقه 75 بازي براي تراكتورسازي وارد ميدان شد و دو گل پيروزي بخش اين تيم را مقابل راه آهن به ثمر رساند، به شدت محبوب هواداران تراكتورسازي شد و تماشاگران اين تيم 20 دقيقه وي را تشويق كردند.

*عرفان اولروم در نيمه دوم وارد ميدان شد. اين مهاجم به دليل اينكه در جلسه توجيهي پيش از بازي با راه‌آهن با تاخير وارد اين جلسه شده بود از سوي كادر فني با نيمكت نشيني جريمه شد.

به دليل دور بودن جايگاه گزارشگر تلويزيون تا زمين چمن اين گزارشگر مي‌خواست در كنار زمين به گزارش بازي بپردازد كه با مخالفت ناظر بازي مواجه شد.

ارني برندتس، سرمربي تيم‌فوتبال راه‌آهن با ديدن 65 هزار تماشاگر تبريزي در ورزشگاه تعجب كرده و به طوري كه وي در كنفرانس خبري پس از بازي به اين موضوع اعتراف كرد و آمدن تماشاگران تبريزي تا دقيقه 70 را نكته‌اي تعجب آور خواند.
+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم شهریور 1388ساعت 10:25  توسط مهدی شیرازی فر  | 

معاون اجرایی و قائم مقام باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی گفت: برای رفاه حال هواداران درخواست کرده ایم که بازی روز جمعه تراکتورسازی برابر راه آهن  یک ساعت به تعویق بیافتد.

علی غفوری افزود: خیلی سخت است که یک هوادار در ساعت 5/8 افطار کرده و راس ساعت 9 شب در ورزشگاه یادگار امام حضور یابد.

وی ادامه داد به همین منظور درخواست کرده ایم این بازی با یک ساعت تاخیر یعنی ساعت 10 شب برگزار شود تا تماشاگران فرصت کافی برای حضور در ورزشگاه را داشته باشند.

غفوری تصریح کرد: تاخیره نیم ساعته بازی قطعی شده است اما این کافی نیست چرا که اذان مغرب به افق مشهد حدودا یک ساعت بعد از تبریز بوده و دور از انصاف است که بازیها در ماه مبارک رمضان همزمان برگزار شود.

قائم مقام باشگاه تراکتور سازی اظهار داشت: به خاطر اهمیت موضوع مدیرکل تربیت بدنی استان آقای فخاری نیز با مهندس کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال صحبت تلفنی نیز داشته و نظر مساعد ایشان را جلب کرده اند.

وی ابراز امیدواری کرد با برگزاری یک ساعته بازی استقبال خوبی از مسابقه شده و تراکتورسازی با پیروزی در این دیدار دل هواداران خود را شاد نماید.

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم شهریور 1388ساعت 11:31  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مدافع تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز گفت: در بازي روز جمعه مقابل راه‌آهن فقط به كسب 3 امتياز فكر مي‌كنيم.

محمد نصرتي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، در مورد ديدار با راه‌آهن در هفته چهارم ليگ برتر اظهار داشت: مقابل راه‌آهن نشان خواهيم داد كه بازي خوب تراكتورسازي برابر ذوب‌‌آهن در هفته دوم اتفاقي نبوده و با حمايت تماشاگران پر شور تبريزي فقط به كسب 3 امتياز بازي فكر مي‌كنيم.
مدافع تراكتورسازي ادامه داد: وضعيت تيم ما بازي به بازي بهتر شده و با پتانسيلي كه تراكتورسازي دارد از اين بهتر نيز خواهيم شد. در مورد دفاع تيم نيز شرايط خوبي داريم، اما بايد تلاش بيشتري را انجام دهيم.
وي در مورد شناخت خود از مهاجمان تيم راه‌آهن تاكيد كرد: بازي‌هاي اين تيم را آناليز كرده و شناخت نسبي از مهاجمان راه‌آهن داريم و راه نفوذ آنها را شناسايي كرده‌ايم.
نصرتي در پاسخ به اين سئوال كه آيا مامور زدن ضربات ايستگاهي تيم تراكتورسازي هستيد يا نه خاطرنشان كرد: در تمرينات‌ روي ضربات ايستگاهي كار زيادي را انجام داده‌ايم و اگر كادر فني صلاح بداند اين ضربات را من خواهم زد.
ديدار تيم‌هاي تراكتورسازي تبريز و راه‌آهن شهرري جمعه ساعت21 در ورزشگاه يادگار امام تبريز برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم شهریور 1388ساعت 11:27  توسط مهدی شیرازی فر  | 

هافبك مياني تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز گفت: راه آهن در تبريز محكوم به شكست است.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از باشگاه تراكتورسازي تبريز، مهدي كياني اظهار داشت: اين فصل تراكتور واقعا تيم خوبي جمع كرده است چرا كه بازيكناني چون محمد نصرتي، اولروم، لئوناردو پفيستا را جذب كرده و مطمئنا شاهد بازي‌هاي زيبا و در نهايت نتيجه‌هاي خوبي از اين تيم خواهيم بود كه كادر فني تلاش زيادي براي ماندن تيم در ليگ مي‌كند.
وي در ادامه در مورد آخرين وضعيت خود و تيم تراكتورسازي تبريز تصريح كرد: وضعيت كلي تيم خوب است، من نيز از اين قاعده مستثني نيستم.
هافبك مياني تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز در ادامه خاطرنشان كرد: اميدوارم با تركيبي كامل و بدون هيچ محروم و مصدومي در مقابل راه آهن حاضر شويم چرا كه بايد براي بهتر شدن وضعيت تيم در جدول رده‌بندي سه امتياز اين بازي را كسب كنيم.
كياني در خصوص احتمال حضورش در تيم ملي بيان داشت: همه تلاشم را در هر تيمي كه باشم انجام مي‌دهم تا اول آن تيم موفق شود و بعد از آن براي رسيدن به تيم ملي تلاش مي‌كنم.
هافبك مياني تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز عنوان داشت: البته در تيم ملي بازيكنان خوب و تراز بالايي چون نكونام در پست هافبك مياني وجود دارد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم شهریور 1388ساعت 11:17  توسط مهدی شیرازی فر  | 

سرمربي تيم ‌فوتبال تراكتورسازي تبريز گفت: روي نقاط ضعف راه‌آهن كار كرده‌ايم و روز جمعه از اين طريق نتيجه لازم را كسب خواهيم كرد.

فراز كمالوند در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، در مورد ديدار با راه‌آهن در هفته چهارم ليگ برتر اظهار داشت: بازي سختي پيش رو داريم، اين تيم از بازيكنان جوان و با انگيزه‌اي استفاده مي‌كند.
وي با اشاره به وضعيت تراكتورسازي عنوان كرد: پيش‌بيني ما اين بود كه از هفته پنجم نتايج لازم را خواهيم گرفت، اما اين اتفاق با پيروزي مقابل شاهين 2 هفته زودتر افتاد. با اين روند باز هم از وضعيت تيم تراكتورسازي رضايت كامل ندارم و بايد تلاش بيشتري را انجام دهيم.
كمالوند در مورد تيم راه‌آهن گفت: بازي‌هاي راه‌آهن را بررسي و آناليز كرده‌ايم‌ و شناخت كافي از اين تيم داريم. روي نقاط ضعف اين تيم كار كرده‌ايم و در بازي روز جمعه از ضعف‌هاي آنها استفاده كرده و نتيجه لازم را خواهيم گرفت.
سرمربي تيم‌‌فوتبال راه‌آهن در مورد كرار قاسم بازيكن عراقي و تازه به خدمت گرفته اين تيم عنوان كرد: كرار بازيكن بسيار خوبي است، اما بايد در بازي مقابل راه‌آهن توانايي‌هاي خود را نشان دهد.
وي در مورد بازي در ورزشگاه يادگار امام تاكيد كرد: از بازي در اين ورزشگاه راضي نيستيم. چمن نامناسب و دوري تماشاگران از زمين مشكلاتي است كه اين ورزشگاه دارد و اميدوارم مسولان يك فكر اساسي براي بازي‌هاي خانگي تراكتورسازي كنند.
ديدار تيم‌هاي تراكتورسازي تبريز و راه‌آهن جمعه ساعت21 در ورزشگاه يادگار امام تبريز برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم شهریور 1388ساعت 11:16  توسط مهدی شیرازی فر  | 

تيم هاي شاهين پارس جنوبي و تراكتورسازي از هفته سوم نهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر به ديدار هم رفتند. در اين ديدار كه دوئل تيم هاي تازه صعود كرده به ليگ برتر فوتبال ايران به شمار مي آمد، اين تيم تبريزي بود كه توانست با نتیجه قاطع ۴ بر ۲ در خانه حريف به پيروزي برسد و نخستين بردش در ليگ برتر را تجربه كند. تیم تراکتورسازی در این دیدار بازی زیبا و هماهنگی از خود به نمایش گذاشت و خود را به عنوان یکی از مدعیان این دوره لیگ برتر معرفی کرد.

در حالي كه نيمه اول يك بازي متعادل را شاهد بوديم در دقيقه ۱۵ بازي والنته روي پاس اوبا ساندي در محوطه جريمه تراكتور صاحب موقعيت شد اما با خطاي مهدي آشنا دروازه‌بان تراكتور سرنگون و داور بازي نقطه پنالتي را نشان داد و ثابتي هم كارت زرد گرفت.
رضا بازياري كاپيتان ۳۷ ساله شاهين نيز همچون بازي ملوان ضربه پنالتي را به گل اول شاهين تبديل كرد. 
چند دقيقه پس از گل شاهين، ضربه بازيكنان تراكتور در محوطه جريمه به حبيب هوشيار مدافع شاهين برخورد كرد و داور بلافاصله نقطه پنالتي را نشان داد.

امير محبي در دقيقه ۲۲ ضربه پنالتي را به گل تبديل كرد تا نيمه نخست با نتيجه يك بر يك مساوي تمام شود.
تیم تراکتورسازی نيمه دوم بازی را هجومی آغاز کرد و دقيقه ۶۰ به يك ضربه ايستگاه در محوطه جريمه شاهين رسيد و محمد نصرتي كاپيتان اين تيم با يك ضربه دقيق در ميان بهت مدافعان و دروازه‌بان شاهين توپ را وارد دروازه كرد تا نتيجه دو بر يك به سود تراكتور شود.
تعويض‌هاي حميد كللي فرد نيز كه مهدي كياني و امير حسين محمدي را به‌جاي پتروويچ و سليمان پناهي به بازي آورد نتيجه‌اي نداد و 5 دقيقه پس از گل دوم تراكتورسازي باز هم روي يك ضربه ايستگاهي و اين بار روي اشتباه مسلم مجتبي روشنگر دروازه‌بان شاهين توسط مهرداد پولادي به گل سوم رسيد.
اما اين پايان كار نبود چرا كه شاهين در دقيقه ۸۳ توسط محمد احمد‌پوري به گل دوم خود رسيد و اين گل نيز نتيجه‌اي نداشت تا اينكه در دقيقه ۸۸ امير محبي مهاجم تراكتورسازي با گل خود كار شاهين را در خانه يكسره كرد و بازي با نتيجه ۴ بر دو به سود تراكتورسازي تمام شد.

امیر محبی با زدن دو گل برای تراکتورسازان نقش تعیین کننده ای در این برد داشت در ضمن از بازی خوب محمد نصرتی که با زدن گلی زیبا همراه بود نیز نمی توان به راحتی گذشت. 

 

 

 

ردیف

نام تیم

ت.بازی

برد

باخت

مساوی

زده

خورده

تفاضل

امتیاز

1

ذوب آهن

3

2

0

1

6

1

5

7

2

مقاومت سپاسي

3

2

0

1

5

1

4

7

3

استقلال تهران

3

2

0

1

2

0

2

7

4

صبا باطری قم

3

2

1

0

7

6

1

6

5

استیل آذین

3

2

1

0

7

6

1

6

6

سايپا كرج

3

2

1

0

2

3

-1

6

7

پرسپوليس

3

1

0

2

6

5

1

5

8

استقلال اهواز

3

1

0

2

3

2

1

5

9

پيكان قزوين

3

1

1

1

5

3

2

4

10

تراکتور سازی تبریز

3

1

1

1

5

4

1

4

11

ملوان انزلي

3

1

1

1

3

6

-3

4

12

سپاهان

3

1

2

0

4

4

0

3

13

راه‌آهن ري

3

1

2

0

3

4

-1

3

14

ابومسلم

3

0

1

2

2

3

-1

2

15

فولاد خوزستان

3

0

2

1

2

4

-2

1

16

پاس همدان

3

0

2

1

1

4

-3

1

17

شاهین بوشهر

3

0

2

1

3

6

-3

1

18

مس كرمان

3

0

2

1

3

7

-4

1

+ نوشته شده در  شنبه سی و یکم مرداد 1388ساعت 9:58  توسط مهدی شیرازی فر  | 

سازمان ليگ برترين‌هاي اخلاق را در هفته دوم ليگ برتر انتخاب كرد که بر این اساس تماشاگران تيم فوتبال تراكتورسازي تبریز به عنوان برترين تماشاگران اخلاق در هفته دوم ليگ برتر فوتیال کشور معرفي شدند.

پیش از این بازی تراکتورسازی تبریز و ذوب آهن اصفهان بیشترین تماشاگر بازی هفته دوم را نیز به خود اختصاص داده بودند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم مرداد 1388ساعت 9:58  توسط مهدی شیرازی فر  | 

عباس آقايي در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس در مورد وضعيتش با تراكتور سازي تبريز عنوان كرد: روز يكشنبه به جلسه كميته انضباطي فدراسيون فوتبال رفتم اما نماينده باشگاه تراكتورسازي تبريز در اين جلسه حضور نداشت بنابراين قرار شد دكتر شريفي وقت ديگري براي رسيدگي به شكايتم از اين باشگاه تعيين كند.
وي ادامه داد: تصور مي‌كنم هفته آينده اين جلسه برگزار خواهد شد و در صورت عدم حضور نماينده باشگاه تراكتور سازي احتمالا كميته انضباطي به طور غيابي راي خود را صادر خواهد كرد. من با باشگاه تراكتورسازي قرارداد رسمي داشتم و حالا مي‌خواهم وضعيتم مشخص شود
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم مرداد 1388ساعت 9:57  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مديركل تربيت بدني آذربايجان شرقي با اعلام اينكه تمامي بازي هاي تيم تراكتورسازي در ليگ برتر در ورزشگاه يادگار امام (ره) برگزار مي شود، تصريح كرد: حتي بازي هاي خانگي اين تيم در ماه رمضان نيز در اين ورزشگاه به انجام خواهد رسيد.

غلامحسين فخاري در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه آذربايجان شرقي، افزود: اين ورزشگاه به هيچ عنوان مشكلي در زمينه نور ندارد و تمامي نورافكن هاي آن صحيح و سالم بوده و براي برگزاري مسابقات در ساعات شب آمادگي كامل دارد.

وي اضافه كرد: تنها مشكلي كه هم اكنون در مجموعه ورزشي بزرگ تبريز داريم مربوط به روشنايي هاي جاده دسترسي است كه اين مورد نيز با هماهنگي هاي به وجود آمده با شركت برق تبريز به زودي مرتفع خواهد شد.

فخاري اضافه كرد: من به تمامي مردم ورزش دوست و هواداران تراكتور اطمينان مي دهم كه تا اولين بازي تراكتورسازي در ماه مبارك رمضان با كمترين مشكل وارد ورزشگاه يادگار امام شده و بازي هاي تيم مورد علاقه خود را از نزديك مشاهده كنند.

وي گفت: به طور حتم تا نخستين بازي تراكتور در ورزشگاه يادگار امام روشنايي‌هاي جاده دسترسي نيز به مورد بهره برداري خواهد رسيد.

مديركل تربيت بدني آذربايجان شرقي يادآور شد: البته اين ورزشگاه مشكلات ديگري هم دارد كه تمامي مسئولان استان اعم از استانداري و شهرداري دست به دست هم داده اند تا در كمترين زمان ممكن آنها را مرتفع سازند.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم مرداد 1388ساعت 9:56  توسط مهدی شیرازی فر  | 

تيم های فوتبال پرسپوليس تهران، سپاهان اصفهان و مس كرمان حریفان تراکتورسازی در تورنمت تهران شناخته شدند.

به گزارش خبرگزاري فارس، تورنمنت تهران از 7 مرداد در حالي قرار است برگزار شود كه طبق هماهنگي قبلي بين مسئولان برگزار كننده اين مسابقات و مهدي تاج قرار بود تيم اميد يكي از تيم‌هاي شركت كننده در اين مسابقات باشد اما عدم اطلاع به مربيان تيم اميد سبب شد كادرفني اميد از حضور در اين بازي‌ها اظهار بي اطلاعي كنند و حضور اين تيم را در اين مسابقات را منتفي بدانند. اين عدم اطلاع به مسئولان برگزار كننده اين رقابت‌ها باعث شد آنها پس از موافق باشگاه مس كرمان اين تيم را جايگزين تيم اميد كنند.
اين رقابت‌ها از 7 مرداد با حضور تيم‌هاي تراكتورسازي، پرسپوليس، سپاهان و مس كرمان در تهران برگزار مي‌شود.    

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم مرداد 1388ساعت 9:30  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مدیر تیمهای پایه باشگاه تراکتورسازی تبریز گفت:به دنبال استقبال بیش از 2 هزار نفر از شرکت در تست گیری برای تیمهای پایه تراکتورسازی تبریز این باشگاه  در نظر دارد مرحله دوم بازیکن گیری را از روز سه شنبه ششم مرداد ماه آغاز می کند.

 بابک گهرخانی اضافه کرد: بدلیل کشف استعداد های ناب فوتبال این باشگاه در نظر دارد توسط مربیان تیمهای پایه مرحله دوم بازیکن گیری را آغاز کمد.

وی با تاکید بر استعدادهای بازیکنان بومی و استفاده از آنها در تیمهای پایه افزود: تیمهای پایه تراکتورسازی با این طریق بازیکن گیری توانست فصل پیش در تیمهای پایه فصل موفقی را پشت سر بگذارد و این موفقیت را مرهون استعدادیابی باشگاه می دانیم.

گهرخانی استقبال پر شور جوانان را از حضور در این تستها به فال نیک گرفت و عنوان کرد: علاقمندان می بایست جهت سامان دهی قبل از شرکت در تست به دفتر باشگاه مراجعه نموده و ثبت نام نمایند.

شایان ذکر است تیم امید تراکتورسازی فصل قبل توانسته بود در فینال امیدهای ایران با غلبه بر تیم سپاهان اصفهان قهرامن امیدهای کشور شود و تیمهای نونهالان ، نوجوانان نیز توانسته بودند بین تیمهای برتر لیگ قرار بگیرند.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم مرداد 1388ساعت 9:30  توسط مهدی شیرازی فر  | 

فراز كمالوند سرمربي تراكتورسازي تبريز كه تيمش روز گذشته پس از پايان اردوي تداركاتي تركيه وارد ايران شد بازيكنانش را آماده هنرنمايي در ليگ برتر خواند.

وي تاكيد كرد: «ديروز از اردوي تركيه برگشتيم و من معتقدم تيمم به ۶۰ درصد آمادگي دست پيدا كرده است. ما سه بازي دوستانه برگزار كرديم كه يكي از آنها قهرمان ليگ دسته دو اين كشور بود. ما توانستيم اين تيم كه اخيرا به ليگ دسته يك تركيه صعود كرده را با نتيجه 2 بر صفر شكست دهيم. دو بازي تداركاتي ديگر هم برگزار كرديم كه من از عملكرد بازيكنانم در اين بازي‌ها رضايت دارم.»

فراز كمالوند در پاسخ به اين سئوال كه آيا با مسئله سخت كاركردن با ستاره‌هايي همچون نيكبخت واحدي و محمد نصرتي كنار آمده‌ايد يا خير، تصريح كرد: «واقعا علت اينكه بعضي از رسانه‌ها مدام از جوان بودن من صحبت مي‌كنند و مي‌گويند كمالوند تجربه كار كردن با ستاره‌ها را ندارد، تعجب مي‌كنم. 32 سال سن دارم و طي دوره مربيگري‌ام توانسته‌ام دو تيم را از ليگ دسته يك به ليگ برتر بياورم. البته خوشحال مي‌شوم كه برخي از رسانه‌ها تا اين حد درباره من موضع انتقادي دارند اما با قاطعيت تمام بايد بگويم من از مدت‌ها قبل به داشتن چنين تيمي در ليگ برتر فكر مي‌كردم. تيمي كه ستاره‌هايي مثل نيكبخت و نصرتي را در خود دارد و من از اين بابت خوشحالم.»

سرمربي تراكتورسازي همچنين در واكنش به شايعه محروميت از نشستن روي نيمكت ليگ برتر تاكيد كرد: «شايعه است، اين خبر دروغ محض است. چون من اصلا در ليگ برتر نبوده‌ام كه شامل منشور اخلاقي بشوم. دليل اين شايعات را البته خوب مي‌دانم اما نمي‌خواهم به آن بپردازم. اما با همه اين حرف‌ها بايد بگويم قرارداد من به صورت حرفه‌اي و بدون كوچك‌ترين مشكلي ۲۵ روز پيش به ثبت رسيده است و مشكلي بابت نشستن روي نيمكت ليگ برتر ندارم.»

فراز كمالوند همچنين در خصوص اعتراض بازيكناني همچون رسول خطيبي و مهدي نوري كه در رسانه‌هاي مختلف از دروغگو بودن سرمربي و مديرعامل تراكتورسازي صحبت كرده‌اند اذعان داشت: «متاسفم كه برخي روزنامه‌ها اجازه مي‌دهند بازيكنان به راحتي عليه سرمربي يا مديرعامل باشگاه مصاحبه كنند. در مورد مهدي نوري بايد بگويم قبل از هر چيز بايد با يك سئوال شروع كنم. سئوال من اين است كه اين بازيكن طي 8 سال گذشته كجا بوده است؟ هر وقت باشگاه تراكتورسازي به دنبال چنين بازيكناني رفت اين بازيكنان درخواست‌هاي بالغ بر 300 ميليوني داشتند و مي‌گفتند قيمت ما همين است و به خاطر مسائل بومي و تبريزي بودن خود حتي ذره‌اي هم در مقابل خواسته‌هاي مالي خود كوتاه نمي‌آمدند. اما چه اتفاقي افتاده كه حالا از بومي بودن خود صحبت مي‌كنند؟»

وي ادامه داد: «روزي كه قرار بود مهدي نوري در تمرينات ما حاضر شود به او گفتم كه بايد شرايط فني تو را بررسي كنم البته بماند كه او رقم خنده‌داري را پيشنهاد كرد اما با تمام اين حرف‌ها براي اين بازيكن بليط رفت و برگشت گرفتيم و او را به تركيه برديم. نوري دو جلسه با تراكتورسازي تمرين كرد و 25 دقيقه در بازي اول دوستانه ما به ميدان رفت. اما من اين بازيكن را به لحاظ فني نپسنديدم. حالا اين بازيكن مي‌خواهد ضعف فني خود را با چنين مصاحبه‌هايي  برطرف كند. ترجيح مي‌دهم درباره اين مسئله بيشتر از اين توضيح ندهم.»سرمربي تراكتورسازي تبريز در پايان تاكيد كرد: «تيم ما در شرايط بسيار خوبي قرار دارد و خود را مهياي اولين بازي‌مان در ليگ برتر مي‌كند تا بتوانيم صباي قم را شكست دهيم.»

+ نوشته شده در  شنبه سوم مرداد 1388ساعت 9:58  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مديرعامل باشگاه تراكتورسازي تبريز گفت: نيكبخت واحدي بازيكن حساسي است و بايد به او فرصت بيشتري داد.

ناصر شفق در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس در مورد اردوي اين تيم در تركيه عنوان كرد: در مجموع اردوي خوبي را پشت سر گذاشتيم اما هميشه تيم هاي ليگ يكي براي جدال با تيم هاي ليگ برتري سختي‌هايي دارند. شرايط برگزاري مسابقات به گونه اي است كه شرايط رقابت عادلانه را از تيم هاي ليگ يكي مي‌گيرد. اميدوارم برگزاري مسابقات اصلاح شود و بازي‌هاي ليگ دسته اول زودتر از ليگ برتر به پايان برسد.
مديرعامل تراكتورسازي ادامه داد: اگر هر تيمي براي بدنسازي نياز به 6 الي 8 هفته داشته باشد تيم هاي صعود كرده به ليگ برتر اين زمان را ندارند.
وي در پاسخ به اين سئوال كه در صورت قطعي بودن محروميت نيكبخت واحدي چه تصميمي خواهند گرفت، تصريح كرد: هنوز نامه رسمي از سوي سازمان ليگ به ما نرسيده است و گويا سازمان ليگ قبلا اين موضوع را به خود نيكبخت گفته است. اميدوار هستم كه اين مشل برطرف شود. نيكبخت بازيكن خوبي به لحاظ فني است. البته ما تابع قانون هستيم و از قوانين پيروي مي كنيم.
شفق در مورد اينكه قبل از عقد قرارداد با اين بازيكن از موضوع محروميت وي با خبر بوده يا خير؛ گفت: نمي توانستم بر اساس شايعات تصميم گيري كنم. تا اقدامي نشده بود نمي توانستم روند مذاكرات را متوقف كنم. به هر حال اين بازيكن يكي از هفت سهميه اي است كه مي توانيم داشته باشيم و در صورت قطعي بودن محروميت وي نفر ديگري را جايگزين مي كنيم.
مديرعامل باشگاه تراكتورسازي در اين باره كه موضع وي در قبال منشور اخلاقي چيست، اظهار داشت: از منشور اخلاقي سازمان ليگ حمايت مي كنم و معتقدم براي پاكسازي فوتبال بهتر است اين منشور اجرا شود. فوتبال هم يك امر اجتماعي است و بازيكني كه مورد احترام مردم قرار مي گيرد بايد بسياري از موارد اخلاقي را رعايت كند. او در رابطه با هنجارهاي اجتماعي بايد جوابگو باشد.
شفق تاكيد كرد: باشگاه ما از منشور حمايت مي كند و اگر بهترين بازيكنمان هم دچار مشكل باشد قطعا از قانون تبعيت مي كنيم؛ حتي به قيمت از دست دادن آن بازيكن. اگر چنين نباشد و با اين بازيكنان برخورد نشود همين بازيكن در جريان بازي‌ها در مقابل مربيان خود مي ايستد و ديگر احترام بزرگ و كوچك را نمي داند.
مديرعامل تراكتورسازي در ادامه با حمايت از نيكبخت واحدي يادآور شد: اعتقاد دارم نيكبخت بازيكني است كه به لحاظ اخلاقي حساس است و بايد فرصت داده شود تا بتواند در فوتبال ايران با رعايت موازين اخلاقي فعاليت كند. اگر او تراكتورسازي را انتخاب كرده به اين دليل است كه تيم ما سال گذشته يكي از اخلاقي‌ترين تيم‌هاي ايران بوده است.
شفق ادامه داد: روزي كه با اين بازيكن مذاكره مي كرديم گفت مي‌خواهد در تراكتورسازي به دور از مسائل حاشيه اي به فوتبال بپردازد. در فرهنگ تبريز هم حواشي معنا ندارد به همين دليل هر بازيكني كه مشكل حاشيه‌اي داشتهب اشد باشگاه صريحا برخورد مي كند.
وي تصريح كرد: اميدوارم به تصميم خوبي كه نيكبخت واحدي گرفته است تا در تراكتورسازي بدون حاشيه به فوتبال بپردازد، احترام گذاشته شود و اين اجازه به او داده شود كه سال بدون حاشيه اي را داشته باشد.
شفق در پاسخ به اين سئوال كه گفته مي شود نيكبخت در اردوي تركيه با فراز كمالوند درگيري لفظي پيدا كرده و زودتر از سايرين به تهران بازگشته؛ گفت: اين خبر صحت ندارد. اتفاقا كمالوند از اين بازيكن رضايت داشته و او با تاييد پزشك تيم براي عمل جراحي كوچكي كه داشت زودتر از سايرين به تهران بازگشت.
وي در مورد اين انتقاد كه تراكتورسازي نيروهاي بومي را حفظ نمي كند و اعتراض بازيكناني نظير خطيبي و نوري
گفت: آنها اگر مشكلي دارند نبايد ما را متهم به دروغگويي كنند. از اول به اين دو بازيكن گفته بوديم در صورت تاييد فني سرمربي مي توانند در تيم ما باشند و آقاي كمالوند هم اين دو بازيكن را تاييد نكرد

+ نوشته شده در  شنبه سوم مرداد 1388ساعت 9:57  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مديرعامل سرمايه گذاري مهر اقتصاد ابرانيان از تصميم هئيت مديره تراكتورسازي مبني بر واگذاري باشگاه تراكتورسازي خبر داد.

عيسي رضايي اظهار داشت: براساس جديدترين تصميمات هئيت مديره شركت بورسي تراكتورسازي، اين هئيت قصد باشگاه داري فوتبال تراكتورسازي را ندارد.
وي ادامه داد: براين اساس هئيت مديره تراكتورسازي چند روز گذشته جلسه ايي را تشكيل داد و تصميم گرفت امتياز باشگاه فوتبال تراكتورسازي را واگذار كند.
به گفته رضايي، تاكنون با متقاضي داخل و خارج از استان آذربايجان شرقي مذاكرات اوليه ايي در خصوص واگذاري امتياز باشگاه فوتبال تراكتورسازي به عمل آمده است.
به گزارش فارس، سرمايه گذاري مهر اقتصاد ايرانيان ازفعالان اصلي بازار سرمايه كشور است كه اقدام به خريد بلوك مديريتي شركت هاي چون تراكتورسازي، تكنوتار، سرمايه گذاري توسعه صنعتي ايران، معادن روي ايران، صدرا وغيره كرده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم تیر 1388ساعت 9:28  توسط مهدی شیرازی فر  | 

جام سرداران شهید استان همدان با شرکت 3 تیم لیگ برتری استقلال، پاس و تراکتورسازی تبریز و یک تیم خارجی به میزبانی شهر همدان برگزار خواهد شد.
این تورنمنت 4 جانبه با هدف گرامیداشت یاد وخاطره سرداران شهید استان همدان در هشت سال دفاع مقدس طی روزهای 2 تا 5 مرداد ماه به میزبانی باشگاه پاس همدان برگزار خواهد شد و تاکنون سه تیم لیگ برتری استقلال، پاس همدان و تراکتورسازی تبریز آمادگی خود را برای شرکت در این مسابقات اعلام کرده اند.
قرار است یک تیم خارجی احتمالا از باشگاه‌‍های عربی نیز به این مسابقات دعوت شود که تاکنون از سوی مسئولان برگزارکننده این تورنمنت نام این باشگاه اعلام نشده است.
تیم‌های استقلال، پاس همدان و تراکتورسازی خود را برای فصل جدید مسابقات لیگ برتر که از 15 مرداد ماه آغازمی شود، آماده می کنند.
دوتیم استقلال و تراکتورسازی پس از شرکت در اردوی ترکیه در این تورنمنت چهارجانبه شرکت خواهند کرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم تیر 1388ساعت 9:24  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مديرعامل باشگاه تراكتورسازي تبريز گفت: با يارگيري خوبي كه انجام داده‌ايم اميدوارم تراكتورسازي در كوران رقابت با ليگ برتري‌ها دچار مشكل نشود.

ناصر شفق در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پيرامون آخرين وضعيت آماده‌سازي تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز براي حضور در مسابقات ليگ برتر، اظهار كرد: خدا را شكر با يارگيري كه امسال انجام داديم، تيم خوبي به لحاظ بازيكنان بسته شده است؛ همچنين كادرفني تيم هم كه هميشه از عملكرد آن راضي بودم، با نظم و برنامه مشخص تمرينات را به پيش مي‌برد.

وي افزود: در ترکیه با چند تيم مختلف نيز بازي‌هاي تداركاتي انجام مي‌دهیم و در بازگشت از اين كشور هم با چند تيم ليگ برتري مسابقه خواهیم داد تا تیم آماده شروع مسابقات ليگ نهم شود. اميدواريم با كادر قوي كه از بازيكنان و مربيان تشكيل داده‌ايم تراكتورسازي در نخستين سالي كه پس از مدت‌ها وارد اين مسابقات مي‌شود، بتواند در كوران رقابت با ليگ برتري‌ها دچار مشكل نشده و موفق باشد چراكه معمولا تيم‌هايي كه از ليگ دسته يك وارد ليگ برتر مي‌شوند در نخستين سال حضور خود در تقابل با تيم‌هاي ليگ برتري همواره با مشكلات فني و غير فني بسياري دست و پنجه نرم مي‌كنند. تراكتورسازي تيم ريشه‌داري است و قطعا با پتانسيلي كه دارد و حمايت پرشور هواداران تبريزي مي‌تواند سال خوبي را پيش‌رو داشته باشد.

شفق با اشاره به بازيكنان جذب شده تراكتورسازي گفت: با در اختيار گرفتن بازيكناني چون محمد نصرتي، عليرضا واحدي نيكبخت، مهرداد پولادي، عباس آقايي، حسن رودباريان، فرهاد خيرخواه، محمدباقر زعفراني، محمدحسن ابراهيمي، الو ترائوره و لئوناردو پيمنتا دو سهميه بازيكن خارجي و يك بازيكن داخلي داريم كه اگر به گزينه مطلوبي رسيديم پيش از مسابقات جذب مي‌كنيم. در غير اين صورت از اين سهميه‌ها با توجه به نقاط ضعف احتمالي كه در تيم ديده شود، در نيم فصل استفاده خواهيم كرد.

وي درباره دلايل عدم همكاري صابر ميرقرباني با تراكتورسازي نيز گفت: ميرقرباني مذاكره خوبي با ما داشت كه منجربه عقد قرارداد داخلي هم شد اما، پس از چند روز اعلام كرد كه به دليل مشكلات شخصي قادر نيست در تبريز حضور داشته باشد.

شفق درباره ورزشگاهي كه تراكتورسازي از تيم‌هاي ميهمان ميزباني خواهد كرد، گفت: بازي‌هاي خانگي ما به مانند سال‌هاي گذشته در استاديوم اختصاصي تراكتورسازي برگزار خواهد شد. اين ورزشگاه بين 12 تا 14 هزار تماشاگر گنجايش دارد.

مديرعامل باشگاه تراكتورسازي پيرامون علت عدم برگزاري ديدارهاي خانگي تيمش در استاديوم يادگار امام (ره) نيز تصريح كرد: اين ورزشگاه 16 سال است كه مي‌خواهد آماده شود و تاكنون شش مرتبه افتتاح شده است! بهتر است كه حتي تا پايان رقابت‌هاي ليگ نهم هم به بهره‌برداري برسد و به علت عدم آشنايي‌ام با مسايل آماده‌سازي ورزشگاه‌ها، بهتر است مسوولان دست اندركار چرايي آماده نبودن اين استاديوم را پاسخ دهند.

شفق همچنين با رد هرگونه استعفاي فراز كمالوند از تيم تراكتورسازي، در اين باره گفت: كمالوند هيچ زمان از تيم ما استعفا نداده است و با قدرت به كارش ادامه مي‌دهد. او تنها يك روز با اجازه ما به نزد امير عابديني مديرعامل باشگاه داماش گيلان رفت تا درباره مسايل مختلف تيمش و رقابت‌هاي ليگ دسته يك با او صحبت كند و پس از آن هم به تيم خودش بازگشت و مشكل خاص ديگري وجود ندارد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم تیر 1388ساعت 9:14  توسط مهدی شیرازی فر  | 

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز که به منظور برپایی اردویی تدارکاتی امروز با 35 بازیکن و همراه عازم شهر پاتالیا واقع در 90 کیلومتری شهر آنکارای ترکیه شد، نخستین تمرین خود را برگزار کرد.

کاروان تیم فوتبال تراکتورسازی ساعت 4 بامداد امروز فرودگاه امام خمینی(ره) را به مقصد آنکارای ترکیه ترک کرد و پس از ورود به خاک این کشور با یک دستگاه اتوبوس راهی شهر پاتالیا واقع در 90 کیلومتری آنکارا شدند تا اردوی خود را در ارتفاعات این شهر برپا کند.
بازیکنان تیم تراکتورسازی پس از ورود به محل کمپ "قزل جاسویی" و استراحتی کوتاه عصر امروز نخستین جلسه تمرینی خود را زیر نظر کادر فنی برگزار کردند.
به گفته شفق مدیر عامل تراکتورسازی ، این تیم در طول اردوی 10 روزه خود علاوه بر پیگیری تمرینات بدنسازی ، در دیدارهای تدارکاتی به مصاف تیم فوتبال راه آهن شهرری و احتمالا یک تیم دیگر لیگ برتری خواهد رفت.
وی اضافه کرد: همچنین در حال برنامه ریزی هستیم با یکی از باشگاههای ترکیه ای و یا آذربایجانی دیدارهای تدارکاتی را در این اردو برگزار کنیم.
مدیر عامل تراکتورسازی یادآورشد: با توجه به اینکه تیم تراکتورسال گذشته نیز اردوی آماده سازی پیش از آغاز فصل خود را در همین محل برپا کرده بود، کادرفنی و بازیکنان شناخت  مطلوبی از این اردو دارند و امیدواریم شرایط آماده سازی تیم به نحو مطلوبی پیگیری شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم تیر 1388ساعت 9:12  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی گفت: در بازیهای  تیم فوتبال ترکتورسازی در لیگ برتر،در صورت وجود، ورزشگاه صد هزار نفری هم از خیل عظیم هواداران پرشوراین تیم پر می شود.

ناصر شفق افزود: به ندرت می توان هوادارانی چون هوادارنی فوتبال فهم و آشنا به مسائل روحی روانی تیم  پیدا کرد.

وی ادامه داد: در فصل گذشته هوادارن تراکتور یکی از فاکتورهای اصلی در موفقیت و صعود تیم بودند.

شفق تاکید کرد: این هوادارن در شکست ها و پیروزی ها همراه تیم بوده و تیم مورد علاقه خود را تا دقیقه آخر تشویق می کردند چرا که به اهمیت یک هوادار در ورزشگاه پی برده بودند و می خواستند از این فاکتور برای موفقیت تیمشان استفاده نمایند.

مدیر عامل تراکتورسازی از وضعیت فعلی تیم ابراز خشنودی کرد و افزود: تیم درفصل نقل و انتقالات موفق عمل کرده و به یک اردوی 10 روزه در ترکیه خواهد رفت.

وی اظهار امیدواری کرد با حمایت بیش از پیش هیئت مدیره کارخانه تراکتورسازی تیم تراکتورسازی فصل خوبی در لیگ برتر داشته باشد و از حیثیت آذربایجان دفاع کند.

+ نوشته شده در  شنبه بیستم تیر 1388ساعت 10:57  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مدير عامل باشگاه تراكتورسازي بعد از انتشار خبر استعفايش به خبرنگار فارس گفت: در صورت حمايت هيئت مديره كارخانه از باشگاه تراكتورسازي در كنار اين تيم خواهم بود چون فوتبال تبريز و مردم آذربايجان را دوست دارم.

ناصر شفق افزود: باتوجه به موفقيت تيم تراكتورسازي در فصل گذشته و صعود تيم به ليگ برترپس از هشت سال، براي حضور قدرتمندانه در ليگ برتر خوشبختانه در فصل نقل و انتقالات جزو تيمهاي موفق ليگ بوديم.

وي تاكيد كرد:با توجه به پتانسيل بالاي فوتبال تبريز و علاقه وافر مردم اين منطقه به ورزش پرطرفدار فوتبال با تمام توان سعي كرديم تا تيم پرقدرتي راهي مسابقات فصل آينده نماييم.

وي با اشاره به مساعدتهاي محمدحسین زمانلو مدير عامل تركتورسازي در فصل گذشته ادامه داد: بدون شك مساعدت مدير عامل كارخانه در فصل گذشته عامل اصلي پايان ناكامي هاي اين تيم در هشت سال گذشته بود چرا كه آقاي زمانلو با سعه صدر حمايتهاي لازم را از باشگاه و تيم تراكتورسازي انجام مي دادند و باشگاه با انگيزه لازم بدون دغدغه هاي مالي فقط در انديشه موفقيت و صعود به ليگ برتر بود.

مدير عامل باشگاه تراكتورسازي ابراز اميدواري كرد: امسال نيز همچون سال گذشته هيئت مديره كارخانه حمايتهاي لازم را براي حضور قدرتمندانه تراكتورسازي در ليگ برتر انجام دهند تا يكبار ديگر خطه آذربايجان شاهد درخشش تيم تراكتورسازي ،نماد ورزش آذربايجان ، بوده و شور و حال و نشاط خاصي به جوانان اين منطقه ببخشد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم تیر 1388ساعت 0:35  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مديرعامل تراكتورسازي تبريز گفت: به دليل قانوني نمي‌توانم سمتي در باشگاه ابومسلم داشته باشم.

ناصر شفق  در مورد جلسه جنجالي يكشنبه شب در مشهد گفت: چنين احساسي ندارم زيرا همه را به آرامش و وحدت دعوت كردم. ضمن اين كه از دوستداران ابومسلم عذر خواهي كردم كه نمي توانم سمتي در اين باشگاه داشته باشم.
وي ادامه داد: طبق قانون يك فرد نمي تواند به طور همزمان در دو تيم مسئوليت داشته باشد و من هم چون مديرعامل تراكتور سازي هستم نمي توانم در باشگاه ابومسلم مسئوليتي را بر عهده بگيرم. به دعوت بني اسد و عباسي به مشهد رفته بودم.
شفق در مورد شكايت قاسمي از وي گفت: از اين موضوع هم اطلاعي ندارم زيرا هنوز پولم را از اين باشگاه نگرفته ام. آنها نمي توانند به دليل اين كه مستاجر هستند، از صاحب خانه شكايت كنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم تیر 1388ساعت 0:20  توسط مهدی شیرازی فر  | 

رسول خطيبي بازيكن فصل پيش سپاهان اصفهان كه گفته مي شد در تمرينات تراكتورسازي حاضر شده است با توجه به صحبتهاي خود با كمالوند سرمربي تيم تراكتورسازي به احتمال زياد از اين تيم جدا مي شود.

منابع آگاه از حضور اين بازيكن تبريزي در استيل آذين تهران خبر دادند.

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم تیر 1388ساعت 21:29  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مديرعامل باشگاه تراکتورسازي تبريز گفت: تيم فوتبال اين باشگاه با سه بازيکن جديد قرار داد داخلي امضا کرد.

 ناصر شفق اظهارداشت: حسن رودباريان، درواره بان فصل گذشته پيکان قزوين، لئوناردو پيمنتا، مهاجم برزيلي و بازيکن پيشين نفت آبادان و محمد ابراهيمي مهاجم فصل گذشته پيام مخابرات فارس بازيکناني هستند که با تراکتورسازي به توافق رسيده اند.
وي افزود: رودباريان و پيمنتا پس ازحضور در تبريز، قرارداد خود با اين تيم را درهيات فوتبال به ثبت خواهند رساند و محمد ابراهيمي که درتبريز حضور دارد امروز قرار داد خود را ثبت مي کند .
شفق گفت: تاکنون با چند بازيکن مطرح ليگ برتري همچون رسول خطيبي، عباس آقايي، عليرضا واحدي نيکبخت، مهرداد پولادي و الو ترائوره قرارداد بسته ايم و قصد داريم آبرومندانه در ليگ برتر حضور داشته باشيم.
وي اظهارداشت: با جذب چند بازيکن و کامل شدن ترکيب تيم، و به منظور ايجاد هماهنگي بيشتر در بين بازيکنان اردوي هاي آمادگي تيم در ترکيه اغاز خواهد شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم تیر 1388ساعت 21:24  توسط مهدی شیرازی فر  | 

تيم تراكتورسازي در هفته اول ليگ برتر باشگاههاي كشور به مصاف صباي قم خواهد رفت.

اين تيم در تاريخ شانزدهم مرداد و در شهرقم مقابل حريف قمي خود صف آرايي خواهد كرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم تیر 1388ساعت 17:8  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مديرعامل باشگاه تراکتور سازي تبريز،گفت: رويکرد تيم ها به سمت استفاده از مربيان جوان باعث پيشرفت فوتبال ايران و شادابي ليگ خواهد شد.
ناصر شفق" در گفت و گو با ايرنا درخصوص وضعيت تيم فوتبال تراکتور سازي تبريز براي حضور در مسابقات ليگ برتر،خاطرنشان ساخت: تراکتور تيم ريشه دار و پر طرفداري است و مطمئن باشيد ما با پتانسيل مردمي که در اختيار داريم قصد داريم سال ها دوري اين تيم از ليگ برتر را جبران کنيم.
وي افزود: تيم فوتبال تراکتور سازي بعد از پرسپوليس و استقلال تهران پر هوادار ترين تيم ايران است و بطور حتم تيم ما يکي از قدرت هاي نوظهور فوتبال کشور خواهد بود.
مديرعامل باشگاه تراکتور سازي تبريز درخصوص جذب بازيکنان جديد، گفت: پس از محمد نصرتي آخرين بازيکني که جذب کرديم حسن رودباريان است که مي تواند کمک زيادي به تيم کند.
وي با اشاره به رضايتش از عملکرد فراز کمالوند سرمربي تيم تراکتورسازي، تصريح کرد: کمالوند مربي جوان و با انگيزه اي است و از عملکرد او راضي هستم.
شفق ادامه داد: با حضور مربيان جوان در راس تيم هاي ليگ برتري موافقم و مطمئن هستم اين رويکرد که اکثر باشگاه ها آن را مورد توجه قرار داده اند به نفع فوتبال ايران خواهد بود.
مديرعامل باشگاه تراکتور درخصوص تيم هاي مدعي در ليگ نهم، اظهار کرد: تا زماني که بازي ها شروع نشده چيزي مشخص نيست و ما نبايد تيم هايي که جذب بازيکن خوبي داشته اند را مدعي قهرماني بدانيم زيرا در قهرماني مسائل بسيار زيادي تاثير گذار است.
شفق درخصوص صحبت هايي که به نقل از وي بر عليه قاسمي مديرعامل باشگاه ابومسلم منتشر شده،گفت: من هيچ وقت اين صحبت را نکرده ام و اين مصاحبه را تکذيب مي کنم.
وي افزود: ما باشگاه ابومسلم خراسان را به بني اسد واگذار کرديم ولي تا حالا يک ريال هم دريافت نکرده ايم و منتظريم تا پول خود را بگيريم.
رييس هيات امناي باشگاه ابومسلم خاطرنشان ساخت: هيچ گاه قصد حاشيه سازي براي ابومسلم را ندارم و هميشه هر کمکي بتوانم به اين تيم خواهم کرد.
شفق درخصوص پذيرش رياست هيات امناي باشگاه ابومسلم، گفت: دوستانم در باشگاه ابومسلم مشهد از من خواستند که به عنوان رييس هيات امنا باشگاه فعاليت کنم و من نيز پذيرفتم.
عضو هيات رييسه فدراسيون فوتبال درخصوص وضعيت تمديد قرارداد با افشين قطبي، تصريح کرد: قطبي در 3 بازي که هدايت تيم ملي فوتبال را برعهده داشت، نتايج بسيار خوبي کسب کرد و ما به دنبال تمديد قرار داد با او هستيم.
شفق ادامه داد: هيات رييسه مسئوليت انتخاب سرمربي تيم ملي را بر عهده رييس فدراسيون گذاشته است.
عضو هيات رييسه فدراسيون فوتبال،خاطرنشان کرد: اگر قطبي رقم پيشنهادي فدراسيون را بپذيرد ما نيز تمايل به تمديد قرارداد با او داريم زيرا معتقديم که او مي تواند به فوتبال ملي ما کمک کند.
مديرعامل باشگاه تراکتور سازي تبريز ادامه داد: اگر فدراسيون با قطبي به توافق نرسد آنگاه به دنبال مربي خارجي طراز اول خواهيم رفت.
شفق درخصوص انتقاد هايي که از قطبي مي شود اظهار کرد:انتقاد جزئي از فوتبال است و بدون انتقاد پويايي جامعه شکل نمي گيرد. اميدوارم انتقاد هايي که از قطبي مي شود صادقانه باشد.
اين مدير ورزشي همچنين درخصوص نقش واسطه ها و دلالان در فوتبال کشور، گفت: متاسفانه دلال ها در فوتبال ايران حضور دارند ولي خوشبختانه باشگاه ما هيچ همکاري با آنها ندارد و ما فقط با افرادي که با عنوان مديربرنامه بازيکنان زير نظر فدراسيون کار مي کنند، همکاري داريم.
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم تیر 1388ساعت 16:57  توسط مهدی شیرازی فر  | 

در مورد پرسپوليس خيلي از مسائل را افشا خواهم كرد

به گزارش خبرگزاري فوتبال ايران عليرضا واحدي نيكبخت مهاجم فصل گذشته پرسپوليس سرانجام به باشگاه تراكتورسازي تبريز پيوست.

در شرايطي كه خبرهاي مختلفي در خصوص محروميت اين بازيكن شنيده مي‌شود او د با حضور در باشگاه تراكتورسازي قرارداد يك ساله‌اي را با اين تيم امضا كرد. وی  حضور خود را  در تراكتورسازي قطعي دانست و در پاسخ به اين سئوال كه چرا از پرسپوليس جدا شدي، تاكيد كرد: «در اين مورد حرف‌هاي زيادي دارم و مسائل مختلفي را افشا خواهم كرد.» وي در مورد موضوع محروميت‌اش گفت: «من محروم نيستم و بدون مشكل خاصي قراردادم را بستم.»

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم تیر 1388ساعت 9:13  توسط مهدی شیرازی فر  | 

سرمربي تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز گفت: نيكبخت واحدي بازبکن بزرگی است و نصرتی  با معرفت است.

فراز كمالوند در مورد اينكه چطور با عليرضا نيكبخت واحدي قرارداد بسته اند در حالي كه گفته مي شود وي محروم است، اظهار داشت: در مورد مسائل قانوني بايد مديرعامل در اين مورد صحبت كند. من بايد در مورد مسائل فني صحبت كنم. نيكبخت واحدي در فهرست خريد من نبود. آقاي شفق به من گفت او براي حضور در تراكتور ابراز علاقه مندي كرده است.
وي افزود: نمي دانستم كه او مي خواهد از تهران دور شود و وقتي با چنين موضوعي روبرو شدم از آن استقبال كردم. نيكبخت بازيكن بزرگي است و حضور او در تيم ما مي تواند يك نقطه مثبت باشد.
سرمربي تيم تراكتورسازي در مورد حضور محمد نصرتي در اين تيم گفت: شك نداشتم كه نصرتي با توجه به اينكه فوتبالش را نزد خود من پيگيري كرده نزد ما مي آيد. او با وجود پيشنهادهاي ديگري كه داشت با قبول حضور در تراكتور مردانگي كرد و نشان داد هنوز هم بين فوتباليست ها بازيكناني هستند كه معرفت دارند.
كمالوند درباره صابر ميرقرباني و عدم حضور او در اين تيم عنوان كرد: ميرقرباني با ما قرارداد داخلي امضا كرده بود. مصدوميتي داشت و پزشك ما هم مصدوميت او را تاييد كرد و مشخص شد در صورت عمل تا سه ماه نمي تواند بازي كند و دو طرف ترجيح داديم كه در تراكتور نماند.

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم تیر 1388ساعت 9:8  توسط مهدی شیرازی فر  | 

قرارداد عليرضا نيكبخت واحدي و مهرداد پولادي بازيكنان فصل گذشته پرسپوليس و استقلال تهران عصرچهارشنبه در هيئت فوتبال تبريز به ثبت رسيد.

اين دو بازيكن كه با باشگاه تراكتورسازي به توافق نهايي رسيده بودند امروز در هيئت فوتبال تبريز حضور يافته و قرار داد خود را به ثبت رساندند.

همچنين قرارداد عباس آقايي بازيكن استقلال تهران، فرهاد خيرخواه بازيكن پرسپوليس، محمد نصرتي بازيكن النصر امارات، علو ترائوره و صابر مير قرباني هر دو از سايپا نهايي شده است

شايان ذكر است: بازيكنان فصل پيش بنامهاي عليرضا ميرشفيعيان، مصطفي اكرامي، رامين محمد پور، عليرضا جليلي، مهدي كياني، مسعود ابراهيم زاده، مسعود ابطحي،امير محبي، سيد محسن حسيني، حجت نوراله زاده امسال نيز در خدمت تيم تراكتورسازي خواهند بود.

اين گزارش مي افزايد باشگاه در حال رايزني با يك بازيكن خارجي مي باشد كه در صورت عقد قرارداد و نهايي شدن آن انعكاس داده خواهد شد
+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم تیر 1388ساعت 9:5  توسط مهدی شیرازی فر  | 

 سرمربی تیم تراکتورسازی که پیش از این ادعا کرده بود در لیگ برتر بدنبال جذب بازیکنان بومی خواهد بود، اعلام کرد: برای جذب بازیکن به زمینهای محلات تبریز خواهم رفت.

فراز کمالوند گفت: با جذب بازیکنان بومی سعی داریم که استعدادهای ناب فوتبال آذربایجان را در قالب لیگ برتر به فوتبال کشور عرضه کنیم.

وی افزود: تاریخ نشان داده است که هر وقت استعداد یابی در فوتبال آذربایجان به طور صحیح انجام گرفته است فوتبال این منطقه و فوتبال کشور تحت تاثیر آن قرار گرفته است.

کمالوند در خصوص جذب بازیکنان لیگ برتر تصرح کرد: با پیوستن نیکبخت واحدی به تراکتورسازی خط حمله تیم پر قدرتتر از گذشته شد و با جذب دو بازیکن دیگر در دفاع وسط و دروازه بان سعی خواهیم کرد از دو سهمیه لیگ برتربرای ترمیم این مناطق استفاده نماییم.

سرمربی تیم تبریزی از جذب چند بازیکن خارجی  در تیم خبر داد و اظهار داشت: در روزهای آتی اسامی این بازیکنان را اعلام خواهیم کرد.

وی در پایان اضافه کرد: بجز 9 بازیکن که از فصل گذشته در لیگ خواهند بود سعی می کنیم در فصل نقل و انتقالات نیز بقیه بازیکنان را با نگرشی باز انتخاب نماییم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم تیر 1388ساعت 11:22  توسط مهدی شیرازی فر  | 

ناصر شفق در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس عنوان كرد: با نيكبخت واحدي كه امروز روز تولدش بود، جلسه‌ كوتاهي برگزار كرديم و با توافقاتي كه صورت گرفت وي اين فصل در تيم ما خواهد بود.
وي اظهار داشت: قرارداد نيكبخت يك ساله است، اما مبلغ قرارداد وي را نمي‌توانيم بگوييم.
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم تیر 1388ساعت 11:21  توسط مهدی شیرازی فر  | 

فراز كمالوند، سرمربي موفق تراكتورسازي كه طي چند فصل حضور در ليگ دسته اول به اثبات رساند كه يك مربي متخصص براي صعود تيم‌ها به دسته بالاتر است، بالاخره در ليگ نهم روي نيمكت يك باشگاه ليگ برتري خواهد نشست تا در سطح اول فوتبال ايران دانش و توان خود را به بوته آزمايش بگذارد.
اين تصميم در حالي از سوي سرمربي جوان تيم تبريزي گرفته شده كه تا روز یکشنبه خبرهاي موثق حاكي از توافق امير عابديني با وي براي انتقال كمالوند به داماش رشت بود اما گويا مذاكره مستقيم شفق با كمالوند به ابقاي جوان اول مربيگري ايران در تيم آذربایجان انجاميده است.

فراز کمالومند در این خصوص به خبرنگار ما گفت:من با اسراری که از طرف هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه داماش گلان مواجه بودم شرط پیوستن به تیم داماش را موافقت و اجازه آقای شفق اعلام کردم که در جلسه دو ساعته ساعت 6روز یکشنبه یکی از هیئت مدیره های باشگاه داماش و مدیر عامل این باشگاه با آقای شفق، ایشان با جدا شدن بنده از تیم تراکتورسازی موافقت نکردند.

سرمربی تراکتورسازی اضافه کرد: تمرینات تیم آغاز شده است و صابر میرقربانی و مهرداد پولادی امرور به جمع بازیکنان اضافه خواهند شد.

وی اذعان داشت: تا 48 ساعت دیگر 2 یا 3 بازیکن دیگر با تراکتورسازی قراداد خواهند بست که بعد از قطعی شدن آن به اطلاع هوادران خواهیم رساند.

کمالوند در خصوص پیوستن کریم باقری به تراکتورسازی گفت: کریم یکی از بزگترین بازیکنان ایران است اما متاسفانه بدلیل تمدید قرارداد با پیروزی دیگر پیوست وی به جمع قرمزپوشان تبریز منتفی است.

وی با معرفی کادر فنی تیم تراکتورسازی در فصل آینده  اضافه کرد: آقایان پیمان صاحب جمعی ، نادر باقری و کاظو محمودی که از فصل پیش با تراکتورسازی بودند امسال نیز در این تیم خواهند بود  و آقایان مجید باقری نیا سرمربی کوثر لرستان و محمد رضا مولایی مربی بدنساز صبای قم و ابومسلم خراسان نیز امسال به جمع کادر فنی اضافه شده است.

فراز کمالوند در پایان اظهارداشت: در جلسه ای که  با آقای چراغ پور داشتیم خوشیختانه توافق حاصل شد و از وجود ایشان به عنوان مشاور فنی در تیم تراکتورسازی بهره خواهیم برد.

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم تیر 1388ساعت 10:41  توسط مهدی شیرازی فر  | 

باشگاه تراكتورسازي با رسول خطيبي مهاجم تيم سپاهان اصفهان و داود حقي هافبك تيم راه آهن به توافق رسيد·

یه گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی، باشگاه با رسول خطيبي مهاجم تيم سپاهان اصفهان و داود حقي هافبك تيم راه آهن به توافق رسيد· ناصر شفق مديرعامل باشگاه تراكتورسازي كه پيش ازاين صابر ميرقرباني، علو ترائوره و عباس آقايي از سايپا را به خدمت گرفته بود عصر امروز با رسول خطيبي و داود حقي به توافق رسيد· تراكتورسازان طبق قانون فقط حق جذب يك بازيكن ليگ برتري ديگر را دارند·محسن نيساني و كريم باقري ديگر گزينه هايي هستند كه در ليست خريد تراكتورسازي قرار گرفته اند· گفته مي شود باشگاه تراكتورسازي در صورت عدم توافق با كريم باقري سهميه آخر را به يك دروازه ليگ برتري اختصاص خواهد داد·

شفق مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی با اشاره به تمايل و اصرار هيات مديره کارخانه تراکتورسازي مبني بر ماندن وي در سمت مدير عاملي باشگاه، اضافه کرد: با توجه به اينکه هيات مديره شرايطم براي ماندن در تيم را پذيرفته ، من هم براي اعتلاي نام تراکتورسازي تلاش خواهم کرد.
وي در مورد "فراز کمالوند" سرمربي تيم گفت: ايشان همچنان به عنوان سرمربي در تيم انجام وظيفه خواهند کرد.
گفتني است مدير عامل باشگاه و سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز براي حضوري در خور شايسته اقدام به يارگيري و تقويت تيم کرده اند و در اين راستا قرار داد 9 بازيکن فصل قبل تيم تمديد شده و 14 بازيکن نيز در ليست خريد کمالوند قرار دارد.
اين تيم که از روز شنبه ششم تیرماه تمرينات خود را آغاز کرده پس از يارگيري و بسته شدن تيم، از روز هجدهم تيرماه جاري در کمپ "قزل چماق" واقع در 30 کيلومتري آنکارا پايتخت ترکيه اردو آمادگي برپا خواهد کرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم تیر 1388ساعت 11:8  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مهاجم جديد تراكتورسازي تبريز گفت: پيشنهادات خوبي از تيم‌هاي سپاهان، مس، تراكتور، استيل‌آذين و حتي پرسپوليس داشتم اما مي‌خواهم در تراكتورسازي بدون حاشيه باشم.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي تربيت‌ بدني آذربايجان شرقي، صابر ميرقرباني افزود: تراكتورسازي تماشاگران خوب، زمينه مساعدي است و مهم‌تر اين كه آقاي كمالوند به فوتبالم اعتقاد دارد، بايد فوتباليست جايي بازي كند كه لذت ببرد و من نيز مي‌خواهم در تبريز خاطرات خوبي را رقم بزنم.
مهاجم جديد تراكتورسازي تبريز تصريح كرد: امسال سعي مي‌كنم از همان بازي اول ليگ گلزني خود را شروع كرده و ضمن كسب عنوان آقاي گلي، به تيم ملي برگردم.
ميرقرباني در پاسخ به اين سئوال كه چرا در تيمي ثبات ندارد، گفت: تجربه بازي در تبريز را ندارم اما قول مي‌دهم اگر شرايط لازم زندگي راحت براي خانواده‌ام فراهم باشد، در تبريز چند سالي بمانم.
وي خاطرنشان كرد: تراكتورسازي مي‌خواهد رتبه‌هاي خوبي در ليگ كسب كند، فوتبالي كه تيم‌هاي آقاي كمالوند ارائه مي‌كنند رو به جلو و زيباست، بايد ديد چه بازيكناني در ادامه جذب مي‌كنيم.
مهاجم تراكتورسازي افزود: من تسويه حسابم را از سايپا گرفتم، متاسفانه مربيان در سايپا با من رفتار خوبي نداشتند و آنها بودند كه براي من حاشيه درست كردند اما با آمدن مايلي‌كهن توانستم به شرايط خوبم برگردم، با اين كه مرا اخراج كرد اما يكي از بهترين مربياني است كه افتخار شاگردي او را داشتم و چيزهاي زيادي از وي آموختم.
ميرقرباني گفت: من بازيكن حاشيه‌اي نيستم، سه سال در مس بدون حاشيه بودم، در تيم نفت آبادان كه سلطان حاشيه ايران است، بدون حاشيه بودم، آنجا جايي است كه رونالدو هم نمي‌تواند موفق باشد اما من بودم، با اين حال سعي مي‌كنم تنها به پيشرفت و فوتبال فكر كنم.

+ نوشته شده در  جمعه پنجم تیر 1388ساعت 15:39  توسط مهدی شیرازی فر  | 

عباس آقايي و علو ترائوره به تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز پيوستند.

 گزارش خبرگزاري فارس، پس از جذب صابر ميرقرباني توسط باشگاه تراكتورسازي، مسئولان اين باشگاه با سه بازيكن ديگر قرارداد داخلي امضا كردند.
عباس آقايي، رسول خطيبي و علو ترائوره بازيكناني هستند كه به تازگي به جمع بازيكنان اين تيم اضافه شدند و از فردا در تمرينات تراكتورسازي حضور پيدا مي كنند.
اين تيم همچنين در حال مذاكره با كريم باقري، محمد نصرتي و داود حقي است.

+ نوشته شده در  جمعه پنجم تیر 1388ساعت 15:36  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مديرعامل باشگاه تراكتورسازي گفت: تا پايان فصل آينده در باشگاه تراكتورسازي خواهم بود.

ناصر شفق در گفت و گو با خبرگزاري فارس در مورد شايعات اخير درباره تغييرات در مديريت باشگاه تراكتورسازي اظهار داشت: معمولا براي تيم هاي بزرگ حاشيه درست مي كنند و به همين دليل اين شايعات را به وجود مي آورند.
وي افزود: وقتي تيم به ليگ برتر صعود كرد قصد داشتم كنار بكشم تا مدير جوان‌تري سركار آيد اما به خاطر آقاي زمان‌لو مديرعامل كارخانه تراكتورسازي تصميم گرفتم تا يك سال ديگر در تراكتور بمانم.
وي در پاسخ به اين سئوال كه حضور فراز كمالوند در تراكتورسازي قطعي است يا خير گفت: ايشان قطعا در تراكتور ماندگار خواهند بود و از فردا هم تمرينات آغاز مي شود.

+ نوشته شده در  جمعه پنجم تیر 1388ساعت 15:35  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی تبریز گفت: در صورت حمایت همه جانبه مسئولین و کارخانه از باشگاه تیم پر قدرتی را برای لیگ برتر آینده تدارک می بینیم.

ناصر شفق افزود: خداوند را شاکریم که پس از چندین سال با حمایت هوارداران و کادر فنی مجرب توانستیم به آرزوی بزرگ ورزشی آذربایجان جامه عمل بپوشانیم.

وی تاکید کرد: مسلم بدانید حضور پرقدرت تیمهای تبریز و آذربایجان در سطح اول لیگ کشور باعث پیشرفت و ارتقای فوتبال کشور می شود و امیدواریم با تدارکات مناسب با تیمی قدر و قدرتمند در لیگ برتر شرکت کنیم.

شفق ادامه داد: در حال مذاکره با چندین بازیکن لیگ برتر هستیم که در بعضی موارد قرارداد با بازیکنان در مرحله نهایی است که به زودی از طریق رسانه ها به اطلاع فوتبال دوستان و هواداران تیم خواهد رسید.

وی درخصوص حضور کمالوند در تراکتورسازی اعلام کرد: کمالوند فصل پیش کارنامه خوبی را از خود به نمایش گذاشت ولی اگر منابع مالی باشگاه تامین نشود بنده هم کنار خواهم رفت چراکه نمی خواهم تراکتورسازی مانند تیمهای ضعیف توان حضور مداوم در لیگ برتر را نداشته باشد و خدای ناکرده در اولین فصل حضور خود به لیگ یک سقوط کند.

شفق در پایان سخنان خود تاکید کرد :تراکتورسازی نماد ورزش آذربایجان است و تمامی مسئولین باید دست به دست هم بدهند تا تیمی در خور شان تبریز و آذربایجان در لیگ برتر حضور یابد من نمی خواهم مدیر عامل تیمی باشم که مردم از بازیهایش لذت نبرند و شاهد پیروزیهای پی در پیش در سطح اول فوتبال کشورنشوند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم تیر 1388ساعت 14:22  توسط مهدی شیرازی فر  | 

فراز کمالوند مربی موفق تیم تراکتورسازی تبریزدر فصل گذشته در خصوص شایعه های جدا شدنش از تراکتورسازی گفت: من با تراکتورسازی و مردم تبریز سال خوب و به یاد ماندنی را پشت سرگذاشتم و اصلا دوست ندارم از این تیم جداشوم به همین دلیل کماکان انتخاب اول من تراکتورسازیست.

وی ادامه داد: البته این در صورتی است که تیم تراکتورسازی همچون حضور پرقدرت خود در سال گذشته امسال نیز حضور قابل قبولی در لیگ برتر داشته باشد.

کمالوند اظهار داشت: اگر شرایط مالی باشگاه مناسب بوده و بودجه قابل قبولی در اختیار باشگاه قرار گیرد هیچ وقت از تراکتورسازی جدا نخواهم شد چرا که من  مردم آذربایجان و هوادران تراکتورسازی را دوست دارم و سال خوشی را باهم سپری کرده ایم.

وی یادآور شد: من دوست ندارم باتیمی پای به مسابقات لیگ برتر بگذارم که از پیش بازنده باشد وخاطرات فصل خوش گذشته را با عدم موفقیت در فصل آینده خراب نمایم.

سرمربی جوان تراکتورسازی اضافه کرد: لیست 20 نفره ای را از بازیکنان فصل پیش و بازیکنان جدید آماده کرده به آقای شفق مدیر عامل باشگاه ارائه کردم.

وی متذکر شد: درصورت عدم تخصیص بودجه مناسب و عدم جذب بازیکنان خوب تیم یقینا شکست خواهد خورد و من نمی خواهم با تیمی که از پیش بازنده است در رقابتها حاضر شوم لذا در این صورت از تیم جدا خواهم شد.

کمالوند مذاکره خود با مدیر عامل تیم داماش گیلان را رد نکرد و افزود: با آقای عابدینی در خصوص سرمربیگری داماش به توافقات اولیه رسیدیم ضمن آنکه یک تیم لیگ برتری نیز خواهان عقد قرار داد با بنده می باشد ولی من بدلیل علاقه خود به تیم تراکتورسازی و مردم تبریز فعلا تا مشخص شدن وضعیت مالی تراکتورسازی صبر کرده ام چرا که خانه اول و آخر من تراکتورسازیست.

کمالوند با اشاره به لیست 20 نفره خود گفت: محمد نصرتی، میسم منیعی، عباس آقایی، حسین بادامکی و حسن رودباریان در این لیست قرار دارند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم تیر 1388ساعت 14:22  توسط مهدی شیرازی فر  | 

معاون اجرایی باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی، در خصوص  برگزاری جشن صعود افزود: صعود تراکتورسازی به لیگ برتر یکی از آرزوهای ورزشی  مردم آذربایجان محسوب می شد که با یاری خدا و همت تمامی عوامل امسال محقق شد و سزاوار است جشنی باشکوه برای آن ترتیب داده شود اما روز آن هنوز مشخص نشده است.

وی تصریح کرد: در بعضی از رسانه ها این جشن روز سه شنبه اعلام شده بود که این موضوع را تکذیب می نمایم چرا که معتقدیم این جشن باشکوه باید با برنامه ریزی دقیق صورت گیرد تا روزی به یاد ماندی در خاطرات هوادران ثبت گردد.

غفوری اذعان داشت: باتوجه به حذف شهرداری و عدم موفقیت این تیم در صعود به لیگ برتر بسیار متاسفم شدیم که شهر تبریز بعد از سالها شانس حضور دو تیم در لیگ برتر را از دست داد ولی ما سعی خواهیم کرد نماینده شایسته ای برای استان در رقابتهای سوپر لیگ کشور بوده و با هر پیروزی بتوانیم دل هوادران را شاد کنیم.

وی تاکید کرد: شهر تبریز سالهاست که تیمی در لیگ برتر نداشته است و باشگاه باید امکانات مناسب و استانداردی برای لیگ برتر محیا سازد .

 معاون اجرایی باشگاه افزود: به همین سبب دست به تغییرات اساسی در استادیوم زده ایم و قصد داریم   استادیوم را برای بازیهای سوپر لیگ آماده سازیم.

غفوری اظهار داشت: عملیات اجرایی زمین چمن مصنوعی نیز تا آغاز بازیها به بهره برداری خواهد رسید تا از لحاظ زمین تمرینی نیز در مضیقه نباشیم.  

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم تیر 1388ساعت 15:43  توسط مهدی شیرازی فر  | 

معاون اجرایی باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی تبریز به خبرنگار فارس گفت: بدلیل مشکلات مالی فصل آینده باشگاه تراکتورسازی در رشته های پینگ پنگ، کاراته،واترپلو و تکواندو حضور نمی یابد.

علی غفوری افزود: باشگاه تراکتورسازی در هر چهار رشته جوازحضور در سوپر لیگ را داشت ولی بدلیل مشکلات مالی طی نامه ای به مدیر کل تربیت بدنی استان اعلام کرده است که سال آینده دراین رشته ها فعالیت حرفه ای نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: بدلیل اینکه سهمیه این چهار رشته در استان حفظ شود  از مدیر کل تربیت بدنی خواسته ایم که هر کدام از رشته ها را به هر باشگاهی که توان اداره تیمها را دارد واگذار نماید.

غفوری تاکید کرد: حذف این رشته ها در عرصه قهرمانی دلیل بر عدم فعالیت در آن رشته نیست و باشگاه در نظر دارد ورزش کارگری را در این چهار رشته فعال نماید و این کار را با جدیت کامل دنبال خواهد کرد.

گفتنی است: تیم کاراته تراکتورسازی فصل گذشته حضور قدرتمندی در لیگ برتر داشت و تیم پینگ پنگ این باشگاه نیز سابقه درخشانی در سطح اول کشور دارد همچنین تیم تکواندو باشگاه سال قبل توانست قهرمانی تورنمنت بین المللی هلند را کسب کرده و نیز از رقابتهای لیگ یک به لیگ برتر صعود نماید و بالاخره تیم واترپلو نیز با شایستگی در لیگ دسته یک نائب قهرمان شد و جواز شرکت در سوپر لیگ کشور را کسب کرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم تیر 1388ساعت 15:38  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مدیر فرهنگی و ارتباطات باشگاه تراکتورسازی گفت: با توجه به صعود تیم تراکتورسازی به لیگ برتر بخشنامه ای از طرف فدراسیون فوتبال به باشگاه ارسال گردیده است که طی آن تمامی  تیمهای لیگ برتری موظف به رعایت آن در فصل آینده می باشند.

دکتر یونس قوام لاله افزود: طبق این بخشنامه شرایط عمومی مربیگری در لیگ برتر در 6 مورد تشریح شده است که سلامت جسمانی و روانی به استناد کمیته پزشکی فدراسیون، عدم سوء پیشینه، عدم اعتیاد به مواد مخدر، داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت، ارائه مفاصا حساب مالیاتی به استناد گواهی اداره کل مالیاتی محل فعالیت و اجرای ماده 7 و 9 منشور اخلاقی به استناد ماده 12 منشور اخلاقی و رفتاری با تایید کمیته فرهنگی سازمان از آن جمله اند.

وی درخصوص شرایط اختصاصی سرمربی و مربیان  تیم تاکید کرد: سرمربی و مربی حداقل باید دارای گواهینامه معتبر مربیگری A آسیا یا معادل آن باشند و مربیان خارجی می بایست بالاترین گواهینامه از کنفدراسیون قاره خود داشته باشند.همچنین مربی بدنساز باید دارای گواهینامه معتبر B آسیا و مدرک تحصیلی لیسانس تربیت بدنی باشند.

مدیر فرهنگی و ارتباطات باشگاه تراکتورسازی اضافه کرد: طبق این بخشنامه مربی دورازه بانهای تیم نیز باید حداقل گواهینامه معتبر مربیگری B  آسیا و سابقه دروازه بانی در سطح لیگ برتر بوده باشند.

دکتر قوام تاکید کرد: پزشک تیم نیز باید مدرک پزشکی داشته و علاوه بر آن گواهینامه پزشکی دیگری از فدراسیون پزشکی داشته باشند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تیم تراکتورسازی با توجه به برنامه ریزی دقیق برای فصل آینده حضور موفقی در لیگ برتر کشور داشته باشند.

+ نوشته شده در  شنبه سی ام خرداد 1388ساعت 14:24  توسط مهدی شیرازی فر  | 

رسول خطيبي مهاجم فصل گذشته تيم سپاهان اصفهان با تيم تراکتورسازي تبريز به توافق رسيد.
خطيبي در اين خصوص گفت:‌ هرچند نامم در فهرست مسوولان و سرمربي جديد تيم سپاهان اصفهان براي تمديد قرار داد بود، اما ترجيح دادم با اين تيم تسويه حساب کنم و راهي تيم ديگري شوم .
خطيبي افزود:‌ سپاهان تيم بزرگي است و ازاينکه در فصل گذشته در اين تيم عضويت داشتم بسيار خوشحالم.
وي بااشاره به صعود تيم تراکتورسازي تبريز به ليگ برتر تصريح کرد: از 4 سال پيش به تمامي هواداران ومسوولان اين تيم، قول همکاري در صورت صعود به ليگ برتر داده بودم که خوشبختانه اين مهم در فصل آتي فراهم شد.
مهاجم اسبق تيم الظفره امارات وضعيت تيم تراکتورسازي را مطلوب ارزيابي کرد و افزود: تراکتورسازي از تيم هاي با سابقه فوتبال ايران است از لحاظ امکانات و تجهيزات نرم افزاري و سخت افزاري نيز رتبه قابل قبولي در بين تيم هاي داخلي دارد برهمين اساس فوتبال بازي کردن در اين باشگاه خيلي راحت است.
خطيبي درخصوص کادر فني اين تيم نيز گفت: درست است که کادر فني تراکتور سازي جوان است اما معتقدم فراز کمالوند سرمربي اين تيم بسيار با انگيزه بوده و مي تواند تراکتور سازي را به خوبي در ليگ برتر هدايت کند.
وي تاکيدکرد:‌ از اين رو مسوولان باشگاه و بازيکنان بايد وي را در رسيدن به اهدافش کمک کنند.
خطيبي درخاتمه تاريخ ثبت قرار دادش با تيم تراکتور سازي را چهارشنبه هفته جاري اعلام کرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم خرداد 1388ساعت 9:53  توسط مهدی شیرازی فر  | 

سرمربي تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز با بيان اينكه تراكتور سازي سنبل ورزشي آذربايجان است، گفت: اين باشگاه ملك شخصي هيچكس نيست.

فراز كمالوند بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران ليگ برتر را همانند كنكور دانست و افزود: در آن نمي‌توان ريسك كرد چون مقام دوم و سوم در ليگ يك باشگاه‌هاي كشور ‌هيچ دردي را دوا نمي‌كند و بايد به مقام قهرماني رسيد تا به ليگ برتر صعود كرد.
وي تصريح كرد: با توجه به ظرفيت فوتبال آذربايجان و تبريز ليگ برتر خيلي ساده‌تر از ليگ دسته اول است.
كمالوند همچنين در ادامه ‌‌با اشاره به موفقيت‌هاي اين باشگاه در فصل‌ جاري در تمام رده‌هاي سني اظهار داشت: نسل جديد فوتبال آذربايجان در راه است.
وي با بيان اينكه تمام تيم‌هاي پايه و بزرگسالان تراكتورسازي در سال‌جاري فصل خوبي را پشت سر گذاشتند، گفت: علاوه بر اينكه تيم‌هاي فوتبال نوجوانان و جوانان تراكتورسازي به مقام چهارم كشور دست يافتند، تيم اميد اين باشگاه نيز براي نخستين بار به مقام نخست ليگ كشور دست يافت.
وي يادآور شد: بازيكن‌سازي و برنامه‌ريزي ريشه‌اي براي تولد دوباره فوتبال آذربايجان موجب شد تراكتورسازي در اين فصل، روزهاي به ياد ماندني را پشت سر گذارد.
كمالوند ‌با موفقيت‌آميز خواندن برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در اين باشگاه گفت: نتيجه فعاليت‌هاي سازنده در باشگاه، حضور 12 بازيكن از تيم‌هاي نونهالان، نوجوانان، جوانان و اميد تراكتورسازي در رده‌هاي مختلف سني تيم‌هاي ملي ايران است.
سرمربي فوتبال تراكتورسازي از كارشكني برخي از افراد نزديك به باشگاه نيز به شدت انتقاد كرد و گفت: برخي از افراد به ظاهر طرفدار تراكتورسازي پيش از هر بازي اطلاعات و تاكتيك تيمي ما را به حريفان منتقل مي‌كردند.
وي با بيان اينكه اگر تراكتورسازي اين دفعه به ليگ يك سقوط كند كار صعود دشوار است، هشدار داد: مسئولان باشگاه و خود هوادارن بايد با طرد اينگونه افراد، ريشه فعاليت‌هاي مخرب را از باشگاه تراكتورسازي قطع كنند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم خرداد 1388ساعت 8:51  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مديرعامل باشگاه تراكتورسازي تبريز با بيان اينكه فوتبال ملي ايران بدون آذربايجان معنا ندارد، گفت: هر موقع فوتبال آذربايجان مطرح بوده و تيم ملي صلابت صد‌چندتان داشته است.‌

ناصر شفق در گفتگو با خبرنگاران افزود: صعود تراكتورسازي بعد از هشت سال ‌علاوه بر شادي هواداران تراكتور موجب شادي فوتبال ايران شده است.
وي با بيان اينكه ‌مسائل حاشيه و حاشيه‌سازي مهم‌ترين عامل عدم صعود ‌تيم تراكتورسازي تبريز در هشت سال گذشته به ليگ برتر بوده است، اظهار داشت: 50 درصد مشكلات قرمزپوشان تبريزي طي سال‌هاي دوري از ليگ برتر ناشي از اقدامات تخريبي حاشيه‌سازان بوده است.
شفق در ادامه، انتقال استرس از هواداران به تيم را يكي از عوامل مهم عدم صعود تراكتورسازي طي اين سال‌ها دانست و گفت: تراكتورسازي به عنوان پرطرفدارترين باشگاه ايران پس از پرسپوليس و استقلال داراي هواداران متعصبي است كه طي هشت سال فشارها و استرس هاي بسياري تحمل كرده‌اند.
مديرعامل باشگاه تراكتورسازي با بيان اينكه طي ساليان گذشته استرس هواداران در زمين و بيرون زمين همواره به تيم منتقل مي‌شد افزود: تماشاگران اين تيم همواره استرس و نگراني صعود داشتند و اين استرس و فشار، تاكتيك مربيان و تمركز فكري بازيكنان را تحت‌الشعاع قرار مي‌داد.
وي تصريح كرد: صعود تراكتورسازي به ليگ برتر، به همراه ورود نسل جديد فوتبال آذربايجان روح تازه‌اي به جان فوتبال كشور مي‌دمد.
شفق در عين حال اظهار داشت: مدير عامل باشگاه تراكتورسازي با بيان اينكه اين باشگاه براي صعود به ليگ برتر يك خانواده همدل، صميمي و يكپارچه بود گفت: بازيكنان تراكتورسازي به حسرت هشت ساله مردم تبريز براي حضور در ليگ برتر پايان دادند.
وي اضافه كرد: كار بزرگ بازيكنان تراكتورسازي در تاريخ فوتبال آذربايجان ثبت و ضبط خواهد شد و اطمينان دارم سومين تيم پرهوادار فوتبال كشورمي تواند در مسابقات ليگ برتر نيز گذشته پرافتخار خود را تكرار كند.
شفق با بيان اينكه تراكتورسازي براي حضور قدرتمند در مسابقات ليگ برتر نياز تقويت و جذب بازيكناني در سطح ليگ برتر دارد، اظهار داشت: قطعا بايد بازيكنان جديدي براي فصل آينده به تراكتورسازي اضافه شوند چرا كه كار در ليگ برتر نياز به آمادگي و تجربه بالاتري دارد و تراكتورسازي بايد خود را براي سطح بالاتري از فوتبال آماده كند.
وي گفت: اگر مسئولان كارخانه شرايط‌مان را براي سال آتي قبول كرده و بتوانيم بازيكنان مد‌نظرمان را جذب كنيم مي‌مانيم وگرنه به احتمال بسيار از تراكتورسازي خداحافظي مي‌كنيم.
شفق همچنين با بيان اينكه حاشيه‌هاي يك باشگاه بزرگ فقط با مربيان بزرگ حل مي‌شود، گفت: فراز كمالوند يكي از قوي‌ترين مربيان در حال حاضر ايران است.
مدير عامل باشگاه تراكتور‌سازي تبريز همچنين ‌با اشاره به فرهنگ تبريز كه از والاترين فرهنگ‌هاست، افزود: تماشگران تراكتور‌سازي تبريز نمونه‌ترين و بهترين هواداران ايران و دنيا محسوب مي‌شوند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم خرداد 1388ساعت 8:49  توسط مهدی شیرازی فر  | 

تيم تراكتورسازي تبريز  با پيروزي دو بر صفر مقابل آلومينيوم هرمزگان پس از هشت سال بالاخره به ليگ برتر صعود كرد.‌

ديدار حساس و نفسگير دو تيم تراكتورسازي تبريز و آلومينيوم هرمزگان از هفته بيست و ششم و پاياني رقابت‌هاي ليگ دسته يك باشگاه‌هاي ايران، عصر امروز در ورزشگاه اختصاصي تراكتورسازي تبريز و با حضور بيش از 15 هزار تماشاگر برگزار شد و تيم ميزبان با نتيجه دو بر صفر بر تيم آلومينيوم هرمزگان غلبه كرد تا مردم آذربايجان پس از هشت سال بالاخره تيمي در ليگ برتر داشته باشند.
در اين ديدار امير محبي در دقيه 18 و مسعود ابطحي در دقيقه 86 بازي براي تيم تراكتورسازي تبريز گلزني كنند تا اين تيم قهرمان گروه «ب » ليگ دسته اول باشگاه‌هاي ايران شده و به صورت مستقيم به ليگ برتر صعود كند.
براساس اين گزارش، امير محبي در دقيقه سوم وقت‌هاي تلف شده نيمه دوم نيز يك ضربه پنالتي را با زدن به آغوش مجتبي روشنگر دروازه‌بان تيم آلومينيوم هرمزگان براي تراكتورسازي تبريز از دست داد.
قضاوت اين ديدار را مسعود مرادي به كمك هادي ابوالفضلي و حسين خانبان بر عهده داشت كه در دقيقه 70 اين بازي مرتضي رحيمي از تيم آلومينيوم هرمزگان را با نشان دادن كارت قرمز از بازي اخراج كرد.
‌قاضي اين ميدان همچنين در دقيقه 86 اين بازي، عباس براهوني، ديگر بازيكن تيم آلومينيوم هرمزگان را با نشان دادن كارت زرد دوم جريمه كرد كه منجر به اخراج اين بازيكن از بازي شد.
معاون رئيس جمهور و رئيس تربيت بدني، استاندار و جمعي از مسئولان استان از نيمه دوم اين ديدار به تماشاي اين ديدار پرداختند.نقطه جالب در این خصوص حضور دکتر پزشکیان نماینده تبریز در مجلس در بین تماشاگران بود که حتی با دعوت شفق مدیر عامل باشگاه به جایگاه وی ترجیح داد در میان جمعیت شاهد صعود تراکتور به لیگ برتر شود.
تراكتورسازي با اين پيروزي 54 امتيازي و قهرمان گروه «ب » ليگ دسته اول شد.

گروه الف

رده نام تيم تعدادبازي برد تساوي باخت گل‌زده گل‌خورده تفاضل‌گل امتياز
1 استيل آذين 26 17 4 5 49 32 17 55
2 شهرداري تبريز 26 13 9 4 39 25 14 48
3 پتروشيمي تبريز 26 13 7 6 43 32 11 46
4 آلومينيوم اراك 26 12 9 5 37 23 14 45
5 گل‌گهر سيرجان 26 10 9 7 33 30 3 39
6 فولاد سپاهان اصفهان 26 10 8 8 35 31 4 38
7 صنعت نفت آبادان 26 7 12 7 28 27 1 33
8 كوثر 26 8 9 9 20 29 9- 33
9 صنعت مهركام پارس تهران 26 7 10 9 31 34 3- 31
10 مقاومت بسيج فارس 26 6 8 12 27 34 7- 26
11 شهرداري بندرعباس 26 6 8 12 26 33 7- 26
12 نساجي مازندران 26 5 10 11 25 36 11- 25
13 هما تهران 26 4 9 13 21 32 11- 21
14 شهرداري زنجان 26 3 10 13 20 36 16- 19

گروه ب

رده نام تيم تعدادبازي برد تساوي باخت گل‌زده گل‌خورده تفاضل‌گل امتياز
1 تراكتورسازي تبريز 26 16 6 4 41 18 23 54
2 شاهين بوشهر 26 16 5 5 31 20 11 53
3 مس رفسنجان 26 13 7 6 42 20 22 46
4 داماش لرستان 26 10 10 6 26 19 7 40
5 تربيت يزد 26 9 11 6 32 24 8 38
6 نيروي زميني تهران 26 10 8 8 25 19 6 38
7 شيرين فرازكرمانشاه 26 8 12 6 30 25 5 36
8 پيام مخابرات شيراز 26 10 4 12 33 30 3 34
9 اتكاء گرگان 26 8 9 9 37 30 7 33
10 آلومينيوم هرمزگان 26 7 12 7 30 24 6 33
11 شموشك نوشهر 26 6 9 11 20 25 5- 27
12 شاهين اهواز 26 5 6 15 20 55 35- 21
13 ماشين سازي تبريز 26 5 5 16 21 49 28- 20
14 ديهيم اهواز 26 4 6 16 20 50 30- 18
+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم خرداد 1388ساعت 11:3  توسط مهدی شیرازی فر  | 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون، مسابقات بین تیم های شهرداری تبریز و آلومینیوم اراک،سپاهان نوین و پتروشیمی تبریز،تراکتورسازی تبریز و آلومینیوم هرمزگان ،تربیت یزد و ماشین سازی تبریز ،شاهین اهواز و شموشک نوشهر، شاهین پارس جنوبی و دیهیم اهواز از سری رقابتهای هفته بیست وششم به روز دوشنبه 18/3/88 موکول شد.
گفتنی است، زمان و محل برگزاری این مسابقات بدون تغییر طبق برنامه خواهد بود

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم خرداد 1388ساعت 11:6  توسط مهدی شیرازی فر  | 

دو بازیکن تیم نونهالان تراکتورسازی  به نامهای محمد قنبری و سعید آقایی به تیم نونهالان زیر 14 سال تیم ملی دعوت شدند.

به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهمگی ورزشی تراکتورسازی، این دو بازیکن که جزو 18 نفر نهایی قرار برگزیده شدند برای حضور در اردوی آماده سازی تایلند و رقابتهای نهایی المپیک سنگاپور به اردوی تیم ملی فرا خوانده شدند.

شایان ذکر است این اردوی یک ماهه از تاریخ 17 خرداد تا 17 تیر ادامه خواهد داشت.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم خرداد 1388ساعت 11:3  توسط مهدی شیرازی فر  | 

تیم امید تراکتور سازی تبریز با شکست تیم سپاهان اصفهان با اقتدار قهرمان امیدهای ایران شد.
به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی،این تیم در بازی فینال برابر تیم سپاهان اصفهان با نتیجه 2-2 متوقف شد اما در نهایت درضربات پنالتی توانست 5 بر 3 از سد تیم اصفانی بگذرد.

 گلهای تیم تراکتور را در جریان بازی محمد صادق جعفری و سعید جاودانیان به ثمر رساندند.

این تیم پس از ای در گروه خود نیز توانسته بود با اقتدار کانل به مقام قرهمانی برسد.

شایان ذکر است کسب این نتیجه در تاریخ فوتبال آذربایجان بی سابقه بوده است.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم خرداد 1388ساعت 11:2  توسط مهدی شیرازی فر  | 

يکشنبه : 17 خرداد

تراکتورسازي تبريز – آلومينيوم هرمزگان (اختصاصي تراکتورسازي)
شهرداري تبريز – آلومينيوم اراک (تختي تبريز)
تربيت يزد – ماشين سازي تبريز(شهيد نصيري يزد)
سپاهان نوين – پتروشيمي تبريز (صفا ئيه)
شاهين پارس جنوبي – ديهيم اهواز (شهيد بهشتي بوشهر)
شاهين اهواز – شموشک نوشهر (تختي اهواز)

نساجي مازندران – استيل آذين (شهيد وطني قا ئمشهر)
گل گهر سيرجان – صنعت نفت آبادان (اختصاصي گل گهر)
شهرداري زنجان – مقاومت بسيج فارس (کارگران زنجان)
هما تهران – شهرداري بندرعباس (اختصاصي هما)
کوثر لرستان – مهرکام پارس (تختي خرم آباد)
نيروي زميني تهران – مس رفسنجان (اختصاصي نيروي زميني)
شيرين فراز کرمانشاه – اتکاء گلستان (آزادي کرمانشاه)
پيام مخابرات فارس – داماش لرستان (حافظيه شيراز)

گروه الف

رده نام تيم تعدادبازي برد تساوي باخت گل‌زده گل‌خورده تفاضل‌گل امتياز
1 استيل آذين 25 16 4 5 44 29 15 52
2 آلومينيوم اراك 25 12 9 4 37 22 15 45
3 شهرداري تبريز 25 12 9 4 38 25 13 45
4 پتروشيمي تبريز 25 12 7 6 39 30 9 43
5 فولاد سپاهان اصفهان 25 10 8 7 33 27 6 38
6 گل‌گهر سيرجان 25 10 8 7 33 30 3 38
7 صنعت نفت آبادان 25 7 11 7 28 27 1 32
8 كوثر 25 8 8 9 19 28 9- 32
9 صنعت مهركام پارس تهران 25 7 9 9 30 33 3- 30
10 مقاومت بسيج فارس 25 6 8 11 27 32 5- 26
11 نساجي مازندران 25 5 10 10 22 31 9- 25
12 شهرداري بندرعباس 25 5 8 12 25 33 8- 23
13 هما تهران 25 4 9 12 21 31 10- 21
14 شهرداري زنجان 25 2 10 13 18 36 18- 16

گروه ب

رده نام تيم تعدادبازي برد تساوي باخت گل‌زده گل‌خورده تفاضل‌گل امتياز
1 تراكتورسازي تبريز 25 15 6 4 39 18 21 51
2 شاهين بوشهر 25 15 5 5 29 20 9 50
3 مس رفسنجان 25 12 7 6 41 20 21 43
4 نيروي زميني تهران 25 10 8 7 25 18 7 38
5 داماش لرستان 25 9 10 6 25 19 6 37
6 تربيت يزد 25 8 11 6 29 24 5 35
7 شيرين فرازكرمانشاه 25 8 11 6 29 24 5 35
8 پيام مخابرات شيراز 25 10 4 11 33 29 4 34
9 آلومينيوم هرمزگان 25 7 12 6 30 22 8 33
10 اتكاء گرگان 25 8 8 9 36 29 7 32
11 شموشك نوشهر 25 6 9 10 20 24 4- 27
12 ماشين سازي تبريز 25 5 5 15 21 46 25- 20
13 ديهيم اهواز 25 4 6 15 20 48 28- 18
14 شاهين اهواز 25 4 6 15 19 55 36- 18
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم خرداد 1388ساعت 10:0  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مديرعامل باشگاه تراكتورسازي تبريز گفت: خوشحالم كه شكست رقيب‌مان شرايط را براي صعود تراكتورسازي به ليگ برتر فراهم كرد.

ناصر شفق در گفت‌وگو اظهار داشت: مس تيم قدرتمندي است و در اين مسابقه بازي زيبايي را به نمايش گذاشت. اين تيم در خانه خود خيلي بهتر از ما ظاهر شد.
وي در پاسخ به اين سئوال كه شكست شاهين مقابل داماش چقدر به صعود شما كمك كرد عنوان كرد: حوشحالم كه اين اتفاق افتاده و تراكتورسازي در شرايطي قرار گرفته كه مي‌تواند به ليگ برتر صعود كند.
وي در مورد بازي هفته آينده مقابل آلومينيوم هرمزگان كه به صعود اين تيم به ليگ برتر بستگي دارد، تاكيد كرد: تيم ما در حال حاضر در شرايط بسيار خوبي به سر مي‌برد و هفته آينده بازي بسيار حساسي را پيش رو داريم. اميدوارم بازيكنان نهايت تلاش خود را انجام داده و زمينه صعود تراكتورسازي به ليگ برتر را پس از 8 سال فراهم كنند.
ديدارهاي هفته بيست و ششم و پاياني ليگ دسته يكشنبه برگزار مي‌شود. تراكتورسازي در صدر اين گروه قرار دارد و با پيروزي برابر آلومينيوم هرمزگان مي‌تواند به ليگ برتر صعود كند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم خرداد 1388ساعت 9:46  توسط مهدی شیرازی فر  | 

سرمربي تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز گفت: به عنوان تيم اول به رقابت‌هاي ليگ برتر صعود خواهيم كرد.

فراز كمالوند در مورد بازي مقابل مس رفسنجان اظهار داشت: تمام بازي‌ها براي ما حساس است اين ديدار به دليل اينكه به صعود تيم تراكتورسازي بستگي دارد، حساس تلقي ‌شده و مسابقه بعدي از اين بازي نيز حساس‌تر خواهد بود.
وي در پاسخ به اين سئوال كه چه اندازه شانس صعود به ليگ برتر داريد، تاكيد كرد: تصور من اين است كه اگر اتفاق خاصي رخ ندهد، تراكتورسازي به عنوان تيم اول در ليگ برتر خواهد بود.
سرمربي تيم فوتبال تراكتورسازي ادامه داد: موقعيت ما به دليل اينكه در بازي رو در رو مقابل شاهين به نتايج بهتري رسيده‌ايم، مناسب‌تر است و در تفاضل گل هم 10 گل با شاهين اختلاف داريم.
كمالوند در مورد حاشيه‌هاي پيرامون او و تيم تراكتورسازي عنوان كرد: مسائل حاشيه‌اي به طور طبيعي در روند كار تاثير‌گذار است، اما من به شاخصه تمركز خود را روي بازي‌هاي آينده گذاشته‌ و سعي مي‌كنم به مسائل حاشيه‌اي زياد فكر نكنم.
وي تاكيد كرد: هركسي كه به دنبال مسائل حاشيه‌اي باشد تمركز خود را از دست مي‌دهد و در نتيجه‌گيري نمي‌تواند موفق باشد. به نظر من در اين شرايط حساس بايد فقط به فوتبال فكر كرد.
براساس اين گزارش، ديدار تيم‌هاي تراكتورسازي تبريز و مس رفسنجان از هفته بيست ‌و ‌پنجم ليگ دسته اول امروز در رفسنجان برگزار مي‌شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم خرداد 1388ساعت 7:19  توسط مهدی شیرازی فر  | 

سرمربی تیم تراکتورسازی بعد از برد تیمش برابر پیام شیراز گفت:بازی سختی بود و تیم حریف با انگیزه بالایی در برابر ما صف آرایی کرده بود.

فراز کمالوند افزود:با توجه به اینکه دو بازی پشت سرهم در خارج از خانه برگزار کردیم بچه ها خیلی همت کردند و با فدارکاری این موفقیت را رقم زدند.

وی تصریح کرد:در اهواز یازی در هوای 45 درجه بالای صفربرگزار شد و بازیکنان تراکتورز سازی با رشادت تمام در میدان حاضر شدند و یکبار دیگر نشان دادند که استحقاق صعود به لیگ برتر را دارتد.

کمالوند خاطرنشان ساخت: در عرض 5 روز دو یازی سخت انجام دادیم که با یاری خدا در هر دو بازی توانستیم نتیجه لازم را یگیریم.

وی در پایان گفت: تیم برای صعود آمادگی کامل دراد و تمامی تلاش خود را برای موفقیت در دو بازی آینده بکار خواهیم بست تا بعد از هشت سال مردم عزیزآذرباجان شاهد صعود تیم تراکتورسازی به لیگ برتر شوند.

گفتنی است: تیم تراکتورسازی هم اکنون با 50 امتیاز از 24 یازی توانسته است در صدر گروه (ب) قرار گیرد و در صورت پیروزی در دو بازی آینده خود با کسب هر نتیجه ای از طرف شاهین اهواز این تیم مستقما به لیگ برتر صعود خواهد کرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم خرداد 1388ساعت 15:8  توسط مهدی شیرازی فر  | 

تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز در بازي عقب افتاده خود توانست در شيراز بر پيام مخابرات اين شهر غلبه نمايد.

به گزارش روابط عمومي باشگاه فرهنگي ورزشي تراكتورسازي، تراكتورسازي تبريز با تك گل امير محبي كه در دقيقه ۳۰ نيمه اول به ثمر رسيد توانست ميزبان قدرتمند خود راشكست داده و با ۵۰ امتياز و به علت تفاضل گل بهتر نسبت به شاهين پارس جنوبي در صدر جدول گروه ّب قرار گيرد.

گفتني است: تيم تراكتورسازي تبريز اگر در دو بازي باقيمانده بتواند بر حريفان خود مس رفسنجان و آلومينيوم هرمزگان غلبه كند مستقيما به ليگ برتر صعود خواهد كرد.

بازي بعدي تيم تراكتورسازي يازدهم اردي بهشت در زمين مس خواهد بود.

رده

نام تيم

تعدادبازي

برد

تساوي

باخت

گل‌زده

گل‌خورده

تفاضل‌گل

امتياز

1

تراكتورسازي تبريز

24

15

5

4

39

18

21

50

2

شاهين بوشهر

24

15

5

4

29

18

11

50

3

مس رفسنجان

24

12

5

6

41

20

21

42

4

نيروي زميني تهران

24

9

8

7

22

18

4

35

5

شيرين فرازكرمانشاه

24

8

10

6

27

22

5

34

6

داماش لرستان

24

8

10

6

23

19

4

34

7

پيام مخابرات شيراز

24

10

3

11

32

28

4

33

8

تربيت يزد

24

7

11

6

27

23

4

32

9

اتكاء گرگان

24

8

7

9

35

28

7

31

10

آلومينيوم هرمزگان

24

6

12

6

24

22

2

30

11

شموشك نوشهر

24

۷ 

8

9

18

22

4-

29

12

ماشين سازي تبريز

24

5

5

14

21

43

22-

20

13

شاهين اهواز

24

4

6

14

19

49

30-

18

14

ديهيم اهواز

24

4

6

15

19

45

27-

18

+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم خرداد 1388ساعت 19:19  توسط مهدی شیرازی فر  | 

تیم امید تراکتورسازی تبریز در بازی نیمه نهایی امیدهای کشور موفق شد تیم نساجی قائم شهر را شکست دهد.
به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی، این تیم توانست با نتیجه سه بر یک حریف قائم شهری خود را شکست داده و برای اولین بار جواز حضور در فینال امیدهای کشور را کسب نماید.
زننده هر سه گل تیم امید محمد صادق جعفری بود که یکی از گلهای خود را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.
تراکتورسازی در فینال با برنده دو تیم سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان روبرو خواهد شد تا قهرمان امیدهای کشور در آن بازی مشخص شد.
شایان ذکر است بازی رفت دو تیم تراکتورسازی و نساجی قائم شهر ۲-۱ به نفع تیم قائم شهری به پایان رسیده بود.

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم خرداد 1388ساعت 7:26  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مردان تبریز شیپور آمده باش را به صدا درآوردند؛

لیگ برتر ما داریم می آییم

مهدی شیرازی فر

هفته بیست و چهارم لیگ دسته یک برای فوتبال تبریز هفته ای به یاد ماندنی بود هفته ای که در آن پتروشیمی تبریز توانست در غیاب تماشاگران دو بر صفر مقاومت بسیج فارس را شکست دهد. پتروشیمی تبریز که اولین حضور خود را در لیگ یک تجربه می کند به نتایج دور از انتظار دست یافته نتایجی که کمتر کسی برای این تیم می توانست حدس بزند.پتروشیمی با این برد 40 امتیازه شد و تنها با 5و 3 اختلاف امتیاز با تیمهای دوم و سوم گروه همچنان به دنبال لغزش دو تیم شهرداری تبریز و آلومنیوم اراک است تا در جایگاه دوم قرار گرفته و در بازی پلی آف شرکت نماید.این تیم در هفته بیست و پنج در یک بازی آسان و در تبریز به مصاف تیم قعر جدولی شهرداری زنجان خواهد رفت و در هفته پایانی مهمان سپاهان نوین اصفهان خواهد بود.

و اما دیگر تیم تبریزی این گروه در این هفته توانست بعد از نکامی چند هفته ای خود که موجب از دست دادن جایگاه نخست جدول رده بندی شد در تهران به مصاف هما رفته و این تیم را توانست با نتیجه دو بر یک شکست دهد. شهرداری تبریز در هفته بسیت و پنجم مهمان مقاومت بسیج فارس خواهد بود و پس از این بازی در هفته پایانی به حساس ترین بازی خود در لیگ یک به مصاف آلومینیوم اراک می رود. این تیم با توجه به فاصله 6 امتیازی که یا استیل آذین تهران دارد و برای صعود مستقیم به لیگ برتر باید دو بازی خود را ببرد و استیل آذین هم دو بازی خود را ببازد که وقوع این مورد کمی غیر معمول به نظر می رسد البته در فوتبال اتفاقات پیجیده تری هم واقع شده است و به همین خاطر است که این ورزش را ورزشی غیر قابل پیش بینی نامیده اند. اما باید حضور شهرداری در پلی آف بسیار محتمل است زیرا که این تیم از دو یازی خود اگر بتواند سه امتیاز بدست آورد و حریفان این این تیم هر نتیجه ای بگیرند شهرداری تیم دوم گروه خود خواهد بود و به مرحله پلی آف صعود خواهد کرد.

ماشین سازی تیم محبوب شهر تبریز که با بازیکنان بومی و مشکلات مالی پا به لیگ دسته یک گذاشته است توانست پس از هفته ها حماسه ای خلق کرده و تیم مس رفسنجان را که توانسته بود استقلال تهران را حذف نموده و در هفته پیش 4-0 تیم شاهین اهواز را شکست دهد با یک بازی هدفمند و برنامه ریزی شده در تبریز تسلیم ماشین سازی شود.این تیم با به ثمر رساندن سه گل نشان داد که اگر مشکلات مالی گربانگیر این تیم نمی شد اکنون وضغیت بهتری در جدول رده بندی داشت ماشین سازی با قعر جدول دو پله فاصه گرفته است و می رود تا با انجام دو بازی باقیمانده با تیمهای نیروزی زمینی تهران در تبریز و تربیت یزد در یزد کارنامه امسال خود را ببندد. ماشین سازی نشان داده است که حداقل، استحقاق باقی ماندن در لیگ یک را دارد با نتایجی که در هفته های پایانی بدست آورده است موفقیت ماشین سازی بسیار محتمل بوده و دور از دسترس نیست.

دیگر تیم تبریزی این گروه تراکتورسازی تبریز است که در رقابتی تنگا تنگ و نفس گیر برای قهرمانی در گروه خود و صعود مستقیم تلاش می کند تراکتورسازی هفته پیش توانست تیم شاهین اهواز را در خانه خود با نتیجه 4-1 در هم کوبیده و امیدوارانه در یک بازی عقب افتاده از هفته بیست و دوم به مصاف تیم پیام مخابرات شیراز برود که این بازی روز سه شنبه در شیراز خواهد بود. تراکتورسازی در صورت برد صدر جدول را از شاهین پارس جنوبی پس خواهد گرفت شاهنی که با یک بازی بیشتر و با سه اختلاف امتیاز در رده اول گروه قرار دارد.مردان سرخ جامه تبریز بعد از بازی پیام به مصاف مس رفسنجان خواهند رفت که هنوز زخم شکستش در برابر ماشین سازی التیام نیافته است و این تیم در هفته پایانی در تبریز میزبان آلومینیوم هرمزگان خواهد بود.

این بود نتایج بدست آمده در هفته بیست و چهارم لیگ دسته یک کشور که تیمهای تبریزی رقم زدند آنچه که مشهود است صعود یک تیم از تبریز به لیگ برتر تقریبا مسجل است و تبریز بعد از 8 سال نماینده ای در سطح فوتبال کشور خواهد داشت اما این بدترین حالت ممکن است بهترین حالت زمانی است که تراکتورسازی به عنوان تیم اول مستقیما راهی لیگ برتر شود و شهردای در بازی پلی آف موفق به شکست تیم دوم گروه تراکتورسازی شده و تبریز امسال همچون شهر اصفهان دو تیم در لیگ برتر داشته باشد.

امیدواریم با همتی که در کادر فنی و بازیکنان تیمهای تبریزی سراغ داریم هر چهار تیم بتوانند در دو بازی آینده موفق بوده و امسال سال خوبی برای فوتبال تبریز باشد سالی که بیکباره دو تیم پرقدرت تبریزی در لیگ برتر حضور می یابند و مردم آذربایجان شاهد درخشش دوباره تیمهای خود در سطح فوتبال کشور باشند اینها محقق نمی شود مگر با اعتقاد یه جمله ما می توانیم پس پیش به سوی موفقیتهای آینده با جوانان باستعداد تیمهای تبریز.

 

 

 

گروه الف

رده

نام تيم

تعدادبازي

برد

تساوي

باخت

گل‌زده

گل‌خورده

تفاضل‌گل

امتياز

1

استيل آذين

24

16

3

5

44

29

15

51

2

شهرداري تبريز

24

12

9

3

37

21

16

45

3

آلومينيوم اراك

24

11

9

4

35

21

14

42

4

پتروشيمي تبريز

24

11

7

6

34

27

7

40

5

گل‌گهر سيرجان

24

10

7

7

31

28

3

37

6

فولاد سپاهان اصفهان

24

9

8

7

29

25

4

35

7

صنعت نفت آبادان

24

7

10

7

28

27

1

31

8

كوثر

24

8

7

9

19

28

9-

31

9

صنعت مهركام پارس تهران

24

7

9

8

28

29

1-

30

10

نساجي مازندران

24

5

9

10

22

31

9-

24

11

مقاومت بسيج فارس

24

5

8

11

23

31

8-

23

12

شهرداري بندرعباس

24

5

7

12

23

31

8-

22

13

هما تهران

24

4

9

11

20

29

9-

21

14

شهرداري زنجان

24

2

10

12

15

31

16-

16

گروه ب

رده

نام تيم

تعدادبازي

برد

تساوي

باخت

گل‌زده

گل‌خورده

تفاضل‌گل

امتياز

1

شاهين بوشهر

24

15

5

4

29

18

11

50

2

تراكتورسازي تبريز

23

14

5

4

38

18

20

47

3

مس رفسنجان

23

12

5

6

40

19

21

41

4

نيروي زميني تهران

23

9

8

6

22

17

5

35

5

شيرين فرازكرمانشاه

24

8

10

6

27

22

5

34

6

داماش لرستان

24

8

10

6

23

19

4

34

7

پيام مخابرات شيراز

23

10

3

10

32

27

5

33

8

تربيت يزد

24

7

11

6

27

23

4

32

9

اتكاء گرگان

24

8

7

9

35

28

7

31

10

آلومينيوم هرمزگان

24

6

12

6

24

22

2

30

11

شموشك نوشهر

23

5

8

10

17

22

5-

23

12

ماشين سازي تبريز

24

5

5

14

21

43

22-

20

13

شاهين اهواز

24

4

6

14

19

49

30-

18

14

ديهيم اهواز

23

4

5

14

18

45

27-

17

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه دوم خرداد 1388ساعت 11:54  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مهدی شیرازی فر

لیگ دسته یک کشور هفته های بسیار حساسی را سپری می کند هفته هایی که برای  چهار نماینده شهر تبریز بسیاز حساس و تعیین کننده است.

در گروه یک تیمهای شهرداری و پتروشیمی هر کدام با 42 و ۳۷امتیاز همچنان از تیمهای امیدوار به صعود محسوب می شوند چرا که شهرداری هم اکنون در رده دوم و پترشیمی نیز در رده چهارم برای صعود به لیگ برتر تلاش می کنند.

واما در گروه دوم که بسیار حساستر از گروه اول به مظر می رسد تیمهای تراکتورسازی با 44 امتیاز و با یک بازی کمتر در گروه خود دوم است و ماشین سازی دیگر تیم باریشه تبریز با توجه به عدم حمایت مسئولین امسال در خطر سقوط  قرار دارد.تیمی که با بازیکنان بومی قدم به مسابقات گذاشته و اکنون با چنگ و دندان به مصاف حریفان می رود چرا که با 17 امتیاز در رده 13 گروه خود قرار داشته و با تیم بالایی خود شاهین اهواز فقط یک امتیاز فاصله دارد شاهین امروزدر خانه خود به مصاف تراکتورسازی تبریز می رود.

اگر تراکتورسازی بتواند شاهین را در اهواز شکست دهد ماشین سازی با برد و یا تساوی برابر مس رفسنجان قام بلندی برای فرار از سقوط  بر خواهد داشت.

امروز در گروه دوم  دو تیم تراکتورسازی و ماشین سازی برای هم می جنگند این تیمها علاوه بر لزوم نتیجه گیری در مسابقه خود باید به انتظار نتیجه تیم همشهری خود بنشینند. روز پنجشنبه 31 اردی بهشت زمانی برای شهر تبریز روز خوب فوتبالی خواهد بود که دو تیم ریشه دار در هر دو دیدار پیروز شوند.

ورزشگاه تختی تبریز شاهد دیداری حساس و نفس گیر بین تیمهای ماشین سازی تبریز و مس رفسنجانی است مسی که در رده سوم گروه خود  نیم نگاهی به صعود داشته تیمی که نشان داده است از لحاظ فنی در سطح خوبی قرار دارد.

اما تبریز ما همیشه و در هر زمان شاهد حماسه های کوچک وبزرگ بوده است همین بچه های تبریزی نشان داده اند که از چه قابلیتهای بالایی در فوتبال بر خوردارند. امروز غیرت و جنگندگی حرف اول میدان باغشمال خواهد بود میدانی که 30 هزار نفر هوادار مشتاق یک صدا تیم محبوب خود ماشین سازی را تشویق خواهند کرد. امروز قرمز پوشان تبریز نیز هم صدا سیز پوشان  را تشویق خواهند کرد امروز آسمان تبریز سبز سبز است.امروز باغشمال 90 دقیقه شاهد حملات پی در پی مردان سبز قبا خواهد بود امروز سی هزار تماشاگر یک صدا تا دقیقه 90 جهنم باغشمال را رقم خواهند رد پس مس فسنجان به جهنم باغشمال خوش آمدی. امروز هوادران بعد از بازی سرود پیروزی سر خواهند داد پس پیروز باشید فرزندان خلف آذربایجان و مردانه برای این پیروزی مبارزه کنید.  

مس رفسنجان باید بداند در برابر فرزندان تبریزچاره ای جز شکست ندارند. جوانان ماشین سازی نشان خواهد داد که فوتبال تبریز بدون امکانات هم از فوتبال بسیاری از جاهای ایران سرتر است.

تبریز و آذربایجان به کرات نشان داده اند که همیشه و درهمه حال در میدانهای بزرگ،  بزرگوارانه غالب بوده اند چرا که اینجا سرزمین آلاله های سرخ است اینجا جای فخر و پای کوبی بیگانه گان نیست اینجا خاک آذربایجان است پس زانو بزن مس ایجا محل جولان تو نخواهد بود زانو بزن.

 

 

گروه الف

رده

نام تيم

تعدادبازي

برد

تساوي

باخت

گل‌زده

گل‌خورده

تفاضل‌گل

امتياز

1

استيل آذين

23

15

3

5

42

28

14

48

2

شهرداري تبريز

23

11

9

3

35

20

15

42

3

آلومينيوم اراك

23

11

9

3

34

19

15

42

4

پتروشيمي تبريز

23

10

7

6

32

27

5

37

5

فولاد سپاهان اصفهان

23

9

8

6

28

23

5

35

6

گل‌گهر سيرجان

23

9

7

7

29

27

2

34

7

صنعت نفت آبادان

23

7

9

7

28

27

1

30

8

كوثر

23

8

6

9

19

28

9-

30

9

صنعت مهركام پارس تهران

23

6

9

8

27

29

2-

27

10

مقاومت بسيج فارس

23

5

8

10

23

29

6-

23

11

شهرداري بندرعباس

23

5

7

11

23

30

7-

22

12

هما تهران

23

4

9

10

19

27

8-

21

13

نساجي مازندران

23

4

9

10

21

31

10-

21

14

شهرداري زنجان

23

2

10

11

15

30

15-

16

 

گروه ب

رده

نام تيم

تعدادبازي

برد

تساوي

باخت

گل‌زده

گل‌خورده

تفاضل‌گل

امتياز

1

شاهين بوشهر

23

14

5

4

26

16

10

47

2

تراكتورسازي تبريز

22

13

5

4

34

17

17

44

3

مس رفسنجان

22

12

5

5

39

16

23

41

4

شيرين فرازكرمانشاه

23

8

10

5

27

21

6

34

5

نيروي زميني تهران

22

9

7

6

21

16

5

34

6

داماش لرستان

23

8

9

6

23

19

4

33

7

اتكاء گرگان

23

8

7

8

33

25

8

31

8

تربيت يزد

23

7

10

6

27

23

4

31

9

پيام مخابرات شيراز

22

9

3

10

30

26

4

30

10

آلومينيوم هرمزگان

23

5

12

6

23

22

1

27

11

شموشك نوشهر

22

5

8

9

16

20

4-

23

12

شاهين اهواز

23

4

6

13

18

45

27-

18

13

ماشين سازي تبريز

23

4

5

14

18

42

24-

17

14

ديهيم اهواز

22

4

4

14

17

44

27-

16

پنجشنبه 31 ارديبهشت - ساعت 17:00

ماشین سازی تبریز - مس رفسنجان (تختی تبریز)
شاهین اهواز - تراکتور سازی تبریز (تختی اهواز)

هما تهران - شهرداری تبریز (اختصاصی تهران)
شهرداری زنجان - مهرکام پارس (کارگران زنجان)
گل گهر سیرجان - آلومینیوم اراک (اختصاصی سیرجان)
سپاهان نوین اصفهان - استیل آذین (صفائیه اصفهان)
کوثر لرستان - صنعت نفت آبادان (تختی خرم آباد)
نیروی زمینی تهران - دیهیم اهواز (اختصاصی تهران)
تربیت یزد - داماش لرستان (نصیری یزد)
پیام مخابرات فارس - شموشک نوشهر (حافظیه شیراز)
شاهین پارس جنوبی - اتکا گلستان (بهشتی بوشهر)
نساجی مازندران - شهرداری بندر عباس (شهید وطنی قائمشهر)

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام اردیبهشت 1388ساعت 10:15  توسط مهدی شیرازی فر  | 

از مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی امیدهای کشور که با حضور چهار تیم برتر کشور به صورت رفت و برگشت انجام می گیرد، تیمهای نساجی قائم شهر و تراکتورسازی تبریز در قائم شهر به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه 2-1 به نفع تیم میزبان خاتمه یافت.

مربی تیم امید تراکتورسازی بعد از بازگشت از قائم شهر به خبرنگار سرخاب  گفت: متاسفانه در این بازی یک پنالتی مشکوک به نفع حریف گرفته شد و در طول مسابقه تماشاگران با الفاظ زشت و ناپسند بازیکنان تراکتورسازی را تحریک می کردند.

علیرضا پژمان افزود: دو بار به همین علت و شلوغی ، بازی متوقف شد و مسئولان تیم قائم شهر تماشاگران را به آرامش دعوت کردند. اما متاسفانه تا آخر بازی این دشنامها ادامه داشت.

وی افزود: بعد از بازی و بیرون آمدن از رختکن متوجه شدیم که تماشاگران به داخل زمین هجوم آوردند که در این میان سه بازیکن ما را به نامهای علی کلاهی، علی اسلامی و حجت نورالهی را هواداران این تیم کتک زدند که با مداخله نیروی انتظامی و دستگیری یکی از خاطیان برای شکایت به پاشگاه پلیس رفتیم که متاسفانه بعد از مدتی متوجه شدیم پلیس فرد خاطی را رها کرده است.

خاطر نشان می شود بازی برگشت این دو تیم روز یکشنبه ساعت 4:30بعد از ظهر در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی برگزار می شود و تراکتورسازی در صورت پیروزی 1 بر صفر نیز به مسابقه فینال امیدهای ایران راه خواهد یافت.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام اردیبهشت 1388ساعت 9:18  توسط مهدی شیرازی فر  | 

غلامحسین پیروانی سرمربی تیم ملی فوتبال امید ایران اسامی بازیكنان تیم ملی امید را برای حضور در سومین مرحله اردوی تیم ملی فوتبال امید اعلام كرد که نام سه تبریزی و یک بازیکن تراکتورسازی به تیم ملی در این لیست به چشم می خورد.

در این اردوی 40 نفره که به مدت 4 روز برگزار می شود نام مسعود ابراهیم زاده پدیده لیگ دسته یک و فوروارد تیم تراکتورسازی، علی درخشان بازیکن خوب شهرداری تبریز، داود نوشی صوفیانی بازیکن راه آهن تهران حضور خواهند داشت همچنین در لیت لیست نام میلاد نصرتی بازیکن تراکتورسازی تبریز نیز به چشم می خورد.

این نفرات می بایست روز یکشنبه سوم خرداد ساعت 10 صبح در کمپ تیمهای ملی حضور داشته باشند.

شایان ذکر است: پس از پايان مرحله سوم استخوان بندى اصلى تيم اميد تشكيل مى شود و با حضور همين بازيكنان،  تیم ملی در  تورنمنت اندونزى که با حضور تيم هاى اميد پرتغال، اميد مكزيك، تيم ملى تايلند، تيم ملى اندونزى و يك تيم اروپايى برگزار خواهد شد،شركت خواهد كرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم اردیبهشت 1388ساعت 10:1  توسط مهدی شیرازی فر  | 

هفته بيست‌وسوم ليگ دسته اول با برگزاري 2 ديدار و پيروزي شاهين بوشهر به پايان رسيد.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، در بازي‌هاي باقيمانده از ليگ دسته اول، تيم‌هاي شاهين پارس جنوبي و مس رفسنجان مقابل حريفان خود به پيروزي رسيدند.
در ديدار حساسي كه در نوشهر برگزار شد تيم فوتبال شاهين پارس جنوبي ميزبان خود شموشك نوشهر را شكست داد.‌
مس رفسنجان نيز در خانه خود شاهين اهواز ته جدولي را با شكست بدرقه كرد.

نتايج كامل 2 ديدار برگزار شده:
*شموشك نوشهر صفر - شاهين پارس جنوبي يك
*مس رفسنجان 4 - شاهين اهواز صفر

روز گذشته نيز يك ديدار در بندرعباس برگزار شد و كوثر لرستان يك بر صفر ميزبان خود شهرداري بندرعباس را مغلوب كرد.
با نتايج به دست آمده تا پايان هفته بيست‌وسوم در گروه "الف " استيل‌آذين با 48 امتياز صدرنشين است و شاهين بوشهر با پيروزي مقابل شموشك و يك بازي بيشتر نسبت به تراكتورسازي صدر نشين گروه "ب " شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1388ساعت 9:46  توسط مهدی شیرازی فر  | 

هفته بيست‌وسوم ليگ دسته اول با برگزاري 2 ديدار و پيروزي شاهين بوشهر به پايان رسيد.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، در بازي‌هاي باقيمانده از ليگ دسته اول، تيم‌هاي شاهين پارس جنوبي و مس رفسنجان مقابل حريفان خود به پيروزي رسيدند.
در ديدار حساسي كه در نوشهر برگزار شد تيم فوتبال شاهين پارس جنوبي ميزبان خود شموشك نوشهر را شكست داد.‌
مس رفسنجان نيز در خانه خود شاهين اهواز ته جدولي را با شكست بدرقه كرد.

نتايج كامل 2 ديدار برگزار شده:
*شموشك نوشهر صفر - شاهين پارس جنوبي يك
*مس رفسنجان 4 - شاهين اهواز صفر

روز گذشته نيز يك ديدار در بندرعباس برگزار شد و كوثر لرستان يك بر صفر ميزبان خود شهرداري بندرعباس را مغلوب كرد.
با نتايج به دست آمده تا پايان هفته بيست‌وسوم در گروه "الف " استيل‌آذين با 48 امتياز صدرنشين است و شاهين بوشهر با پيروزي مقابل شموشك و يك بازي بيشتر نسبت به تراكتورسازي صدر نشين گروه "ب " شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1388ساعت 9:45  توسط مهدی شیرازی فر  | 

فراز کمالوند سرمربی تیم فوتبال تراکتور سازی تبریز پس از باخت تیمش مقابل شیرین فراز گفت: بعضی روز ها نفرات تیم همه باهم دچار افت شذه و همگی باهم نمایش ضعیفی را ارایه می دهند که پنجشنبه نیز یکی از همان روزها برای تیم فوتبال تراکتور سازی بود.

وی به عنوان مثال به بازی های ضعیف تیم استقلال در چهار هفته مانده به پایان مسابقات لیگ برتز اشاره کرد و افزود: خوشبختانه این باخت برای ما زود اتفاق افتاد تا غرور کاذب بازیکنان شکسته شود و من این شکست را به عنوان تلنگری جدی برای تیم تلقی می کنم تا به امید خدا در بازی های آینده به بهترین نحو ممکن نتایج قابل قبولی را برای صعود کسب کنیم.

به گزارش سایت هواداران تراکتورسازی کمالوند در پاسخ به سوال ما مبنی بر حرف و حدیث های مطرح شده درباره مسموم بودن آب و غذای بازیکنان گفت: مسموم بودن غذا امکان ندارد ولی تحقیقات ما در رابطه با مسموم بودن آب هایی که کنار زمین بودند ادامه دارد.

کمالوند ضمن تصدیق خبر تمدید قراردادش با تیم تراکتور سازی افزود: شب پنجشنبه طی جلسه ای که با کادر فنب برگزار شد قرارداد من به مدت یکسال تمدید شد و من خوشحالم که یکسال دیگر در خدمت تیم و هوادران تراکتور سازی خواهم بود.

کمالوند در انتها از هوادران تراکتور سازی که تا دقیقه نود تیم را تشویق کردند تشکر و قدردانی کرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1388ساعت 9:35  توسط مهدی شیرازی فر  | 

هواداران تراکتورسازی

http://tractorfans.com

ماراتن لیگ دسته اول ایران به حساس ترین روزهای خود رسیده است ۴ هفته آخر این لیگ شاهد جدال تمام عیار تیمهای رأس جدول رده بندی جهت تصاحب امتیاز حضور در لیگ برتر و همچنین رقابت نفسگیر تیمهای قاعده جدول جهت بقاء در لیگ دسته اول می باشد. در این روزهای پرتلاطم تیمها تلاش می نمایند  با اشتهای سیری ناپذیر خود حداکثر امتیازات ممکن را بدست آورده و می دانند که کوچکترین اشتباه می تواند جبران ناپذیر گردد و به همین جهت کوشش می نمایند تا از اندوخته های جسمانی و روانی خود حداکثر استفاده را نموده و با استفاده بهینه و مطلوب از پتانسیلهای ارزشمند خارج از مستطیل سبز از جمله انرژی تمام نشدنی هوادران و جلب حمایت بی قید و شرط ارگانهای مسئول امر فوتبال و ورزش راه خود را جهت حضور در سطح اول فوتبال ایران هموارتر نمایند.
هم تیم تراکتورسازی و هم تیمهای رقیبش به خوبی می دانند که بعد از ۸ سال حضور به ناحق در لیگ دسته اول، تیم تراکتورسازی شایسته ترین تیم جهت صعود به لیگ برتر می باشد و این تیم در این فصل و در همه فصول قبلی با هدف صعود به لیگ برتر بسته شده ولی به دلایل مختلف، هر فصل حسرت هوادرانش با بازماندن از صعود به لیگ برتر افزونتر گشته است. این

این فصل دومین فصلی است که تیم تراکتورسازی شانس اول صعود از گروه خود می باشد در فصل ۸۶-۸۵ تیم تراکتورسازی با اقتدار در گروه خود قهرمان شد ولی به دلیل نقصان ها و کاستیهایی که همواره در مصوبات و آیین نامه های لیگ دسته اول وجود دارد تیم مجبور به حضور در بازی پلی آف شد و با پذیرفتن شکستی ناباورانه از تیم شیرین فراز که بهیچ وجه لایق حضور در لیگ برتر نبود، فرصت مسلم صعود به لیگ برتر را از دست داد و بار دیگر در فصل کنونی با به نمایش گذاشتن بازیهای خوب و کسب نتایج بالنسبه قابل قبول، در جایگاه شانس اول صعود به لیگ برتر قرار گرفته است.
تیم تراکتورسازی بخوبی می داند که به هیچ تیمی به دلیل سابقه خوب و یا داشتن ادعاهای زیاد، فرصت حضور در سطح اول فوتبال کشور را نمی دهند و این شایستگی باید در عمل و علی الخصوص باید در لیگی به نمایش گذارده شود که هیچ چیز آن در سر جای خود نبوده و کیفیت برگزاری مسابقات در آن به مراتب پایین تر از لیگ برتر می باشد و مشکلات داوری و … همواره باعث متضرر شدن تیمها و تحمیل شرایط ناخواسته به آنها می شود.
روز پنجشنبه تیم تراکتورسازی دوباره در مقابل تیم شیرین فرازی صف آرایی کرد که خاطرات تلخی را برای هواداران فوتبال آذربایجان تداعی می نمود. مشخص بود که حوادث و اتفاقاتی که در دو فصل قبل حادث شده بود بار سنگین روانی بر دوش تیم تراکتورسازی خواهد گذاشت. برد و باخت جزو طبیعت جدا نشدنی فوتبال می باشد و زیبایی فوتبال نیز به همین خصیصه وابسته است. فوتبال ورزشی است که در یک لحظه با عوض شدن جای غالب و مغلوب همه چیز دگرگون می شود و به همین سبب ورزشی بیرحم و غیر قابل پیش بینی می باشد. تیم تراکتورسازی با اینکه می توانست با پیروزی در مقابل تیم شیرین فراز از پاره شدن نوار شکست ناپذیری ۱۳ گانه خود جلوگیری بعمل آورده و با حفظ فاصله ۳ امتیازی خود با تیم شاهین با آرامش کامل و روحیه ای عالی پای به ۴ هفته باقیمانده فصل بگذارد، ولی این بازی دیگر تمام شد همچنان که بعد از برد تیمها نیز بازی تمام می شود و تیم باید با برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر و تمهیداتی متناسب با هر نوع بازی به استقبال بازی های آینده برود. در بازی تیمهای تراکتورسازی و شیرین فراز به دلیل سابقه بازی همراه با درگیری دو تیم، انتظار حواشی خیلی زیادی می رفت ولی مایه خوشحالی است که با وجود باخت نسبتاً سنگین، فوتبال شهر تبریز شاهد تنشها و التهابات ضربه زننده به تیم تراکتورسازی نبود. برای پشت سر گذاشتن موفق بازیهای پیش رو رعایت نکاتی چند حایز اهمیت می باشد که تیم تراکتورسازی باید با مد نظر قرار دادن آنها عبور خود از موانع را راحت تر نموده و به استقبال صعود به لیگ برتر برود این نکات از این قرار می باشند:
۱- در ورزش فوتبال برد و باخت امری طبیعی است و با یک باخت دنیا به آخر نمی رسد. با وجود باخت تیم تراکتورسازی مقابل شیرین فراز جای خوشحالی است که تیم تراکتورسازی همچنان شانس اول صعود به لیگ برتر از گروه خود خود می باشد و سرنوشت صعود مستقیم به لیگ برتر را همچنان در دستان خود حفظ نموده است. در فصل کنونی تیم تراکتورسازی معمولاً بعد از هر باخت و یا در برخی موارد برد، با افت محسوسی مواجه شده است بعد از باخت مقابل تیم نیروی زمینی تیم با تنزل روانی قابل ملاحظه ای روبرو شد و مشخص بود که نتیجه بازی مقابل تیم راه آهن در جام حذفی نیز تأثیر زیادی در اوج گیری و یا تضعیف روحی و روانی تیم داشته باشد و یا بعد از برد مقابل تیم پیکان لیگ برتری در جام حذفی تیم دچار غرور کاذب شده و این امر به دست آمدن نتایج غیر قابل قبول در ادامه فصل را در پی داشته و حتی سبب افزایش فاصله امتیازی با تیم شاهین به حد چشمگیری شد. با تحلیل بازی تیمهای تراکتورسازی و شیرین فراز به سادگی می توان متوجه شد که حساسیتها و استرس ناشی از التهابات و تشنجات دو فصل قبل و همچنین نتیجه بازی با تیم راه آهن تأثیر زیادی در کیفیت بازی مقابل شیرین فراز بر جای گذاشته است. در فوتبال هیچ تیمی شکست ناپذیر نیست ولی مهم درس گرفتن از تجربیات قبلی، پرهیز از اشتباهات و رعایت اصل حفظ روحیه پیروزی و جنگندگی می باشد. امروزه در فوتبال فاکتور روحیه از اثرگذارترین شاخصه ها بوده و در بازی های مهم به عاملی تعیین کننده بدل می گردد از اینرو لازم است که تیم تراکتورسازی با بازسازی دوباره روحی و روانی خود و دوری از غرور کاذب و با درک حساسیتهای بی اندازه ۴ هفته آخر، اشتباه مقابل تیم شیرین فراز را به آخرین اشتباه خود تبدیل نموده و حتی این باخت را سکوی پرتابی برای بازیهای باقیمانده خود قرار دهد. شرایطی که در هر بازی حکمفرماست یقیناً با بازی قبلی تفاوت می نماید بنابراین بدیهی است که بازیهای آینده تیم تراکتورسازی و شیوه بازی حریفان آن بکل با تیم شیرین فراز متفاوت خواهد بود.
۲- با نگاهی به بازیهای باقیمانده می توان متوجه شد که از ۴ بازی باقیمانده، تیم تراکتورسازی دو بازی خیلی سخت مقابل تیمهای مس رفسنجان و شاهین اهواز برگزار خواهد نمود. مس از مدعیان صعود به لیگ برتر می باشد و تیم تراکتورسازی باید با اتخاذ تدابیری ویژه ای به شهر رفسنجان سفر نماید؛ و یک بازی نفسگیر دیگر نیز در خانه تیم شاهین اهواز خواهد بود که این تیم به دلیل قرار داشتن در موقعیت سقوط، یقیناً با تمام قوا در مقابل تیم تراکتورسازی حاضر شده و می تواند مشکلات زیادی را برای این تیم پدید آورد. دو بازی نسبتاً سخت دیگر نیز یکی در خانه پیام مخابرات در شیراز و دیگری با آلومینیوم هرمزگان که آخرین بازی تیم تراکتورسازی در تبریز خواهد بود. تیمهای پیام مخابرت و آلومینیوم هرمزگان علیرغم اینکه از خطر سقوط گریخته اند ولی با اینحال می توانند تراکتورسازی را مواجه با مشکلات زیادی بکنند مخصوصاً بازی با تیم آلومینیوم هرمزگان که آخرین بازی تیم تراکتورسازی و در تبریز خواهد بود می تواند به یک بازی سرنوشت ساز برای صعود به لیگ برتر تبدیل شود. روشن است که در این هفته های آخر تیم سخت و آسان وجود ندارد بنابراین لازم است که تیم تراکتورسازی همه بازیها را به چشم فینال نگاه نموده و با برنامه ریزی و مهیا ساختن تدارکات لازم برای یک بازی فینال پای به میدان مسابقات بگذارد.
۳- با بررسی برنامه بازیها می بینیم که ۳ بازی تیم تراکتورسازی در خارج از خانه و یک بازی در خانه خواهد بود. هوادران در این فصل نقش زیادی در موفقیتهای تیم تراکتورسازی داشته و در سرما و گرما یار و یاور تیم بوده اند بنابراین تنها نبودن تیم تراکتورسازی در ورزشگاههای حریفان می تواند با افزودن بر وزن روانی تیم نقش بسزایی در سرنوشت صعود به لیگ برتر بگذارد. تیم تراکتورسازی یک بازی فوق العاده حساس با مس رفسنجان دارد که این تیم به دلیل جایگاه خود در جدول به طور حتم یک بازی انتحاری از خود به نمایش خواهد گذاشت و دو بازی خارج از خانه دیگر تیم تراکتورسازی مقابل تیمهای پیام مخابرات شیراز و شاهین اهواز نیز یقیناً راحت تر از بازی فوق نخواهد بود بنابراین لازم است که تیم تراکتورسازی با فراهم نمودن امکانات لازم به برنامه ریزی برای اعزام هوادران به این شهرها مبادرت نموده و راه را برای صعود خود به لیگ برتر هموارتر نماید.
درخشش فوتبال آذربایجان در عرصه های ملی و بین المللی حق مسلم این پهنه پرگهر می باشد پس همه باهم و دست در دست هم و با حمایت تمام و کمال از تیم تراکتورسازی به استقبال صعود ارتش سرخ آذربایجان به لیگ برتر برویم. ما می توانیم اگر بخواهیم.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1388ساعت 9:32  توسط مهدی شیرازی فر  | 

معاون اجرایی باشگاه تراکتورسازی بعد از باخت 3بر یک این تیم برابر شیرین فراز کرمانشاه گفت:یکی از فاکتورهای اساسی برای موفقیت تیمهای بزرگ هواداران و تماشاگران حرفه ای آن تیم هستند.

علی غفوری افزود: با توجه به اینکه بازی ازحساسیت بالایی برخوردار بود و تمامی حرکات از طرف فدراسیون زیر ذربین گذاشته شده بود تماشاگران تبریزی با حرفه ای گری پیروز میدان شدند.

وی با ابراز تاسف از باخت تراکتورسازی تصریح کرد: ما هم از باخت برابر تیم شیرین فراز ناراحتیم و از هوادارن نیز عذرخواهی می کنیم ولی واقعیت این است که این بازی فقط 3 امتیاز داشت و ما تا پایان فصل چهار بازی دیگر داریم و هنوز هم شانس اول گروه برای صعودمحسوب می شویم.

غفوری تاکید کرد: این بازی تمام شد و از هم اکنون باید به فکر چهار بازی آینده باشیم چرا که باخت واقعی زمانی اتفاق می افتد که به لیگ برتر صعود نکنیم پس باید تمامی فکر و ذکر خود را روی بازیهای  آینده متمرکز نماییم.

شایان ذکر است تیم تراکتورسازی  بعداز 13 هفته  در یکی از حساسترین بازیهای لیگ به شیرین فرازکرمانشاه  باخت اما تماشگران با سعه صدر تیم خود ر ا تا پایان بازی تشویق کردند.

تراکتورسازی تبریز در پایان هفته بیست و دوم با 44 امتیاز و با تفاضل گل بهتر بالاتر از شاهین پارس جنوبی قرار دارد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم اردیبهشت 1388ساعت 10:42  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مديرعامل باشگاه فرهنگي ورزشي تراكتورسازي در جلسه اي كه قبل بازي شيرين فراز با ليدرهاي تيم داشت ، گفت: تيم تراكتورسازي داراي هوادران فهيمي است كه در دنيا بي نظيرهستند چرا كه ورزشگاه اختصتصي تنها جايي در كشور است كه مابين هوادار و بازيكن يك فنس كوتا قرار دارد.

ناصر شفق افزود: هوادران به خوبي مي دانند كه احترام به داور يكي از اصول حرفه اي فوتبال است و فقط بايد تيم خود را تشويق نماييم چرا كه تخريب تيم حريف به آنها انگيزه مضائف مي دهد.

وي گفت: اين تنها بازي است كه فدراسيون با دو ناظر اداره خواهد شد و كوچكترين اشتباه زير بزرگترين ذربين ها انعكاس خواهد داشت.

شفق با اشاره به حادثه دوسال پيش فوتبال آذربايجان كه منجر به حذف تراكتورسازي و ناكاميش در صعود به ليگ برتر بود ، افزود: مطمئن باشيد كه اين تيم را شكست خواهيم داد و از شما هواداران مي خواهم كه از دقايق اول بازي تيم را همراهي نماييد تا بتوانيم ازحداكثر امتياز ميزباني به نحو احسن استفاده استفاده نماييم.

مدير عامل باشگاه تراكتورسازي تصريح كرد: تراكتورسازي تا پايان فصل پنج بازي خواهد داشت كه هر كدام حكم فينال را دارد تيم با برد شيرين فراز گام بلندي در صعود به ليگ برتر بر خواهد داشت
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1388ساعت 16:6  توسط مهدی شیرازی فر  | 

با قول مساعدی که مسئولین باشگاه داده اند امکان وجود یک دستگاه تراکتور در کنار زمین مسابقه وجود دارد.

در این اقدام که به پیشنهاد هواداران انجام می شودیک دستگاه تراکتور به عنوان نماد صنعت آذربایجان در جلو چشمان هوادارن و مهمانان به معرض نمایش گذاشته می شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1388ساعت 9:33  توسط مهدی شیرازی فر  | 

فارس:سرمربی تراکتورسازی تبریز در پاسخ به اينكه براي فصل آينده در اين تيم خواهد ماند، اظهار داشت: با اين تيم قرارداد يك ساله دارم. فعلا برايم مهم اين است كه تراكتور صعود كند.

فراز کمالوند  در مورد وضعيت تراكتورسازي گفت: تا پايان فصل، 5 بازي ديگر باقي مانده است. اگر سه ديدار را ببريم، فكر مي كنم صعودمان به ليگ برتر مسجل شود.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1388ساعت 9:25  توسط مهدی شیرازی فر  | 

سرمربی تیم تراکتورسازی تبریزبا اشاره به احتمال حاشیه سازی تیم شیرین فراز کرمانشاه هشدار داد: مبادا هواداران در دام این حواشی گرفتار شوند چرا که تیم حریف بدلیل ضعف فنی حتما به این حواشی ها دست خواهد زد.

فراز کمالوند ابراز امیدواری کرد : هواداران فهیم تراکتورسازی با هوشیا ی خودداری از حاشیه تیم خود را مثل همیشه از دقیقه اول تا اتمام مسابقه تشویق نمایند.

وی گفت: تیم در وضعیت بسیار خوبی بسر می برد و آماده ایم با یک بازی خوب و هدفمند تیم شیرین فراز را شکست دهیم.

کمالوند افزود: در کلیه پستها از حریف برتریم و جایگاه جدول نشان می دهد که فاصله فنی تیم تراکتورسازی با شیرین فراز بسیار زیاد است و اگر بازی با روال عادی خود به پایان برسد مطمئنا تراکتورسازی برنده میدان خواهد شد.

سرمربی تراکتورسازی تبریز تاکید کرد: این بازی از اهمیت بسیار زیادی برای ما برخوردار است و با برتری مقابل این تیم می توانیم در صدر جدول فاصله امتیازی خود را با تمامی حریفان حفظ کنیم.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: تراکتورسازی فقط 5 هفته با آرزی 8 ساله خود یعنی رسیدن به لیگ برتر فاصله داردو همه باید در این برهه حساس تیم رایاری نماییم و از کوچکترین اشتباه اجتناب کنیم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1388ساعت 12:16  توسط مهدی شیرازی فر  | 

ديدار معوقه تيم‌هاي فوتبال پيام مخابرات فارس با تراكتورسازي تبريز از هفته بيست و دوم رقابت‌هاي ليگ يك، روز يكم خرداد ماه سال‌جاري برگزار مي‌شود.
اين ديدار به دليل حضور تيم فوتبال تراكتورسازي در مرحله يك چهارم پاياني جام حذفي و انجام مسابقه با تيم راه‌آهن شهر ري، برگزار نشده بود.
براساس همين گزارش، اين ديدار ساعت 17 در ورزشگاه حافظيه شيراز انجام مي‌شود.
تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز با 44 امتياز از 21 بازي در رده نخست و پيام مخابرات فارس با 30 امتياز از همين تعداد بازي در رده هشتم جدول رده‌بندي گروه «ب» قرار دارند.
ديدار رفت اين دو تيم در ورزشگاه اختصاصي تراكتورسازي با نتيجه يك بر صفر به نفع تيم ميزبان خاتمه يافته بود.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1388ساعت 9:40  توسط مهدی شیرازی فر  | 

 سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز گفت: هر تيمي که به تبريز و ورزشگاه اختصاصي تراکتورسازي مي آيد، بايد انديشه برد را از سر بيرون کند.

فراز کمالوند افزود: خيل عظيم هواداران تراکتورسازي و شور و اشتياق انان به تشويق تيمشان، ازفاکتورهايي است که کمتر تيمي در ايران ان را دارد.

وي بااشاره به ديدار اين هفته تيمش مقابل شيرين فراز کرمانشاه، اظهارداشت: اين تيم در تبريز محکوم به شکست است چرا که تراکتورسازي با دو سال قبل که با باخت در برابر اين تيم از راهيابي به ليگ برتر بازماند، تفاوتهاي زيادي کرده است.

کمالوند، وضعيت عمومي تيمش را ايده ال توصيف کرد و گفت: حال و هوايي که بر جو تيم حاکم است شرايط را براي برد تيم کرمانشاهي و تحکيم صدرنشيني فراهم کرده است.

وي بيان داشت: در بازيهاي آتي هدفمان را بر روي کسب حداکثر امتيازات متمرکز خواهيم کرد تا در هفته هاي پاياني بدون دغدغه فکري و استرسهاي جانبي، بازيهاي راحت تري به نمايش بگذاريم.

تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز از هفته بيست و سوم رقابتهاي ليگ دسته يک باشگاههاي ايران، روز پنجشنبه اين هفته در ورزشگاه اختصاصي خود پذيراي شيرين فراز کرمانشاه خواهد بود.

اين تيم هم اکنون با 44 امتياز از 21 بازي در صدر جدول رده بندي گروه ب قرار دارد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1388ساعت 9:39  توسط مهدی شیرازی فر  | 

تیم فوتبال نوجوانان تراکتورسازی در دومین بازی خود از دور نهایی مسابقات لیگ برتر نوجوانان کشور برابر تیم سپاهان اصفهان متوقف شد.

 تیم نوجوانان که پیش از این با صلابت کامل از دور مقدماتی صعود کرده بود در سومین دیدار خود در برابر حریف اصفهانی متوقف شد.

بازی چهارم تیم نوجوانان روز شنبه برابر ذوب آهن اصفهان خواهد بود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم اردیبهشت 1388ساعت 9:28  توسط مهدی شیرازی فر  | 

 سرمربي سابق تيم تراكتورسازي تبريز مسئوليت تيم فاماگوستا قبرس را برعهده گرفت.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از مطبوعات آلمان،‌ ارنست ميدن دورپ قراردادي دو ساله با باشگاه قبرسي امضا كرد.
ميدن دورپ كه در سال 2004 هدايت تيم تراكتورسازي تبريز را برعهده گرفت،‌ پس از قطع همكاري با تيم دسته سومي اسن،‌ به پيشنهاد اين تيم دسته اولي قبرس پاسخ مثبت داد.
فاماگوستا كه براي هدايت تيم خود به دنبال مربي مي گشت،‌علاوه بر ميدن دورپ به يك مربي آلماني ديگر همچون اوالدلي نن هم پيشنهاد مربيگري داد كه در نهايت با گزينه اول به توافق رسيد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1388ساعت 14:11  توسط مهدی شیرازی فر  | 

معاون اجرایی باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی گفت:استادیوم اختصاصی محلی برای باخت تیمهای حریف است و تیم تراکتورسازی در تمامی بازیها با ده هزار و یازده نفر به مصاف حرفان می رود.

به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهمگی ورزشی تراکتورسازی، علی غفوری افزود: با توجه به خیل هواداران فهیم و با فرهنگ تراکتورسازی که از دقیقه یک بازی تا دقیقه پایانی تیم محبوب خود را تشویق می کنند هر تیمی به تبریز می آید باید اندیشه برد را از سر بیرون کند.

وی در پاسخ به اینکه مدیر عامل باشگاه شیرین فراز خواستار انتقال بازی به یادگار امام است، به خبرنگار سرخاب گفت: تیم شیرین فراز خوب می داند که در این ورزشگاه محکوم به باخت است و با مطرح کردن این موضوعات سعی در ایجاد حاشیه می نماید چرا که توان مقابله با تیم قدرتمند تراکتورسازی  را ندارد.

غفوری تاکید کرد: در 15 بازی انجام شده در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی این موضوع بر مسئولین فدراسیون مسجل شده است که باشگاه توان اجرای مسابقات به مراتب مهمتر را نیز دارد پس طرح چنین مسائلی جز ایجاد حاشیه چیز دیگری نمی تواند باشد.

وی تصریح کرد: برای ارج نهادن به احساسات هواداران و بازیکنان پر تلاش تراکتورسازی و برای جلوگیری از پایمال شدن حق تیم ،از فدراسیون خواسته ایم برای تمامی بازیهای تراکتورسازی از داوران با تجربه و بین المللی استفاده نماید.

غفوری در پایان خاطرنشان ساخت: تیم در وضعیت ایده آلی بسر می برد و با تمام وجود برای حفظ صدر نشینی  در لیگ قدرت خود را بر حریفان دیکته خواهد کرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1388ساعت 12:24  توسط مهدی شیرازی فر  | 

مديرعامل باشگاه فرهنگي و ورزشي تراكتورسازي تبريز با تاكيد بر اينكه مالك قانوني باشگاه ابومسلم خراسان است، تصريح كرد: به زودي مدير عامل اين باشگاه را نيز انتخاب و معرفي مي‌كنم.


ناصر شفق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه آذربايجان شرقي، افزود: طبق قانون و البته مدارك و اسناد موجود در باشگاه ابومسلم بعيد است كه مديران كنوني در تيم حق داشته و اطمينان دارم كه حضور آنها غير قانوني مي‌باشد.


وي اضافه كرد: هر چند بنده چندي پيش برخي اسناد را به اسم آنها زده‌ام ولي رسم جوانمردي و شرف انساني و اسلامي حكم مي‌كند كه مسئولان كنوني به اصل بازگشته و آنچه كه قانون مي‌گويد به آن گردن نهند.


شفق با اشاره به شرايط حساس خود در باشگاه تراكتورسازي تبريز، گفت: هم اكنون تيم فوتبال تراكتور در آستانه صعود به ليگ برتر قرار دارد و درست نيست به خاطر برخي مسايل در باشگاه ابومسلم، اين تيم مردمي نيز به حاشيه كشيده شود، اما من در وقت و زمان خود مسايل باشگاه مشهدي را نيز دنبال خواهم كرد.


وي با تاكيد بر اينكه به هيچ عنوان قصد حضور در مشهد را ندارم، گفت: با توجه به علاقه‌اي كه به تراكتورسازي و مردم آذربايجان و تبريز دارم اگر مسايل خاصي روي ندهد همچنان در خدمت اين تيم مردمي خواهم بود.


شفق، هرگونه انتشار خبر درباره كناره گيري از مديرعاملي باشگاه تراكتورسازي را كذب محض دانست و گفت: اين گونه مسايل بيشتر جنبه شايعه دارد .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1388ساعت 12:22  توسط مهدی شیرازی فر  | 

شیرین فراز تغییر مکان دیدار با تراکتورسازی را خواستار شد

باشگاه شیرین فراز کرمانشاه با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال خواستار انتقال محل برگزاری دیدار این تیم با تراکتورسازی تبریز شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه کرمانشاه، مدیر عامل این باشگاه در این خصوص اظهار داشت: با توجه به سوابق دیدارهای پیشین دو تیم بخصوص در تبریز و شرایط موجود و با استناد به اتفاقات گذشته، درخواست انتقال مکان این دیدار از استادیوم اختصاصی تراکتور سازی به استادیوم یادگار امام (ره) را داده‌ایم.
سلمان کریمی در ادامه افزود: همچنین به دلیل اشتباهات مکرر در تصمیمات داوری در حق شیرین فراز بخصوص در دیدار رفت این تیم با تراکتور سازی، از فدراسیون فوتبال درخواست کرده‌ایم از داورن با تجربه و لیگ برتری برای این دیدار استفاده کنند.
به گفته وی، این باشگاه از فدراسیون تقاضا کرده است با اعزام ناظران ویژه تمامی اتفاقات این دیدار را زیر نظر بگیرد.
دیدار رفت دو تیم در رقابت های لیگ دست اول در کرمانشاه برگزار شد که با تساوی یک بر یک به پایان رسید و دیدار برگشت نیز روز ۲۴ اردیبهشت به میزبانی شهر تبریز برگزار می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1388ساعت 10:5  توسط مهدی شیرازی فر  | 

‌از سوي سرمربي تيم ملي اميد، سه فوتباليست تبريزي به اين تيم دعوت شدند.
مسعود ابراهيم‌زاده و ميلاد نصرتي از تراكتورسازي و احمد حسين‌زاده از باشگاه شهرداري تبريز سه فوتباليستي هستند كه از سوي غلامحسين پيرواني به تيم ملي اميد كشورمان دعوت شدند.
اين فوتباليست‌ها بايد روز سه شنبه بيست و دوم ارديبهشت ماه جاري صبح به همراه سي و يك بازيكن ديگر خود را در هتل لاله تهران به كادر فني معرفي كنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم اردیبهشت 1388ساعت 8:23  توسط مهدی شیرازی فر  |